Wybieramy niskobudżetowy telewizor – oto nasze propozycje!

Decydując się na wybór telewizora jesteśmy w elektromarketach bombardowani ofertami ogromnych urządzeń oferujących nam fantastyczne funkcje smart. Nie zawsze jednak właśnie takiego sprzętu poszukujemy. Zdarza się, że wybraliśmy już Smart TV do naszego salonu, a następnie poszukujemy mniejszego telewizora – na przykład do pokoju dziecięcego. Czy elektromarkety, jak i sami producenci mają nam coś ciekawego do zaoferowania w tej kategorii? Sprawdźmy!

Tani telewizor – czego się po nim spodziewać?

Zastanawiając się nad tym, jaki telewizor do 1000 złotych wybrać (to górny pułap, który postanowiliśmy obrać w naszym zestawieniu) powinniśmy zadać sobie pytanie – czego możemy się spodziewać po takim urządzeniu? Przede wszystkim nie powali nas na kolana przekątna ekranu poszukiwanego telewizora. Będą to maksymalnie 32 cale. Ponadto powinniśmy spodziewać się rozdzielczości HD (1366 x 768 pikseli), standardowego odświeżania na poziomie 50 Hz oraz ograniczonej ilości złącz. Warto również zaznaczyć, że w cenie do 1000 złotych znajdziemy na rynku sprzęt klasy smart, ale będą to urządzenia pracujące w oparciu o system Android TV lub webOS. Sprawdźmy więc jakie propozycje mają dla nas producenci!

Czytaj też: Wear OS kontra watchOS – który system wybrać?

Xiaomi P1 L32M6-6AEU

Xiaomi P1 L32M6-6AEU to pierwszy w naszym zestawieniu telewizor z systemem Android TV. Charakteryzuje go przekątna 32″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania to standardowe w tym segmencie 50 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-S, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do trzech złącz HDMI oraz dwóch USB. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z telewizorem multimedialnym.

Propozycja od Xiaomi oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej: Wi-Fi, DLNA, Bluetooth. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają funkcje Dolby Audio, DTS HD oraz dwa głośniki o mocy 10W. Prezentowany telewizor dostępny jest w cenie wynoszącej 979 złotych.

LG 32LQ630B6LA

LG 32LQ630B6LA to kolejny Smart TV w naszym zestawieniu – tym razem pracujący pod kontrolą webOS. Charakteryzuje go przekątna 32″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania to 50 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do dwóch złącz HDMI oraz jednego USB. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z telewizorem wszechstronnym.

Propozycja od LG oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej: Wi-Fi, DLNA, Bluetooth oraz do opcji nagrywania na USB. Poprawa jakości obrazu możliwa jest dzięki rozwiązaniom takim, jak Filmmaker Mode, HDR HLG, HDR10 czy funkcji redukcji szumów. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają funkcje Dolby Digital, DTS oraz dwa głośniki o mocy 10W. Prezentowany telewizor dostępny jest w cenie wynoszącej 999 złotych.

TCL 32S6203

TCL 32S6203 to drugi w naszym zestawieniu telewizor z systemem Android TV. Charakteryzuje go przekątna 32″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania to 60 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do dwóch złącz HDMI oraz jednego USB. Podłączymy więc do niego zarówno tuner telewizji kablowej, jak i Xboxa lub PlayStation.

Propozycja od TCL oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej: Wi-Fi, DLNA, Bluetooth. W przetwarzaniu obrazu pomagają funkcje takie, jak cyfrowa redukcja szumów, HDR10, Micro Dimming czy Tryb Filmowy. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają funkcje Dolby Digital Plus, Down Firing oraz dwa głośniki o mocy 10W. Prezentowany telewizor dostępny jest w cenie wynoszącej 999 złotych.

HISENSE 32A5600F

HISENSE 32A5600F to telewizor rodem z Chin, który prezentuje się ciekawie na tle konkurencji proponowanej przez nas w tym zestawieniu. Charakteryzuje go przekątna 32″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania to 50 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do dwóch złącz HDMI oraz dwóch USB. System operacyjny to VIDAA 2.5.

Propozycja od HISENSE oferuje nam dostęp do standardu łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Za przetwarzanie obrazu odpowiadają funkcje takie, jak filtr grzebieniowy 3D i Picture Master Pro. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają funkcje Dolby Audio, Nicam oraz dwa głośniki o mocy 12W. Prezentowany telewizor kosztuje 999 złotych.

Philips 32PHS5525

Philips 32PHS5525 to niedrogi telewizor znanej marki oferujący nam przekątną 32″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania wynosi natomiast standardowe 50 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2/HEVC/H.265. Ponadto oferuje nam dostęp do dwóch złącz HDMI oraz jednego USB. Możemy więc podłączyć do niego kablówkę, konsolę oraz odtwarzać wideo z zewnętrznego nośnika.

Propozycja od Philipsa oferuje nam funkcję nagrywania na USB. Nie zabrakło wsparcia dla technologii poprawy obrazu Pixel Plus HD oraz podświetlenia Direct LED. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiada funkcja Incredible Surround oraz dwa głośniki o mocy 10W. Prezentowany telewizor dostępny jest w całkiem przystępnej cenie wynoszącej 899 złotych.

Samsung UE32T4002AK

Samsung UE32T4002AK to ciekawa i tania propozycja z Korei z ekranem 32″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania to również standardowe 50 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-C, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do dwóch złącz HDMI oraz jednego USB. Jest to więc bardzo wszechstronny sprzęt, do którego możemy podłączyć kilka urządzeń zewnętrznych.

Propozycja od Samsunga oferuje nam funkcję odtwarzania wideo z nośników USB. Warto wspomnieć o wsparciu dla technologii poprawy obrazu: Digital Clean View, HyperReal, PureColor oraz podświetleniu Direct LED. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiada funkcja Dolby Digital Plus oraz dwa głośniki o mocy 10W. Prezentowany telewizor dostępny jest w cenie wynoszącej 949 złotych.

Sharp 32CB3E

Sharp 32CB3E to przystępny cenowo telewizor japońskiej marki oferujący nam przekątną 32″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania wynosi natomiast standardowe 50 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2/HEVC/H.265. Ponadto oferuje nam dostęp do trzech złącz HDMI oraz dwóch USB. Możemy więc podłączyć do niego liczne urządzenia zewnętrzne. Propozycja od Sharp oferuje nam funkcję nagrywania na USB. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają funkcje DTS TruSurround HD oraz dwa głośniki Harman Kardon o mocy 20W. Prezentowany telewizor dostępny jest w cenie wynoszącej 899 złotych.

Blaupunkt BN24H1132EEB

Blaupunkt BN24H1132EEB to jeden z mniejszych i tańszych telewizorów w zestawieniu. Charakteryzuje go przekątna 24″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania nie zaskakuje – to 50 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do jednego złącza HDMI oraz jednego USB. Skromnie, ale w zupełnie wystarczająco, by komfortowo korzystać z odbiornika w podstawowych zastosowaniach. Propozycja od Blaupunkt oferuje nam funkcję odtwarzania multimediów z nośników USB. Warto wspomnieć o wsparciu dla technologii poprawy obrazu: 10-bitowego panelu, cyfrowego filtra grzebieniowego 3D, DNR oraz podświetlenia Direct LED. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiada funkcja Dolby Audio oraz dwa głośniki o mocy 6W. Prezentowany telewizor dostępny jest w cenie wynoszącej 699 złotych.

Manta 19LHN120D

Manta 19LHN120D to niewielki i niedrogi telewizor na każdą kieszeń. Charakteryzuje go przekątna zaledwie 19″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania to 50 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do dwóch złącz HDMI oraz jednego USB. Możemy podłączyć do niego więc zarówno dekoder kablówki, jak i konsolę. Propozycja od Manty oferuje nam funkcję nagrywania na USB. Warto wspomnieć o podświetleniu matrycy Edge LED. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiada funkcja Dolby Digital Plus oraz dwa głośniki o mocy 6W. Prezentowany telewizor dostępny jest w cenie wynoszącej 599 złotych.

JVC LT-24VH2105

JVC LT-24VH2105 to dobrze wyposażony telewizor za przystępne pieniądze.

Charakteryzuje go przekątna zaledwie 24″. Rozdzielczość pracy to 1366 x 768 pikseli. Częstotliwość odświeżania to 50 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-C, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do jednego złącza HDMI oraz jednego USB. Nie oszukujmy się jednak – w przypadku takiego telewizora nikt raczej nie myśli o korzystaniu z funkcji multimedialnych. Propozycja od JVC oferuje nam funkcję odtwarzania multimediów z nośnika USB. Warto wspomnieć o podświetleniu matrycy Direct LED. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiada funkcje Dolby Digital Plus, Stereo Nicam oraz dwa głośniki o mocy 5W. Prezentowany telewizor kosztuje 749 złotych.