Apple ma problem z ekranami Liquid Retina XDR!

Apple od zawsze przywiązuje ogromną wagę do jakości swoich produktów. Nie ma się jednak co temu dziwić – w końcu kosztują one niemałe pieniądze. Nie zawsze jednak koncernowi z Cupertino udaje się uniknąć poważnych problemów ze swoimi urządzeniami. Tym razem kłopot mają użytkownicy nowych MacBooków. Związany jest on z regulacją jasności urządzeń.

fot. Iewek Gnos / Unsplash

MacBook Pro oraz monitor Pro Display XDR z problemami!

Jak się okazuje, problem występuje w nowych MacBookach Pro (14” oraz 16”) z wyświetlaczem Liquid Retina XDR i monitorach Pro Display XDR. Objawia się, gdy temperatura w pomieszczeniu, w którym przebywają sprzęty, jest wyższa niż 25°C. W takiej sytuacji ekrany zbyt mocno nagrzewają się i wskutek tego następuje znaczne obniżenie jasności ekranu oraz pojawiają się problemy z poprawnym wyświetlaniem treści. 

Apple wie o zaistniałym problemie, ale nie zanosi się na to, by koncern z Cupertino coś z nim zrobił. Producent przedstawił jedynie kilka rad dla użytkowników wymienionego sprzętu. Podobno zastosowanie się do nich ma pomóc w przywróceniu pełnej sprawności naszych laptopów i monitorów. Oto co powinniśmy zrobić:

  1. W pierwszej kolejności trzeba zamknąć wszystkie aplikacje, które zużywają zasoby systemowe.
  2. Następnym krokiem jest skorzystanie z trybu referencyjnego.
  3. Gdy już wykonamy powyższe kroki, Apple zaleca obniżenie temperatury w pomieszczeniu.
  4. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, zamknijmy wszystkie okna z zawartością wyświetlaną w trybie HDR.
  5. Ostatni krok to uśpienie naszego sprzętu i pozostawienie go do ochłodzenia na 5-10 minut.

Trzeba przyznać, że są to wizjonerskie rady godne potężnego koncernu. A może po prostu, by zachować honor, warto byłoby wymienić wadliwe urządzenia sprzedane użytkownikom za ciężkie pieniądze na sprzęt pozbawiony wad? Na pewno Apple wyszłoby wtedy z twarzą z tej kłopotliwej sytuacji!

Czytaj też: Rezygnacja z Netflixa. Jak anulować subskrypcję? Jak wyłączyć konto?

No cóż – miejmy nadzieję, że to jedyne niedogodności z jakimi będą się borykać właściciele MacBooków Pro oraz monitorów Pro Display XDR. Sprzęt tej klasy powinien być pozbawiony takich wad konstrukcyjnych. Być może Apple pokusi się o zażegnanie ich w kolejnej generacji urządzeń.

Grafika tytułowa: Bram Naus / Unsplash