TOP 5 – najciekawsze głośniki 2.0 do 500 złotych – grudzień 2022

Głośniki komputerowe to jedne z najważniejszych akcesoriów podłączanych do naszych pecetów oraz laptopów. Korzystamy z nich podczas oglądania filmów, słuchania muzyki, grania, montowania materiałów multimedialnych. Oczywiście znaleźć można dla nich dużo więcej zastosowań. Na jakie modele głośników możemy się zdecydować dysponując budżetem 500 złotych? Sprawdźmy!

Dobre głośniki 2.0 – cechy

Głośniki 2.0 nie są już tak popularne jak kilka lat temu. W trzeciej dekadzie XXI wieku o wiele chętniej sięgamy po zestawy z subwooferem lub po funkcjonalne soundbary. Nie oznacza to jednak, że „tradycjonaliści” nie mają w czym wybierać. Wbrew pozorom oferta głośników w konfiguracji 2.0 jest bardzo bogata i w cenie do 500 złotych kupicie już naprawdę niezłe urządzenia oferujące czyste i soczyste brzmienie. Nie owijając w bawełnę – przejdźmy do omówienia najciekawszych modeli głośników od topowych producentów!

Czytaj też: TOP 5 – najciekawsze tablety do 2000 złotych – listopad 2022

Edifier R1700BT

Edifier R1700BT to ciekawe głośniki o klasycznym do bólu wyglądzie. Doskonale wtopią się więc w design każdego pomieszczenia. Moc prezentowanych głośników to 66 W. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem Bluetooth bądź poprzez kabel 3,5mm. Jest to więc zestaw dość uniwersalny. Obudowy głośników zostały wykonane z płyty MDF, co pozytywnie wpływa na brzmienie. Producent postawił na pilota, który pozwoli na wygodne sterowanie odtwarzaniem. Jeśli chodzi o dostępne złącza to mamy tutaj dwa AUX-y. Prezentowany sprzęt kosztuje 499 złotych

Creative 2.0 GigaWorks T40 II

Creative 2.0 GigaWorks T40 II to ciekawe głośniki o dość nowoczesnym wzornictwie. Moc zestawu to 32 W. Każdy z głośników wyposażono w dwa przetworniki tonów średnich z membranami z włókna szklanego oraz zaawansowany przetwornik tonów wysokich z tekstylną membraną. Takie zestawienie powinno zapewnić wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem kabla. Panel sterowania osadzono bezpośrednio w głośnikach. Mamy tu ponadto wejście liniowe Audio oraz wyjście słuchawkowe. Cena to 498 złotych.

Mozos AGERA

Mozos AGERA to głośniki zaprojektowane z myślą o graczach. Moc zestawu to 50 W. Każdy z głośników wyposażono w trzycalowe przetworniki niskotonowe oraz jednocalowe tweetery. Takie zestawienie powinno zapewnić wysoką jakość odtwarzanego dźwięku nie tylko w przypadku gier komputerowych. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem kabla. Głośnikami steruje się za pośrednictwem panelu na głośniku, pilota bądź dedykowanej aplikacji. Mamy tu ponadto wejście zasilania, złącze USB, wejście stereo RCA (dwie sztuki) oraz wejście optyczne toslink. Cena to 399 złotych.

Edifier HECATE G2000

Edifier HECATE G2000 to kolejne głośniki w naszym zestawieniu, które powinny zainteresować fanów gier komputerowych. Nie są jednak tak mocne, jak propozycja od Mozos. Moc zestawu to 16 W. Producent musiał jednak pójść na pewne kompromisy dla zachowania kompaktowych rozmiarów. Każdy głośnik wyposażono w jednostkę Hi-Fi 2.75” z kompozytową membraną. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem kabla lub Bluetooth. Głośnikami steruje się za pośrednictwem wbudowanego panelu. Mamy tu wejście zasilania, złącze USB, wejście AUX oraz wyjście Subwoofer. Na plus podświetlenie RGB. Cena to 359 złotych.

Mozos R100BT V2

Mozos R100BT V2 to głośniki, których obudowy zostały wykonane z płyt MDF. Moc prezentowanych głośników to 46 W. Z naszymi urządzeniami sprzęt może łączyć się za pośrednictwem Bluetooth bądź poprzez kabel. Jest to więc zestaw bardzo uniwersalny. Parametry dźwięku możemy regulować za pośrednictwem panelu na obudowie, pilota oraz dedykowanej aplikacji. Mamy tu ponadto wejście liniowe Audio (dwie sztuki), czytnik kart TF oraz złącze USB. Ciekawostką jest możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z USB oraz karty TF. Cena to 349 złotych.