TOP 5 – kamery internetowe do 200 złotych – grudzień 2022

Podczas prowadzenia wideorozmów bardzo często korzystamy z kamer internetowych wbudowanych w nasze smartfony, laptopy i tablety. Zdarza się jednak, że do korzystania z wideokomunikatorów wykorzystujemy także peceta. Jeśli nasz monitor nie został wyposażony w odpowiedni obiektyw, musimy skorzystać z zewnętrznej kamerki. Jakie urządzenia powinny przykuć naszą uwagę w cenie do 200 złotych?

Niedroga kamera internetowa – czyli jaka?

Warto pamiętać, że niedroga kamera w cenie do 200 złotych nie zapewni nam powalającej na kolana jakości wykonywanych połączeń. Powinniśmy spodziewać się jakości HD lub Full HD, jeśli chodzi o rejestrowanie obrazu. Ponadto tania kamera powinna oferować nam wbudowany mikrofon. Zapomnijmy jednak o dodatkowych funkcjach poprawiających jakość połączeń oraz skupiających uwagę rozmówców na naszej osobie. Tanie kamery mają po prostu być solidne i działać. Sprawdźmy jakie podstawowe urządzenia przygotowali dla nas popularni producenci.

Czytaj też: TOP 5 – tablety dla profesjonalistów – grudzień 2022

Creative Live! Cam Sync 1080p V2

Pierwsza z propozycji w naszym zestawieniu to Creative Live! Cam Sync 1080p V2. Jest to przyzwoitej jakości kamera oferująca nam dostęp do funkcji rejestrowania wideo w rozdzielczości Full HD (urządzenie charakteryzuje rozdzielczość 2MP). Producent zapewnia nam możliwość skorzystania z wbudowanego w kamerkę mikrofonu. Z naszym komputerem sprzęt łączy się za pośrednictwem interfejsu USB. Kamerkę od Creative charakteryzuje pole widzenia 77 stopni. Jak widać, sprzęt został wyposażony w zasłonkę pozwalającą nam zachować prywatność, gdy akurat nie rozmawiamy. Na uwagę zasługuje obecność diody LED, która doświetli nasz wizerunek, gdy zewnętrzne źródło światła sobie z tym nie poradzi. Prezentowana kamera kosztuje 179 złotych.

ASUS WEBCAM C3

ASUS WEBCAM C3 to kolejne urządzenie w naszym zestawieniu. To naprawdę niezła kamera wyposażona w obiektyw szerokokątny, dzięki któremu zawsze będziemy dobrze widoczni. Obraz rejestrowany jest z automatycznym ustawianiem ostrości, w rozdzielczości Full HD. Kamerka oferuje nam matrycę o rozdzielczości 2MP oraz dwa wbudowane w ów sprzęt mikrofony, dzięki którym rozmówca dobrze nas usłyszy. Z komputerem łączy się przez port USB. Obrotowa konstrukcja pozwala na wygodne ustawienie akcesorium w taki sposób, by jak najlepiej nas objęła. Koszt zakupu prezentowanego urządzenia to 179 złotych.

HP 320 FHD Webcam

Czas na propozycję od HP. Kamera 320 FHD Webcam to przede wszystkim nowoczesny, minimalistyczny design. Urządzenie umożliwia transmitowanie wideo w rozdzielczości Full HD. Z naszymi komputerami łączy się poprzez złącze USB. Oczywiście kamera oferuje nam wbudowany mikrofon. Dzięki specjalnemu mocowaniu można ją obracać w zakresie 360 stopni. Pole widzenia to natomiast 66 stopni. Dzięki specjalnemu gwintowi urządzenie można osadzić na statywie. Na plus wbudowana osłona ułatwiająca ochronę prywatności. Kamera od HP oferuje wsparcie dla urządzeń z Windowsem, macOS, Chrome OS i Chrome OS Flex. Jej cena to 186 złotych.

Microsoft LifeCam HD-3000 HD

Microsoft LifeCam HD-3000 HD to bardzo prosta i minimalistyczna kamera internetowa. Materiał wideo rejestruje zaledwie w rozdzielczości HD. Producent nie zapomniał jednak o wyposażeniu jej w mikrofon mono z funkcją redukcji szumów. Zastosowano w jej przypadku także przydatne technologie – takie jak automatyczna korekcja ekspozycji przy słabym oświetleniu czy TrueColor. Warto wspomnieć także o tym, że obsługa formatu 16:9 umożliwia nagrywanie wideo w formacie kinowym. Z komputerem połączymy się za pośrednictwem portu USB. Kamera produkcji koncernu z Redmond kosztuje 124 złote.

A4Tech WebCam PK-910H

A4Tech WebCam PK-910H to ostatnia, stosunkowo niskobudżetowa propozycja w naszym zestawieniu. Kamerka wyposażona została w matrycę CMOS i umożliwia transmitowanie oraz nagrywanie wideo zarówno w rozdzielczości HD jak i Full HD. Na pokładzie nie zabrakło mikrofonu, a samo urządzenie łączy się z komputerem za pośrednictwem złącza USB. Mocowane jest natomiast za pośrednictwem uniwersalnego klipsa. Ciekawostką jest fakt, że ów niedrogi sprzęt umożliwia nagrywanie wideo w formacie kinowym 16:9. Cena to rozsądne 115 złotych.