Nowa Dacia Duster może się podobać!

Koncern Dacia zaprezentował właśnie nową generację modelu Duster. Samochód, którego design przez długie lata uznawany był za nudny i mdły w końcu prezentuje się naprawdę nowocześnie i cieszy oko. Warto jednak pamiętać, że wiele zmian zaszło też wewnątrz. Sprawdźmy więc, co ten niezwykle popularny w Polsce model będzie miał nam do zaoferowania.

fot. Dacia

Terenówka Dacii w końcu ładnie wygląda!

Na zewnątrz nowa Dacia Duster prezentuje się naprawdę futurystycznie i modnie. Wzrok przykuwają przetłoczenia nadwozia, specyficzne oświetlenie LED oraz klamki schowane w słupkach C. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że Duster bazuje na platformie CMF-B. Wcześniej została ona wykorzystana przez Renault podczas projektowania modeli Clio oraz Captur. Oczywiście terenowa Dacia zachowa swój pierwotny charakter – m.in. dzięki 21-centymetrowemu prześwitowi.

Dacia nie zamierza kombinować w kwestii silników. Topowa wersja terenówki otrzyma hybrydę o pojemności 1,6 litra i mocy 140 KM. Niższe modele natomiast oferowane będą z benzyną o pojemności 1 litra (130 KM) oraz w wariancie z instalacją LPG (100 KM).

Wewnątrz – jak to w przypadku Dacii – nie możemy liczyć na cuda. Jest tu jednak całkiem nowocześnie. Uwagę przykuwa (w topowej wersji) ekran cyfrowych zegarów oraz duży ekran systemu inforozrywki o przekątnej 10,1″. Nie zabraknie tu wsparcia dla Android Auto i Apple Car Play. W podstawowych wersjach natomiast zegary są analogowe, a wyświetlacz na konsoli centralnej oferuje przekątną zaledwie 3.5″.

Ceny nowej Dacii Duster mają startować w europejskich salonach z pułapu poniżej 20 000 euro.

fot. Dacia

Czytaj też: Fiat Panda 4×4 świętuje czterdzieste urodziny!

Grafika tytułowa: Dacia