Nowy smartfon Vivo namiesza na rynku?

Vivo to jeden z najważniejszych producentów smartfonów w ujęciu globalnym. Choć w naszym kraju nie jest tak popularny, jak Samsung czy Xiaomi, to nie można powiedzieć, że nic nie znaczy na rynku. Wręcz przeciwnie – coraz mocniej zapisuje się w świadomości polskich fanów Androida. Gigant już wkrótce zaoferuje nowy, bardzo ciekawy model.

Źródło: OnLeaks/Pricebaba

Ciekawy design i niezła specyfikacja!

Vivo S16 Pro zaczyna nieśmiało zdradzać nam swoje tajemnice. Dzięki OnLeaks właśnie poznaliśmy jego wygląd, który jest bardzo stonowany i elegancki. Można zaryzykować stwierdzenie, że przywodzi na myśl droższe smarfony klasy Premium. Na froncie mamy obustronnie zakrzywiony wyświetlacz z „oczkiem” kamerki do selfie oraz rozmów wideo. Jest to matryca AMOLED o przekątnej około 6,6″, rozdzielczości Full HD+ oraz częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Sercem nowości ma być procesor MediaTek Dimensity 8200 z autorskim procesorem sygnału obrazu Vivo V1+. Producent nie podaje specyfikacji aparatów umieszczonych na pleckach. Na renderach możemy jednak zauważyć, że będą to trzy obiektywy (najpewniej główny, ultraszerokokątny i makro/portretowy) wspierane przez diodę doświetlającą LED.

Czytaj też: OnePlus 11R w planach? To może być hit!

Nowy smartfon Vivo S16 Pro ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Do Polski może trafić natomiast już w 2023 roku. Gdy tylko potwierdzona zostanie jego dostępność nad Wisłą, dołożymy starań, żeby go dla Was przetestować.

Grafika tytułowa: OnLeaks/Pricebaba