TOP 5 – najciekawsze tablety do 1000 złotych – listopad 2022

Tablety na przełomie ostatnich kilkudziesięciu miesięcy wróciły do łask. Choć jeszcze kilka lat temu były skazywane na zapomnienie, to dziś wiemy już, że doskonale sprawdzają się chociażby w dobie home office czy nauki zdalnej. Udowodniła nam to pandemia koronawirusa. Tablety są lekkie, poręczne, praktyczne i niejednokrotnie pod względem wydajności dorównują już laptopom. Dziś będziemy wybierać najciekawsze tablety w cenie do 1000 złotych!

Tablet do 1000 złotych – czyli jaki?

Nie oszukujmy się – od tabletu w cenie do 1000 złotych nie możemy wymagać cudów. Najczęściej mowa o urządzeniu, które pozwoli na komfortowe przeglądanie zasobów Internetu, oglądanie filmów w ulubionych serwisach streamingowych, przeprowadzanie wideorozmów czy też edycję prostych dokumentów. Ze względu na podzespoły montowane na pokładzie tanich tabletów, możecie raczej zapomnieć o obsłudze zaawansowanych aplikacji przeznaczonych do obróbki zdjęć, montowania wideo czy tworzenia obiektów 3D. Tanie tablety mają być jednak solidne, intuicyjne w obsłudze i praktyczne. I tego możemy od nich w pełni oczekiwać. Przejdźmy teraz do naszych propozycji.

Czytaj też: Wybieramy smartfon do 2000 złotych – listopad 2022

Lenovo Tab M10 Plus

Lenovo Tab M10 Plus to pierwsze urządzenie w naszym zestawieniu – propozycja od koncernu z Chin. Tablet wyposażono w ekran o przekątnej 10,61″ pracujący w rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. Sercem jest tutaj układ MediaTek Helio G80 wspierany przez 3 GB RAM oraz 32 GB przestrzeni na dane użytkownika. Nie jest to najmocniejsza konfiguracja, jednak powinna sprawdzić się w dość podstawowych zastosowaniach.

Prezentowany sprzęt wyposażono w moduły Bluetooth i Wi-Fi. Frontową kamerkę charakteryzuje rozdzielczość 8 MP. Na pleckach również postawiono na moduł 8-megapikselowy. Tablet wyposażono w cztery głośniki stereo. Lenovo Tab M10 Plus oferuje tryb czytania, który poprawia czytelność tekstu imitując wygląd drukowanej książki. Akumulator cechuje pojemność 7700 mAh. System to Android 12. Prezentowany tablet kosztuje 999 złotych.

Lenovo Tab M8

Tab M8 to nieco mniejszy tablet od Lenovo. Producent wyposażył go w ekran o przekątnej 8″ pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sercem jest tutaj układ MediaTek Helio P22T wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane użytkownika. Taki zestaw powinien dobrze poradzić sobie z codziennymi zadaniami związanymi z przeglądaniem Internetu, mediów społecznościowych czy też pracy z dokumentami.

Prezentowany sprzęt wyposażono w moduły Bluetooth i Wi-Fi. Frontową kamerkę charakteryzuje rozdzielczość 2 MP. Na pleckach również postawiono na moduł 5-megapikselowy. Tablet wyposażono w głośniki stereo. Lenovo Tab M8 sprzedawany jest w komplecie z bardzo ciekawą i praktyczną stacją dokującą. Akumulator cechuje pojemność 5100 mAh. System to Android 11. Prezentowany tablet sprzedawany jest w cenie 999 złotych

Samsung Galaxy Tab A8 X200 WiFi 4/64GB

Kolejne, omawiane urządzenie to Samsung Galaxy Tab A8 X200. W dobrych promocjach można go zakupić za 999 złotych. Tablet wyposażono w ekran o przekątnej 10,5″ pracujący w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Sercem jest tutaj układ Unisoc T618 wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane użytkownika. Taka specyfikacja może nas zapewnić, że tablet nie złapie zadyszki przy mniej wymagających zadaniach.

Urządzenie wyposażono w moduły Bluetooth i Wi-Fi. Frontową kamerkę charakteryzuje rozdzielczość 5 MP. Na pleckach natomiast postawiono na moduł 8-megapikselowy. Tablet wyposażono w cztery głośniki stereo. Jego obudowa została wykonana z metalu. Akumulator cechuje pojemność 7040 mAh. System to Android 12 ze świetną nakładką One UI.

realme Pad Mini

realme Pad Mini to urządzenie od chińskiego koncernu, które oferuje standardowe dla niedrogich tabletów parametry. Producent zdecydował się na zastosowanie tutaj ekranu o przekątnej 8,7″ i rozdzielczości 1340 x 800 pikseli. Procesor to Unisoc T616. Jest on wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane użytkownika. Jest to więc tablet dedykowany podstawowym zastosowaniom.

Prezentowany sprzęt wyposażono w moduły Bluetooth i Wi-Fi. Frontową kamerkę charakteryzuje rozdzielczość 5 MP. Na pleckach natomiast postawiono na moduł 8-megapikselowy. Tablet wyposażono w głośniki stereo. Akumulator cechuje pojemność 6400 mAh oraz wsparcie dla szybkiego ładowania. System to Android 11. Dzięki kompaktowym rozmiarom prezentowany tablet może być doskonałym towarzyszem podróży. Cena to 899 złotych.

Huawei MatePad T10

Huawei MatePad T10 to propozycja od znanego, chińskiego koncernu, która serwuje nam przyzwoitą specyfikację. Nie mamy tu oficjalnego wsparcia dla usług Google, jednak możemy skorzystać z lubianych aplikacji poprzez Gspace. Producent postawił na ekran IPS o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sercem tabletu jest procesor Kirin 710A wspierany przez 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika.

Tablet wyposażono w moduły Bluetooth i Wi-Fi. Frontową kamerkę charakteryzuje rozdzielczość 2 MP. Na pleckach natomiast postawiono na moduł 5-megapikselowy. Urządzenie wyposażono w głośniki stereo. Akumulator cechuje pojemność 5100 mAh. Prezentowany sprzęt pracuje pod kontrolą Androida wspieranego autorskimi usługami Huawei Mobile Services. Cena to 849 złotych.