Będzie nowy Wiedźmin!

CD Projekt RED zapowiedział właśnie, że pracuje nad Wiedźminem 4. Gra powstanie na najnowszym silniku firmy Epic Games, Unreal Engine 5.

Saga o przygodach Wiedźmina przyniosła polskiemu wydawcy pieniądze, sławę i uznanie na całym świecie. Ostatnia z dotychczasowych odsłon, wydany w 2015 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobył łącznie ponad 250 nagród Gry Roku.

Użycie nowego silnika jest efektem szerszej współpracy z Epic Games. Paweł Zawodny, członek zarządu CD Projekt RED w oficjalnym oświadczeniu twierdzi, że jest to szeroko zakrojona współpraca:

Jednym z kluczowych filarów RED 2.0 — transformacji, którą obecnie przechodzi studio — jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy.

W przypadku wcześniejszych gier studia, rozwój i przygotowanie REDengine pod dany tytuł wymagało znacznych zasobów i nakładu pracy. Dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby w przypadku kolejnej gry CD Projekt RED wyznaczyć kierunek technologiczny tak szybko, jak to możliwe. Współpraca, którą nawiązaliśmy podniesie efektywność w procesie produkcji, a także jej przewidywalność. Jednocześnie dzięki niej otrzymamy dostęp do narzędzi do tworzenia gier z najwyżej półki. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jakie niesamowite przygody uda nam się stworzyć w Unreal Engine 5!

W tej chwili nie znamy daty premiery gry. Możemy być jednak pewni, że po oficjalnej zapowiedzi studio będzie dzieliło się z nami kolejnymi informacjami na ten temat.

Wiedźmin 4 był wyczekiwany już od lat i w tym czasie zdążyło już powstać wiele teorii na jego temat. Tymczasem wkrótce pojawi się również Wiedźmin 3: Dziki Gon w wydaniu na nową generację konsol. To będzie z pewnością dla wielu szansa, by raz jeszcze zanurzyć się w uniwersum przygód Geralta i Ciri.

Czytaj także: Call of Duty Mobile 2022 i 2 miliony USD