Samochody Xiaomi zrobią furorę?

Xiaomi zaprezentowało swoje samochody już jakiś czas temu – między innymi podczas targów CES 2024 w Las Vegas, czy podczas barcelońskich targów MWC 2024. Ostatnio ujawniono, od jakiego poziomu cenowego rozpocznie się ich sprzedaż w Chinach. Czy zrobią furorę wśród fanów lubianego koncernu?

Poznaliśmy ceny samochodów Xiaomi SU7 i SU7 Max!

Wizualnie, Xiaomi SU7 i SU7 Max mogą się podobać. Zwrócono jednak uwagę na ich podobieństwo do Porsche Taycana (sylwetka) oraz pojazdów McLaren (przód). Nie jest to pierwszy przypadek, gdy chińskie modele czerpią inspiracje z europejskiego rynku motoryzacyjnego. Nowe samochody będą dostępne w trzech kolorach: błękitnym, srebrnym i zielonym. Oba modele oferują imponujący zasięg – 435 km dla SU7 i 520 km dla SU7 Max według normy WLTP. SU7 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,28 sekundy, osiągając maksymalną prędkość 210 km/h, natomiast SU7 Max osiąga to w 2,78 sekundy, z maksymalną prędkością 265 km/h.

Xiaomi SU7 i SU7 Max będą obsługiwane przez system HyperOS. Ich wnętrza zapowiadają się jako nowoczesne, z wieloma ekranami prezentującymi ważne informacje o samochodzie i treści multimedialne. Producent zadbał również o jakość dźwięku, oferując zestaw 25 głośników z obsługą Dolby Atmos 7.1.4, co gwarantuje doskonałą jakość dźwięku w trakcie jazdy.

Model SU7 został wyceniony w podstawowej wersji na 215900 juanów, a SU7 Max – na 299900 juanów. Niestety nadal nie wiadomo, czy te samochody trafią do sprzedaży w Europie.

Czytaj też: Debiutuje Audi Q6 e-tron!

Grafika tytułowa: Xiaomi