Rezygnacja z Netflixa. Jak anulować subskrypcję? Jak wyłączyć konto?

Netflix to jeden z najpopularniejszych w Polsce dostawców usług VOD. Już wkrótce jednak wyrośnie mu nad Wisłą bardzo silna konkurencja w postaci HBO Max oraz Disney+. Może się więc okazać, że będziemy chcieli zrezygnować z naszej subskrypcji na Netflix właśnie na korzyść debiutujących w Polsce rozwiązań. Jak anulować subskrypcję? Jak wyłączyć konto na Netflix? Doradzamy!

Jak anulować subskrypcję na Netflix?

Anulowanie subskrypcji Netflixa jest możliwe wyłącznie przez stronę internetową serwisu – niezależnie od tego, czy próbujemy wykonać tą czynność na komputerze, tablecie czy też smartfonie. Gdy już zostaniemy przekierowani do webowej wersji Netflixa, musimy odszukać ikonę naszego profilu. Powinna się ona znajdować w prawym górnym roku ekranu. Po najechaniu na nią kursorem wybieramy opcję Konto. Gdy już przejdziemy do tego podmenu, to u góry po lewej stronie mamy szary, duży przycisk opisany jako Anuluj członkostwo. Wystarczy w niego kliknąć, potwierdzić decyzję i od kolejnego okresu rozliczeniowego nie będzie już pobierana od nas opłata za subskrypcję.

Czytaj też: Kolejna „polska” kometa w kosmosie!

Jak usunąć konto w Netflix?

Niestety nie mamy możliwości usunięcia konta na Netflix od ręki w prosty sposób. Po anulowaniu subskrypcji i po zakończeniu naszego obecnego okresu rozliczeniowego tracimy dostęp do treści w serwisie. Od tego momentu mamy okrągłe dziesięć miesięcy na to, żeby ewentualnie wrócić do korzystania z usług popularnego serwisu streamingowego. Jeśli w tym czasie nie zdecydujemy się na to, żeby wrócić na Netflix, to po wspomnianych dziesięciu miesiącach nasze konto zostanie automatycznie usunięte z platformy VOD razem z naszą listą ulubionych treści oraz historią odtwarzania. Nie będziemy mogli w żaden sposób go przywrócić.

Czytaj też: Psy – roboty patrolują południową granicę USA

Jeśli jednak wiecie na 100%, że nie wrócicie już do opłacania abonamentu na Netflix i nie chcecie, żeby serwis przechowywał Wasze prywatne dane, to możecie skontaktować się z administratorami serwisu (ważne: z maila, na który założyliśmy konto!) i poprosić o usunięcie naszego konta już zaraz po zakończeniu subskrypcji. Oczywiście administratorzy zweryfikują naszą tożsamość i jeśli owa weryfikacja przebiegnie pozytywnie – usuną nasz profil z serwisu Netflix.

A z jakich usług VOD Wy korzystacie na co dzień? Netflix? HBO GO? A może Rakuten TV? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!