Debiutuje Audi Q6 e-tron!

Audi wkracza w nowy etap w historii elektromobilności wraz z premierą Audi Q6 e-tron. Ten innowacyjny model, oparty na platformie Premium Platform Electric (PPE), symbolizuje zaawansowaną technologię i wyrafinowane podejście marki do mobilności elektrycznej. Z wyśrubowanymi osiągami, dużym zasięgiem i innowacyjnym designem, Audi Q6 e-tron zapowiada rewolucję w segmencie elektrycznych SUV-ów.

fot. Audi

Mniej prestiżowy brat Porsche Macana

Model Audi Q6 e-tron debiutuje z dwoma wariantami: quattro i SQ6 e-tron, oba z dostępem do gamy zaawansowanych funkcji elektrycznych. Z mocą systemową do 285 kW dla modelu quattro i nawet 380 kW dla SQ6 e-tron, Audi Q6 e-tron podnosi poprzeczkę dla konkurencji, oferując zarówno wydajność, jak i zasięg, której można oczekiwać od samochodu premium. Napęd elektryczny Audi Q6 e-tron wykorzystuje zaawansowaną technologię 800 V, umożliwiając krótkie czasy ładowania i zasięg do 625 km (388 mil) na jednym ładowaniu. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu temperaturą i opcji ładowania bankowego, Audi Q6 e-tron zapewnia elastyczność i wydajność podczas korzystania z różnych stacji ładowania.

fot. Audi

Jednak to nie tylko osiągi sprawiają, że Audi Q6 e-tron wyróżnia się na rynku. Nowy model łączy typową dla marki stylistykę SUV-a z innowacyjnym językiem designu e-tron. Wnętrze Audi Q6 e-tron to nowa filozofia projektowania, która skupia się na komforcie i ergonomii. Zestawienie przestrzeni z wysokiej jakości materiałami i innowacyjnymi technologiami tworzy niepowtarzalne doświadczenie jazdy, które jest charakterystyczne dla marki Audi.

Audi Q6 e-tron wprowadza również nowe standardy w dziedzinie technologii oświetleniowej, debiutując z aktywną cyfrową sygnaturą świetlną, która podkreśla wyjątkowość marki Audi. Model ten to manifest innowacji i zaawansowanej technologii, która jest kluczowa dla przyszłości motoryzacji.

Audi Q6 e-tron quattro i SQ6 e-tron będą dostępne w sprzedaży od marca 2024 roku w cenie 74 700 i 93 800 euro, a do klientów pierwsze egzemplarze trafią latem 2024 roku.