200 MP? Samsung szykuje mocniejszy obiektyw!

Samsung już jakiś czas temu zaprezentował aparat dla smartfonów o rozdzielczości 200 MP. Odnieśliśmy wtedy wrażenie jakoby wojna na megapiksele między producentami osiągała granicę absurdu. Jak się jednak okazuje – to wcale nie koniec. Koreański koncern bowiem już szykuje matrycę o rozdzielczości 450 MP. Co o niej wiemy?

Potężny obiektyw od Samsunga nadchodzi!

Według doniesień Samsung Club, koncern z Korei dokonał rejestracji znaku towarowego dla Hexa²pixel. I właśnie w tym momencie pojawiają się domysły fanów związane z niebywale mocnym modułem aparatu. Samsung bowiem już jakiś czas temu zarejestrował znak towarowy dla Tetra²pixel, aby odnieść się do technologii łączenia pikseli 4×4 używanej w aparacie 200MP ISOCELL HP1. Hexa²pixel może się więc odnieść do dużo mocniejszego modułu.

W jego przypadku wiodącą rolę mogłaby pełnić technologia łączenia 6×6 – lub 32 pikseli w jeden. Takie rozwiązanie mogłoby być charakterystyczne dla matrycy o potężnej rozdzielczości – nawet 400-450 MP. Tylko po co tak naprawdę nam tak potężna rozdzielczość matrycy w smartfonie? Samsung już 200 MP uzasadniał możliwością wydrukowania baneru na bazie zdjęcia. Być może teraz będziemy zdolni wydrukować zdjęcie godne wywieszenia na elewacji Pałacu Kultury i Nauki?

Czytaj też: Szansa dla Exynosów? Samsung przejmuje speca Apple!

No cóż – nie nam oceniać poczynań Samsunga w segmencie fotograficznym. Miejmy nadzieję, że zastosowanie tak potężnego modułu na pokładzie smartfonów nie wpłynie w znaczący sposób na ich ceny. Nie spodziewałbym się premiery nowego aparatu w przypadku przyszłorocznych flagowców. Najpewniej najwcześniej skorzystamy z niego w 2024 roku.

Grafika tytułowa: Taan Huyn / Unsplash