TOP 5 – najciekawsze tablety do 2000 złotych – listopad 2022

Jeszcze kilka lat temu wieszczono sektorowi tabletów rychły koniec. Ich rolę w naszym codziennym życiu zweryfikowała jednak pandemia koronawirusa, która sprawiła, że urządzenia mobilne tego typu wróciły do łask. W 2022 roku każdy szanujący się producent smartfonów chce mieć w swojej ofercie dobre tablety z różnych segmentów cenowych. My dziś natomiast zajmiemy się modelami w cenie do 2000 złotych.

Tablet do 2000 złotych – czyli jaki?

Tablety w cenie oscylującej wokół 2000 złotych to już całkiem niezłe urządzenia, które powinny nam zapewnić zadowalającą wydajność na co dzień. Takie urządzenia pozwolą nam na komfortowe przeglądanie zasobów Internetu, oglądanie filmów w ulubionych serwisach streamingowych, przeprowadzanie wideorozmów czy też edycję prostych dokumentów. Po godzinach będziemy mogli nawet zagrać w wysokiej klasy gry mobilne dzięki wydajnym podzespołom. Warto wspomnieć także o tym, że tablety z omawianej półki cenowej to sprzęt oferujący nam całkiem niezłą jakość wykonania. Nie ma tu już miejsca na tandetę. Materiały to już nie byle jaki plastik. Zdarza się, że urządzenia tej klasy wyposażone są w metalowe obudowy. Przejdźmy do naszych propozycji.

Czytaj też: TOP 5 – myszy bezprzewodowe do 100 złotych – listopad 2022

Apple iPad 10,2″ 9gen 64 GB

Zestawienie najciekawszych tabletów w cenie do 2000 złotych nie mogłoby istnieć bez popularnego urządzenia z Cupertino. Apple iPad 10,2″ 9gen oferuje nabywcom ekran o przekątnej 10,2″ pracujący w rozdzielczości 2160 x 1620 pikseli (IPS Retina). Sercem tabletu jest procesor Apple A13 Bionic. Na dane użytkownika wygospodarowano natomiast 64 GB nierozszerzalnej, wbudowanej pamięci. Frontowa kamerka o rozdzielczości 12 MP zapewnia świetną jakość rozmów wideo. Tylna – 8 MP – to wyłącznie ciekawostka, jak w przypadku większości urządzeń tego typu. Do atutów taniego iPada należą wbudowane głośniki stereo, wbudowane dwa mikrofony, wsparcie dla Apple Pencil gen. 1 czy Touch ID. Tak zaprojektowany sprzęt kosztuje 1999 złotych.

Xiaomi Pad 5

Xiaomi Pad 5 to mocny tablet z Androidem w swoim przedziale cenowym. Urządzenie wyposażono w ekran o przekątnej 11″ pracujący w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Jego częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Sercem jest tutaj układ Snapdragon 860 wspierany przez 6 GB RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. Taka specyfikacja może nas zapewnić, że tablet nie złapie zadyszki przy wymagających zadaniach. Kamerki charakteryzuje rozdzielczość 8 MP (front) i 13 MP (tył). Do atutów Xiaomi Pad 5 można zaliczyć niewątpliwie obecność czterech głośników stereo. Średniopółkowy tablet Xiaomi kosztuje 1999 złotych.

Czytaj też: Xiaomi Pad 5 – (nie tylko) domowe centrum rozrywki!

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite to model koreańskiego koncernu z omawianego przedziału cenowego. Urządzenie wyposażono w ekran o przekątnej 10,4″ pracujący w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Niestety to niezbyt imponująca matryca TFT. Sercem jest tutaj układ Snapdragon 720G wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane użytkownika. Taka specyfikacja może nas zapewnić, że tablet nie złapie zadyszki przy wymagających zadaniach. Produktywność poprawiają wsparcie dla trybu DeX oraz stylusa S-Pen. Kamerki charakteryzuje rozdzielczość 5 MP (front) i 8 MP (tył). Do atutów Samsung Galaxy Tab S6 Lite można zaliczyć niewątpliwie obecność głośników stereo, metalową obudowę oraz modemu LTE. Za ów sprzęt trzeba zapłacić 1899 złotych.

Lenovo Tab P11

Lenovo Tab P11 to propozycja od znanego producenta z Chin. Producent postawił w jego przypadku na nowoczesne, cieszące oko wzornictwo. Tablet wyposażony został w ekran IPS o przekątnej 11″ pracujący w rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 750G wspierany przez 6 GB RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. Kamerki urządzenia charakteryzują rozdzielczości 8 MP i 13 MP. Do czynienia mamy z dobrym, solidnym tabletem, który nie zawiedzie nas w wymagających zadaniach. Na plus cztery głośniki stereo i dwa mikrofony. Cena to 1999 złotych.

Lenovo Yoga Tab 11

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest dość ciekawa konstrukcja – Lenovo Yoga Tab 11. Tablet wyposażony został w ekran IPS o przekątnej 11″ pracujący w rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G90T wspierany przez 8 GB RAM oraz 256 GB przestrzeni na dane użytkownika. Kamerki urządzenia charakteryzują rozdzielczości 8 MP i 8 MP. Urządzenie wyposażono w praktyczną „nóżkę”, która pozwala na wygodne ustawienie tabletu na płaskiej powierzchni. Mamy tu również cztery głośniki stereo i dwa mikrofony. Cena to 1899 złotych.