Nowa funkcja w serwisie YouTube

Koncern Google już wkrótce może wprowadzić do YouTube bardzo ciekawą i praktyczną nowość. Amerykanie dokładają ogromnych starań ku temu, by ten niezwykle popularny serwis był dla nas jak najbardziej wygodny i intuicyjny w obsłudze. Już niedługo łatwiej będzie nam znaleźć w danym materiale wideo najciekawsze momenty. Nowość będzie jednak wdrożona z pewnymi ograniczeniami!

Funkcja „jump ahead” wkrótce dla wybranych?

Czy zależało Wam kiedyś na tym, żeby z jakiegoś materiału opublikowanego w serwisie YouTube wyłowić najciekawsze, najbardziej wartościowe momenty? Koncern z Mountain View zamierza wprowadzić do serwisu zupełnie nowe rozwiązanie o nazwie (przynajmniej roboczej) „jump ahead”. Dzięki niej korzystanie z YouTube ma być o wiele bardziej intuicyjnym doświadczeniem.

YouTube ma na potrzeby funkcji wykorzystywać dane dostarczane przez użytkowników, jak i algorytmy odpowiedzialne za uczenie maszynowe. Można więc spodziewać się, że w pierwszej kolejności rozwiązanie zostanie udostępnione wąskiemu gronu użytkowników w ramach testów. Co ważne – docelowo skorzystają z niej wyłącznie subskrybenci YouTube Premium.

Czytaj też: Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra wkrótce w Polsce!

Grafika tytułowa: Alexander Shatov / Unsplash