TOP 5 – najciekawsze mobilne gry wyścigowe

Smartfony to coraz częściej dla nas także przenośne konsole do gier. Trudno się jednak temu dziwić. Zarówno w Sklepie Play, jak i w AppStore coraz częściej debiutują naprawdę zaawansowane tytuły z różnych kategorii. Wśród nich mamy naprawdę świetne gry wyścigowe, które potrafią wciągać na naprawdę długie godziny. Dziś mamy dla Was listę TOP 5 najlepszych tytułów tego typu napisanych dla smartfonów i tabletów.

Najciekawsze gry wyścigowe dla smartfonów oferują nam zaawansowaną oprawę graficzną, mnogość trybów oraz prawdziwe, licencjonowane samochody. Wbrew pozorom, wartościowych tytułów dla Androida oraz iOS nie ma zbyt wiele, dlatego warto być świadomym tego, które produkcje warto pobrać na nasze urządzenia mobilne. Często są to kanoniczne tytuły, dostępne na rynku od wielu lat i stale aktualizowane. Przejdźmy więc do krótkiego ich omówienia!

Czytaj też: W te gry warto zagrać w ramach subskrypcji Ultimate na Xbox!

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends to świetna gra wyścigowa, która jednocześnie jest kolejną częścią znanej serii. Warto zaznaczyć, że nie uświadczycie tutaj realizmu. To raczej klasyczne arcade, w którym najważniejsza jest nasza zręczność i szybkość reakcji. Oprawa graficzna produkcji trzyma bardzo wysoki poziom. Świetnie odwzorowane są zarówno trasy, jak i same modele samochodów.

Jeśli już jesteśmy przy temacie samochodów – Gameloft postawił na szeroki wybór licencjonowanych modeli, które dodatkowo w pewnym stopniu możemy modyfikować. Sama rozgrywka jest przyjemna, a jej poziom trudności rośnie w miarę naszych postępów. Gra jest dobrze zbalansowana i sprawia radość na każdym jej etapie. Asphalt 9: Legends to darmowa gra z wbudowanymi mikropłatnościami.

Real Racing 3

Real Racing 3 to kolejna świetna gra w naszym zestawieniu, która oferuje nam fantastyczną oprawę graficzną oraz licencjonowane modele samochodów. Tym razem jednak produkcja oferuje nam nie tyle rozgrywkę zręcznościową, co bardziej realistyczne wyścigi, z naciskiem na umiejętność prawidłowego sterowania wirtualną wyścigówką. Mimo, że gra ma swoje lata, to ciągle trzyma poziom dzięki regularnym aktualizacjom.

Trybów gry mamy sporo. Możemy m.in. ścigać się na torach Formuły 1. Samochody są świetnie odwzorowane i bardzo realistycznie zachowują się na torach. Przez to produkcja nie należy do najłatwiejszych, ale nie oznacza to, że nie sprawia radości z zabawy. Real Racing 3 to gra o modelu Free-to-Play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Ale w końcu producent musi na czymś zarabiać, czyż nie?

GRID™ Autosport

GRID™ Autosport to pierwsza w naszym zestawieniu płatna propozycja. Gra kosztuje 29,99 złotych, ale w zamian oferuje nam naprawdę wciągającą rozgrywkę na długie godziny. Jeśli graliście w GRID na PC bądź konsolach, to rozgrywka nie będzie Wam obca. Ścigacie się po torze, w wyczynowych samochodach, które są świetnie odwzorowane. Poziom trudności rośnie w miarę rozgrywki, więc na pewno nie będziecie się nudzić.

Nie ma tu mikropłatności, więc gra nie będzie Was bombardowała ze wsząd komunikatami o fantastycznych ofertach. I dobrze. Nie każdy lubi agresywny marketing. GRID to gra dojrzała i sprawdzona marka, która na pewno Was nie zawiedzie. Jeśli jesteście fanami gier wyścigowych to zdecydowanie warto zainwestować w zakup. Niecałe 30 złotych nie jest kwotą, która w jakiś specjalny sposób mogłaby uszczuplić domowy budżet.

Need for Speed™ No Limits

Need for Speed™ No Limits to rozbudowana gra on-line z popularnej serii. Fanom wyścigów z elementami tuningu oferuje rozbudowaną zabawę w wielu trybach gry. Otrzymujemy dostęp do potężnego parku maszyn, który rozbudowujemy poprzez odblokowywanie schematów danych samochodów. W taki sam sposób następnie je ulepszamy. Możemy rywalizować z botami, bądź też z innymi graczami. Oczywiście jak przystało na serię Need for Speed – możemy też mocno modyfikować wizualnie nasze samochody.

Oprawa graficzna produkcji jest całkiem przyzwoita. Samochody są licencjonowane i również na ich wykonanie nie sposób narzekać. Nie uświadczycie tu pięknych krajobrazów, gdyż rozgrywka toczy się w nocy na ulicach fikcyjnego miasta. Gra zewsząd agresywnie zachęca nas do skorzystania z mikropłatności, ale taki już urok gier Free-to-Play i nic na to już nie poradzimy.

Need for Speed™ Most Wanted

Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu to Need for Speed™ Most Wanted. Fanom gier komputerowych raczej nie trzeba przedstawiać tego tytułu. Gra nie jest tak atrakcyjna pod względem wizualnym, jak wcześniej przedstawione tytuły, ale nawet po latach nadal jest bardzo grywalna. Co ciekawe, jest to produkcja płatna, za którą trzeba zapłacić 23,99 złotych. W zamian zyskujemy święty spokój, gdyż nie będziemy w agresywny sposób atakowani ofertami związanymi z mikropłatnościami.

Jeśli graliście w Need for Speed™ Most Wanted na pececie lub konsoli to na pewno wiecie, że ten tytuł oferuje wiele ciekawych trybów gry. Samochody są licencjonowane i modyfikowalne. Możecie ścigać się z botami, sprawdzać umiejętności w rozmaitych próbach czasowych oraz uciekać przed policją. Różnorodność wyzwań sprawia, że tytuł sprawia sporo radości.

Czytaj też:

A w jakie gry wyścigowe Wy gracie na Waszych urządzeniach mobilnych? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!