Dwa terabajty przy sobie z WD Elements SE SSD

Kieszonkowy dysk zewnętrzny WD Elements SE SSD  łączący niewielkie gabaryty z doskonałą wydajnością. Urządzenia o pojemności od 500 GB do 2 TB będą dostępne już w sierpniu. Cena modelu 500 GB – 90 euro.

SSD stają się już standardem w segmencie dysków przenośnych i nic dziwnego. Są małe, lekkie, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a do tego piekielnie szybkie. Tak jest właśnie w przypadku najnowszej konstrukcji Western Digital. Jedną barierą, która do tej pory przeszkadzała w upowszechnieniu mobilnych SSD była cena. Ten problem powoli zanika.

Z uwagi na cenę, urządzenia SSD przez długi czas pozostawały poza zasięgiem wielu klientów. Western Digital chce, by technologia ta była bardziej dostępna dla użytkowników – nie może być tak, że klienci muszą wybierać pomiędzy wydajnością, pojemnością czy przyjazną ceną. Dlatego cieszymy się, mogąc wprowadzić do oferty WD Elements SE SSD – mówi Fabrizio Keller, Sr. Product Marketing Manager EMEA.

Dzięki szybkości odczytu danych sięgającej 400 MB/s i pojemności do 2 TB, nowy przenośny SSD pozwoli użytkownikom błyskawicznie przenosić ogromne ilości plików. Dzięki obsłudze plug-and-play urządzenie jest gotowe do pracy natychmiast po zakupie i idealnie integruje się z każdym sprzętem użytkownika.

Atutem WD Elements SE SSD jest również kompaktowa, zgrabna i odporna na uszkodzenia obudowa, dzięki której dysk zniesie skutki upadku z wysokości do 2 m – urządzenie jest więc w pełni przygotowane na trudy codziennej eksploatacji. Odporność ta jest też potwierdzona 3-letnią ograniczoną gwarancją Western Digital.

WD Elements SE SSD pojawi się w sprzedaży w Western Digital Store oraz u wybranych partnerów w sierpniu 2021, w cenie od 89,99 € za wersję 480 GB.