Rozmowy wideo? Żaden problem! Top 5 kamerek internetowych

Pandemia od dłuższego czasu zatrzymuje wiele osób na home office. To właśnie w naszych domach spędzamy długie godziny przed komputerem wykonując prace biurowe, czy przeprowadzając wideokonferencje z zespołem i partnerami biznesowymi. Dlatego warto wyposażyć nasze domowe stanowisko pracy w wysokiej klasy sprzęt – między innymi w dobrą kamerkę internetową. To właśnie dzięki niej nasi rozmówcy będą nas lepiej widzieć, słyszeć i będziemy dla nich bardziej wiarygodni. Czym kierować się decydując o zakupie tego typu akcesorium?

Czym kierować się przy wyborze kamerki internetowej?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, w jakiej rozdzielczości pracuje dana kamerka internetowa. Im ta rozdzielczość będzie wyższa, tym lepiej będą nas widzieli nasi rozmówcy. Płynność przesyłania obrazu to bardzo ważna kwestia w przypadku rozmów wideo. Nikt z nas nie lubi, gdy obraz od naszego rozmówcy jest niewyraźny, lub rozpikelizowany. Dziś kamerki internetowe rejestrują materiał wideo w rozdzielczości Full HD, a nierzadko nawet w 4K przy 60 FPS. Nierzadko pojawia się także wsparcie dla funkcji HDR.

Równie ważną rolę przy wyborze akcesorium jakim jest kamerka internetowa jest kwestia jakości wbudowanego w nią mikrofonu, bądź kilku mikrofonów (w przypadku kamerek z nieco wyższej półki). Słaby mikrofon nie pozwoli nam na skuteczną komunikację z naszym rozmówcą, który będzie nas słyszał po prostu bardzo kiepsko. Wysokiej klasy kamerki wyposażone są nierzadko w kilka mikrofonów, które także w niektórych przypadkach oferują funkcję redukcji szumów.

Przygotowaliśmy dla Was więc zestawienie pięciu ciekawych modeli kamerek internetowych z rożnych półek cenowych, na które w sposób szczególny warto zwrócić uwagę.

Creative Live! Cam Sync 1080p

Creative Live! Cam Sync 1080p to kamerka internetowa ze średniej półki cenowej. Potencjalnym nabywcom oferuje możliwość pracy w dwóch rozdzielczościach – HD oraz Full HD. Pole widzenia to w tym przypadku 77 stopni. Podwójny mikrofon wbudowany w urządzenie ma zapewnić naszym rozmówcom wysoką jakość dźwięku w praktycznie każdej sytuacji. Ciekawostką jest obecność osłony obiektywu – po zakończeniu rozmowy możemy ją nałożyć i w ten sposób chronić naszą prywatność. Do monitora naszego komputera prezentowaną kamerkę internetową zamocujemy za pośrednictwem dedykowanego klipsa. Do wad kamery można zaliczyć brak funkcji automatycznego ustawiania ostrości. Cena Creative Live! Cam Sync 1080p to 249 złotych.

ASUS WEBCAM C3

Kolejna z naszych propozycji to ASUS WEBCAM C3. Jest to kolejna kamerka internetowa ze średniej półki cenowej o zadowalających możliwościach. Urządzenie rejestruje materiały wideo w rozdzielczości Full HD, więc na jakość przeprowadzanych wideokonferencji nie powinniśmy narzekać. Atutem kamerki ASUS-a jest możliwość obracania jej na pałąku w zakresie 360 stopni. Do monitora naszego komputera prezentowaną kamerkę internetową zamocujemy za pośrednictwem dedykowanego klipsa. Producent postawił w jej przypadku na podwójny mikrofon. Ciekawostką jest wsparcie dla technologii kształtowania wiązki do filtrowania dźwięków otoczenia. W trakcie wideokonferencji nie powinny nam przeszkadzać takie czynniki zewnętrzne, takie jak szczekanie psa czy telewizor uruchomiony w drugim pokoju. ASUS WEBCAM C3 kosztuje 249 złotych

Acer ACR010

Acer ACR010 to ciekawa kamerka internetowa kosztująca 219 złotych. Jednym z jej atutów jest rejestrowanie wideo w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Kąt widzenia to w tym przypadku 117 stopni. Zawsze wyraźny obraz zapewni natomiast funkcja autofocus (która nieczęsto trafia na pokład kamer ze średniej półki cenowej). Rejestrowany przez kamerę Acera głos natomiast zawsze będzie brzmiał świetnie dzięki wbudowanemu w to urządzenie mikrofonowi kierunkowemu. Jak widzimy, zastosowany w przypadku prezentowanej kamery klips może służyć jej także jako praktyczna podpórka.

A4Tech HD PK-910P USB Black

A4Tech HD PK-910P USB Black to kamerka internetowa dedykowana użytkownikom o mniej zasobnych portfelach. Kosztuje bowiem zaledwie 89 złotych. W zamian za taką kwotę zaoferuje nam rozdzielczość rejestrowania wideo HD. W przypadku tak taniej kamerki nie uświadczymy ani autofocusa, ani też podwójnego mikrofonu. Producent musiał pójść na jakieś kompromisy chcąc zachować atrakcyjną cenę. A4Tech HD PK-910P USB Black przedstawiana jest przez niego natomiast jako urządzenie wyposażone w mikrofon High-Fidelity oraz oferujące zadowalającą jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Pole widzenia kamery to skromne 68 stopni.

Logitech BRIO 4K Stream Edition

Logitech BRIO 4K Stream Edition to kamera internetowa z najwyższej półki, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Producent na jej pokładzie serwuje nam sporo przydatnych funkcji. Wśród nich warto wymienić takie, jak chociażby nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K w formacie 16:9. Pole widzenia produktu Logitecha to 90 stopni. Ponadto kamera wyposażona została w diodę LED oraz czujnik podczerwieni. Krystaliczną jakość dźwięku ma nam zapewnić mikrofon z funkcją redukcji szumów. Logitech BRIO 4K Stream Edition może zostać przypięty do ekranu komputera za pośrednictwem uniwersalnego klipsa bądź też umieszczona na statywie. Ciekawostką jest obecność funkcji takich, jak technologia RightLight 3, czy też zastępowanie tła w trakcie rozmowy. Prezentowana kamerka kosztuje 1199 złotych.

A z jakiej kamerki Wy korzystacie na co dzień? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!