Psy – roboty patrolują południową granicę USA

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) udostępnił wyniki testów, z których wynika, że maszyny zdały egzamin z nadzoru celująco.

„Południowa granica może być niegościnnym miejscem dla ludzi i zwierząt, i właśnie dlatego maszyna może się tam wyróżniać” – powiedziała Brenda Long, kierownik programu działu badań i rozwoju DHS w Dyrekcji Nauki i Technologii (S&T).

Cyber – psiny produkuje firma Ghost Robotics, mogą one poruszać się autonomicznie lub być sterowane ręcznie. Są wyposażone w kamery termo – i noktowizyjne, mają również opcję wyposażenia w broń palną.

W służbie na granicy maszyny zostały przetestowane pod kątem służby wartowniczej, autonomicznego patrolowania wstępnie ustawionych punktów nawigacyjnych GPS. A także podczas noszenia kamer i czujników oraz do kontroli wagonów na torach, chodzenia po i pod wagonami; i eksploracja budynków mieszkalnych.

Ich główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do maszyn gąsienicowych lub kołowych, mogą poruszać się w każdym środowisku. Mogą towarzyszyć ludziom, na przykład penetrując wzgórza i tereny skaliste.

Problemem jest ograniczona żywotność baterii i niekontrolowane zachowanie (np. przewracanie się bez powodu).

Używanie elektronicznych czworonogów krytykują niektórzy politycy i organizacje praw człowieka jako niehumanitarne.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/microsoft-chwali-sie-osiagnieciami-miliardy-atakow-zablokowane-115812