Ważny twórca Overwatch odchodzi

Dyrektor artystyczny, Arnold Tsang, ogłosił dziś na Twitterze  swoje odejście z Blizzatda.

Tsang był głównym artystą koncepcyjnym postaci i asystentem dyrektora artystycznego Overwatch i Overwatch 2. Z Blizzardem był związany od 2010 roku.

Pochodzący z Toronto, początkowo, jeszcze w liceum pracował w przemyśle komiksowym, w który wszedł po boomie, na początku lat 90. Studiował animację klasyczną. Po ukończeniu studiów nie był pewien, co chce robić w życiu. Niektórzy z jego przyjaciół, którzy wcześniej ukończyli studia, wskazywali na możliwość zrobienia grafiki koncepcyjnej do gier wideo. Postanowił spróbować.

Jego praca nad Overwatch obejmowała ręcznie rysowaną grafikę widzianą na początku kinowego zwiastuna gry, pracował także nad produkcją animowanych filmów krótkometrażowych gry. Był odpowiedzialny także za Projekt Tytan.

W tweecie Arnold Tsang poinformował, że 4 lutego był jego ostatnim dniem w firmie Blizzard i podziękował wszystkim, którzy pracowali z nim przez ostatnie 12 lat. „To wy nauczyliście  mnie, jak być artystą, twórcą gier, liderem, a nawet przyjacielem. Mając tę ​​wiedzę, myślę, że jestem gotowy na wszystko, co nas czeka” – napisał Tsang.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/wartcraft-mobile-nadciaga-115851