TOP 5 – kamery internetowe do 200 złotych – lipiec 2022

Ostatnie kilkadziesiąt miesięcy upłynęło nam pod znakiem pracy i nauki zdalnej. W tym czasie przywykliśmy do przeprowadzania rozmaitych wideorozmów czy też wideokonferencji. Problem w tym, że nie zawsze korzystamy z laptopów czy tabletów oferujących nam dostęp do wbudowanej kamery internetowej. Jeśli na przykład jesteście właścicielami pecetów, to warto zainwestować w zakup niezależnej kamery internetowej. Dziś wybierzemy takie urządzenie w cenie do 200 złotych.

Niedroga kamera internetowa – czyli jaka?

Należy pamiętać, że kamera w niskim przedziale cenowym do 200 złotych nie zapewni nam wyjątkowej jakości połączeń. Oczekiwać można jedynie obrazu o jakości HD lub Full HD. Dodatkowo, tania kamera powinna być wyposażona w wbudowany mikrofon. Jednak nie możemy liczyć na dodatkowe funkcje poprawiające jakość połączeń lub skupiające uwagę rozmówców. Najważniejsze jest, aby tanie kamery były solidne i działały niezawodnie. Sprawdźmy, jakie podstawowe urządzenia przygotowali dla nas popularni producenci.

Czytaj też: TOP 5 – mikrofony dla graczy do 200 złotych

Creative Live! Cam Sync 1080p V2

Pierwsza z propozycji w naszym zestawieniu to Creative Live! Cam Sync 1080p V2. Jest to przyzwoitej jakości kamera oferująca nam dostęp do funkcji rejestrowania wideo w rozdzielczości Full HD (urządzenie charakteryzuje rozdzielczość 2MP). Producent zapewnia nam możliwość skorzystania z wbudowanego w kamerkę mikrofonu. Z naszym komputerem sprzęt łączy się za pośrednictwem interfejsu USB. Kamerkę od Creative charakteryzuje pole widzenia 77 stopni. Jak widać, sprzęt został wyposażony w zasłonkę pozwalającą nam zachować prywatność, gdy akurat nie rozmawiamy. Na uwagę zasługuje obecność diody LED, która doświetli nasz wizerunek, gdy zewnętrzne źródło światła sobie z tym nie poradzi. Prezentowana kamera kosztuje 198 złotych.

ASUS WEBCAM C3

ASUS WEBCAM C3 to kolejne urządzenie w naszym zestawieniu. To naprawdę niezła kamera wyposażona w obiektyw szerokokątny, dzięki któremu zawsze będziemy dobrze widoczni. Obraz rejestrowany jest z automatycznym ustawianiem ostrości, w rozdzielczości Full HD. Kamerka oferuje nam matrycę o rozdzielczości 2MP oraz dwa wbudowane w ów sprzęt mikrofony, dzięki którym rozmówca dobrze nas usłyszy. Z komputerem łączy się przez port USB. Obrotowa konstrukcja pozwala na wygodne ustawienie akcesorium w taki sposób, by jak najlepiej nas objęła. Koszt zakupu prezentowanego urządzenia to 179 złotych.

KRUX Streaming Webcam

KRUX Streaming Webcam to kamera zaprojektowana z myślą o graczach. Za jej pośrednictwem możemy rejestrować obraz w rozdzielczości Full HD korzystając jednocześnie z wbudowanego mikrofonu mono. Prezentowany sprzęt oferuje funkcję autofocusu – automatycznie ustawi najlepszą ostrość obrazu. Sprzęt z naszymi komputerami połączy się za pośrednictwem złącza USB. Do monitora przymocujemy go za pomocą ergonomicznego klipsa. Następnie ustawimy kamerkę w odpowiedni sposób dzięki uniwersalnej konstrukcji. Wzornictwo KRUX Streaming Webcam jest bardzo nowoczesne i dzięki temu doskonale wpisze się w nasz domowy zestaw gamingowy. Taka kamera kosztuje 149,99 złotych.

Microsoft LifeCam HD-3000 HD

Microsoft LifeCam HD-3000 HD to bardzo prosta i minimalistyczna kamera internetowa. Materiał wideo rejestruje zaledwie w rozdzielczości HD. Producent nie zapomniał jednak o wyposażeniu jej w mikrofon mono z funkcją redukcji szumów. Zastosowano w jej przypadku także przydatne technologie – takie jak automatyczna korekcja ekspozycji przy słabym oświetleniu czy TrueColor. Warto wspomnieć także o tym, że obsługa formatu 16:9 umożliwia nagrywanie wideo w formacie kinowym. Z komputerem połączymy się za pośrednictwem portu USB. Kamera produkcji koncernu z Redmond kosztuje 119 złotych.

Logitech C270 HD

Logitech C270 HD to ostatnia kamera w naszym zestawieniu. Obraz nagrywa w skromnej rozdzielczości HD mimo zastosowania obiektywu o rozdzielczości 3MP. Mikrofon mono wbudowany w urządzenie Logitecha wspiera funkcję redukcji szumów. Ponadto producent zadbał o obecność na pokładzie funkcji automatycznej korekcji ekspozycji przy słabym oświetleniu. Uniwersalny klips umożliwia osadzenie kamerki zarówno na krawędzi monitora, jak i ustawienie jej na blacie biurka. Ciekawostką jest dołączenie do urządzenia oprogramowania Logitech Vid™ HD, które pozwala na wygodne zarządzanie jego pracą. Taki sprzęt kosztuje 149,99 złotych.

Czytaj też: Lokalizatory – dlaczego warto na nie stawiać?

Dajcie koniecznie znać w jaki sposób Wy przeprowadzacie wideorozmowy. Korzystacie z kamer wbudowanych w wasze urządzenia? Dokupiliście do nich jakiś niedrogi sprzęt? A może stawiacie na rejestratory z najwyższej półki? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!