Ninjas in Pyjamas – Spotkanie Zachodu ze Wschodem

Po miesiącach plotek legendarna szwedzka organizacja esportowa Ninjas in Pyjamas (NIP) oficjalnie ogłosiła fuzję z chińskim gigantem esportowym Victory Five (ESV5). W ramach nowego sojuszu gracze NIP od przyszłego sezonu wejdą do League of Legends Pro League (LPL), największej ligi tej gry na świecie.

Umowa przewiduje, że nowy podmiot o nazwie NIP Group podzieli się kompetencjami odnośnie poszczególnych drużyn. I tak: dotychczasowy NIP będzie nadal wystawiać swoje składy w Valorant ,CS: GO, Rainbow Six Siege i FIFA kierując drużynami z siedziby w Sztokholmie, podczas gdy jej skład występujący w LoL Pro League będzie zarządzany z Shenzhen w Chinach. Tam będą znajdować się również obiekty szkoleniowe, biura oraz arena domowa nowej organizacji. NIP Group włączy do swoich struktur również drużynę eStar Gaming, specjalizującą się w grach mobilnych.

Po zakończeniu tej fuzji, NIP Group będzie rywalizował w następujących grach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Honor of Kings, Valorant, Rainbow Six Siege, CrossFire, League of Legends: Wild Rift. Chodzą słuchy o dodaniu Dota 2 do esportowego portfolio organizacji.

Fuzja to jednak nie tylko nowe możliwości gry i potencjalne sukcesy. NIP ma nadzieję wykorzystać znaczące doświadczenie ESV5 w dziedzinie rozrywki i mediów, aby rozszerzyć znajomość swojej marki na skalę międzynarodową.

Tak olbrzymią organizacją będą kierować: Hicham Chahine i Mario Ho. Pierwszy z nich, który pozostając dyrektorem generalnym Ninjas in Pyjamas zostanie jednocześnie dyrektorem zarządzającym NIP Group, skoncentruje się się na regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i obu Amerykach. Dyrektor generalny ESV5, Mario Ho, pozostanie na czele eStar Gaming i będzie drugim dyrektorem zarządzającym zajmującym się działalnością organizacji w Chinach i Azji. Sun „xiaOt” Liwei będzie prezesem wszystkich chińskich organizacji esportowych w NIP Group, w tym eStar Gaming.

„Chcemy zbudować globalną firmę esportową” – powiedział Ho na konferencji prasowej. „ESV5 jest jedną z największych firm esportowych w Azji, a NIP jest jedną z największych organizacji esportowych w Europie, z długą i barwną historią. Będziemy mieć biura w Wuhan, Shenzhen, Sztokholmie i Sao Paulo w Brazylii. Stworzymy prawdziwą globalną firmę” – dodał.