TOP 5 – blendery do 300 złotych – marzec 2022

Blender to akcesorium niezwykle przydatne w każdej kuchni. Dzięki niemu możemy przygotować nie tylko koktajle owocowe, warzywne i alkoholowe. Często bowiem służy nam do rozdrabniania produktów – blendowania mięsa, warzyw – w celu przygotowania ciekawych dań. Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was krótkie zestawienie pięciu ciekawych blenderów, które będą nieocenioną pomocą w kuchni i przy tym nie zrujnują Waszego budżetu!

Czego oczekiwać od niedrogiego blendera?

Przede wszystkim – uniwersalności. To, że blender nie kosztuje majątku nie oznacza, że zestaw sprzedażowy musi być ubogi. Często bowiem do naszej dyspozycji zostaje oddany całkiem niezły zestaw akcesoriów dedykowany rozmaitym zastosowaniom. Mam tu na myśli rozmaite ubijaczki, rozdrabniaczki czy przydatne pojemniki. Oczywiście im większa moc blendera – tym lepiej. Warto pamiętać także o tym, że producenci często na pokładzie swoich urządzeń serwują nam rozmaite przydatne technologie, które mają przekonać nas do zakupu właśnie ich sprzętu. Przejdźmy jednak do propozycji.

Czytaj też: TOP 5 – kamery internetowe do 200 złotych

Braun MQ7035

Braun MQ7035 to pierwszy w naszym zestawieniu blender. Producent postawił w jego przypadku na imponującą moc 1000W. Ponadto możemy liczyć na autorską technologię PowerBell PLUS, która zwiększa obszar cięcia i rozdrabnia także obrotowo. Atutem blendera jest też regulacja prędkości – Easy Smart Speed. SPLASHControl natomiast ogranicza rozprysk w trakcie blendowania, dzięki czemu zaoszczędzimy czas niezbędny na sprzątanie. Regulacja obrotów pozwala na precyzyjny dobór mocy pracy urządzenia. Razem z blenderem Braun MQ7035 otrzymujemy ciekawy zestaw akcesoriów – ostrza, trzepaczkę, kubek z miarką o pojemności 600 ml oraz rozdrabniacz o pojemności 500 ml. Zestaw jest więc dość bogaty i zapewni nam wszechstronność w kuchni. Za prezentowane urządzenie trzeba zapłacić 299 złotych.

Kenwood HDP404 WH

Kenwood HDP404 WH to kolejny blender ręczny w naszym zestawieniu. Tym razem jednak mamy do czynienia ze sprzętem o mocy 800W. Nie oznacza to jednak, że sprzęt jest gorszy. Do czynienia mamy bowiem z ciekawą funkcją Triblade – trzema ostrzami pracującymi bardzo skutecznie. Ponadto możemy regulować ich moc i szybkość pracy, co przełoży się na większą precyzję wykonywania dań. Na uwagę zasługuje fakt, że prezentowany blender został wykonany z wysokiej klasy materiałów. Razem z blenderem Kenwood HDP404 WH otrzymujemy duży zestaw akcesoriów – końcówkę do miksowania, końcówkę do puree, trzepaczkę, rozdrabniacz o pojemności 500 ml oraz pojemnik do miksowania. Nie ma więc powodów do narzekania – jest na bogato. Za prezentowane urządzenie trzeba zapłacić 299 złotych.

Blaupunkt HBD801BK

Blaupunkt HBD801BK to kolejny bogaty zestaw w naszym zestawieniu. Jest to blender ręczny, który oferuje nam takie funkcje, jak krojenie, miksowanie, siekanie, ubijanie piany, ucieranie, przecieranie czy rozdrabnianie. Urządzenie wyposażono w silnik o mocy 1000W, którego pracę można regulować tak, by dostosować ją do naszych aktualnych potrzeb. Atutem urządzenia jest zestaw czterech precyzyjnych ostrzy. Jak już wspomniałem, zestaw akcesoriów dołączonych do tego blendera jest dość obszerny. Otrzymujemy bowiem: rozdrabniacz, wielofunkcyjny malakser, kubek z miarką, nasadkę do puree i ubijaczkę. Jest to więc prawdziwy, niezastąpiony kombajn kuchenny. Podobnie jak w przypadku dwóch wcześniej zaprezentowanych urządzeń, produkt Blaupunkta kosztuje 299 złotych.

Philips HR2543/90 ProMix Daily Collection

Philips HR2543/90 ProMix Daily Collection to zestaw od znanego i cenionego w naszym kraju producenta. Prezentowany blender charakteryzuje moc 700W. Warto jednak zwrócić uwagę na autorską technologię ProMix, która wykorzystuje specjalny kształt trójkąta, aby zagwarantować optymalny przepływ jedzenia i maksymalną wydajność w celu szybszego i jednocześnie dokładniejszego mieszania składników. Philips w przypadku swojego produktu postawił na dwustopniopniową regulację obrotów. Zestaw akcesoriów nie jest w przypadku prezentowanego blendera tak imponujący, jak u poprzedników. Mamy tu dzbanek o pojemności 0,5l, trzepaczkę oraz rozdrabniacz. Korzystna jest natomiast cena wynosząca 219 złotych.

Sencor SHB 5603VT-EUE3

Sencor SHB 5603VT-EUE3 to ostatni blender w naszym zestawieniu. Charakteryzuje go imponująca moc 1200W. Możemy ją regulować za pośrednictwem aż 20-stopniowego regulatora. Czteroramienne ostrze gwarantuje nam wysoką precyzję pracy. Zostało ono pokryte tytanem, przez co możemy być pewni, że posłuży nam naprawdę długo. Funkcje urządzenia to: mieszanie, miksowanie, siekanie, ubijanie piany i rozdrabnianie. W zestawie z blenderem otrzymamy skromny, ale konkretny zestaw akcesoriów – trzepaczkę, kubek z miarką o pojemności 800ml, pokrywkę/podkładkę oraz naczynie o pojemności 1250ml służące do rozdrabniania. Za taki zestaw trzeba zapłacić 269 złotych.

Czytaj też: Wybieramy niskobudżetowy telewizor – oto nasze propozycje!

Dajcie koniecznie znać w komentarzach – jakich Wy blenderów używacie na co dzień. Postawiliście na tanie, ale skuteczne rozwiązania? A może tolerujecie wyłącznie sprzęt z wyższej półki? Zapraszamy Was do dyskusji!