Wybieramy dobrą zmywarkę – nasze top 10!

Możliwość korzystania ze zmywarki to ogromna wygoda. Po prostu wrzucasz do niej naczynia, nastawiasz odpowiedni program i nie musisz się martwić o nic więcej. Jeśli dopiero decydujecie się na zakup takiego urządzenia, to z pewnością zastanawiacie się, które dostępne na rynku modele zmywarek będą najlepszym wyborem – zarówno pod kątem niezawodności, jak i jakości pracy. Właśnie z myślą o takich sytuacjach postanowiliśmy przygotować dla Was nasze zestawienie top 10 zmywarek dostępnych na polskim rynku. Gotowi? No to zaczynajmy!

Wybór dobrej zmywarki nie jest łatwym zadaniem!

Już na samym początku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie – czy zdecydujemy się na zakup zmywarki wolnostojącej, czy też do zabudowy. W tym drugim przypadku oferta producentów jest o wiele szersza. Nie oszukujmy się – zabudowane zmywarki wyglądają o wiele bardziej estetycznie od klasycznych urządzeń tego typu. Z takiego względu chętniej decydujemy się na ich zakup. Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę, są wymiary zmywarki. Na rynku bowiem mamy dostępne zarówno „klasyczne” urządzenia o szerokości 60 cm, jak i sprzęt stworzony z myślą o mniejszych kuchniach (w tym przypadku szerokość zmywarki to zaledwie 45 cm). Warto też zastanowić się nad zakupem modelu wyposażonego w funkcje smart. Takie zmywarki, po zestrojeniu z odpowiednią aplikacją, mogą nam na przykład pokazywać powiadomienia (na ekranie smartfonu, tabletu, telewizora) chociażby o zakończeniu procesu zmywania. Przejdźmy jednak do konkretów i przyjrzyjmy się najlepszym zmywarkom dostępnym obecnie na rynku.

Sprawdź też: Najlepsze suszarki do prania – nasze top 10!

Haier XIB6B2S3FS

Haier XIB6B2S3FS to nowoczesna zmywarka do zabudowy. W cenie wynoszącej 2449 złotych sprzęt ten oferuje nam dostęp do aż dwunastu programów zmywania oraz licznych przydatnych funkcji takich, jak AquaStop, system antybakteryjny ABT, automatycznie uchylane drzwi po zakończeniu programu zmywania, czy też do możliwości obsługi z poziomu aplikacji HON. Pojemna zmywarka pomieści aż 16 zestawów naczyń. Głośność jej pracy to natomiast skromne 42 dB. Zużycie prądu na 100 cykli ECO to 66 kWh. Zużycie wody na jeden cykl ECO to natomiast 10,5 litra. Jest to naprawdę godny polecenia sprzęt szczególnie w sytuacjach, w których często zmywamy dużą ilość naczyń.

Candy Brava CDIMN 4D622PB

Candy Brava CDIMN 4D622PB to naprawdę niezła zmywarka do zabudowy. Według zapewnień producenta jest relatywnie cicha (generuje tylko 43 dB hałasu). Jest to sprzęt dedykowany zmywaniu dużej ilości naczyń – pomieści ich bowiem aż 16 kompletów! Producent oferuje nam aż dziewięć programów zmywania oraz dostęp do filtra antybakteryjnego. Funkcja WiFi umożliwia zdalną kontrolę nad zmywaniem (obsługa jest bardzo intuicyjna). Zużycie wody na jeden cykl ECO to 10,9 litra. Roczne zużycie prądu przez zmywarkę to natomiast 76 kWh przy 100 cyklach zmywania ECO. Prezentowana zmywarka sprzedawana jest w relatywnie atrakcyjnej cenie wynoszącej 1899 złotych. Często jednak można nabyć ją w atrakcyjniej promocji za około 1500 zł.

Whirlpool WIO 3O540 PELG

Kolejną z prezentowanych przez nas zmywarek charakteryzuje szerokość 60 cm. Jest to sprzęt do zabudowy – Whirlpool WIO 3O540 PELG. Producent w jego przypadku postawił na specjalną strefę Power Clean, której zadaniem jest usuwanie nawet najcięższych zabrudzeń z naczyń w niej umieszczonych. Przyda się szczególnie w przypadku garnków czy patelni. Ponadto możemy wybrać jeden z 10 programów obejmujących mycie i suszenie naczyń. Po zakończeniu procesu zmywania zmywarka sama uchyla drzwi w celu dosuszenia naczyń. Do czynienia mamy ze stosunkowo cichym sprzętem. Głośność pracy to w jego przypadku jedynie 40 dB. Zużycie wody to 9,5 litra na cykl, a prądu – 64 kWh. Ceny tak zaprojektowanej zmywarki startują od 2499 złotych.

Siemens SE63HX60CE

Siemens SE63HX60CE to niezła zmywarka od nieco już zapomnianego nad Wisłą producenta. Potencjalnemu nabywcy oferuje pięć programów pracy oraz funkcję czyszczenia urządzenia. Dolny kosz zmywarki oznaczony został jako „strefa intensywna” w której panują wyższe ciśnienie wody oraz temperatura. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu prezentowany sprzęt poradzi sobie z mocno zabrudzonymi naczyniami. Prezentowana zmywarka nie jest nazbyt uciążliwa przez generowany hałas. Cechuje ją bowiem głośność na poziomie 44 dB. Warto wspomnieć także o tym, że mieści 14 kompletów naczyń i pracuje w klasie energetycznej D. Zużycie wody to 9,5 litra na cykl ECO, natomiast prądu – 85 kWh na 100 cykli. Cena prezentowanej zmywarki startuje od 2849 złotych.

Bosch SRV4XMX28E

Bosch SRV4XMX28E to zmywarka dedykowana kuchniom o mniejszym metrażu. Jej szerokość to bowiem 45 cm. Mniejsza, nie znaczy jednak gorsza. Nie mogło zabraknąć w jej przypadku strefy intensywnego mycia. Ponadto, producent postawił na funkcję SpeedPerfect Plus, która umożliwia skracanie długich programów nawet o 66% przy zachowaniu wysokiej skuteczności mycia. Mimo niewielkich rozmiarów, producentowi udało się zamontować dwa ramiona natryskowe pod środkową szufladą. To niezły wyczyn. Zużycie wody to 9,5 litra na cykl w trybie Eco, a zużycie prądu to 84 kWh na 100 cykli programu ECO. Klasa energetyczna to F. Zmywarka pracuje bardzo cicho, mimo deklarowanych 46 dB. Kwota jaką trzeba za nią zapłacić to 1749 złotych.

Electrolux ESF75533LX

Pierwsza wolnostojąca zmywarka w naszym zestawieniu to Electrolux ESF75533LX. Prezentowana zmywarka wygląda naprawdę nieźle i oferuje nam bogate funkcje. Wystarczy wspomnieć o sześciu programach zmywania – Auto, Eco, Szkło, Intensywny 70 stopni, 1 h z suszeniem w 60 stopniach i płukanie. Jeśli będziemy musieli z jakiegoś powodu skrócić któryś z programów zmywarki, to pomoże w tym funkcja Time Manager. Po zakończeniu pracy zmywarka sama się otwiera w celu dosuszenia naczyń. Zmywarkę charakteryzuje klasa energetyczna E. Sprzęt zużywa 9,9 litra na cykl programu Eco i 94 kWh prądu na 100 cykli programu ECO. Głośność jego pracy to 49 dB. Produkt firmy Electrolux kosztuje 1499 złotych.

Amica DFM41E6QISMG

Czas na nasz rodzimy produkt. Amica DFM41E6QISMG to kompaktowa (45 cm) zmywarka wolnostojąca. Jednocześnie jest to najtańsza zmywarka w naszym zestawieniu, gdyż jej ceny startują od 1199 złotych. Właśnie z tego względu nie powinniśmy się po niej spodziewać wodotrysków. Zmywarka oferuje nam sześć programów pracy oraz funkcje takie, jak ekstra suszenie, blokadę przed dziećmi, opóźnienie startu i SteamPower, czyli możliwość dobicia funkcji parowej do programu. Minusem prezentowanej zmywarki jest głośna praca, sięgająca 49 dB. Jej klasa energetyczna to E. Zużycie wody to 9 litrów wody na cykl oraz 76 kWh kWh prądu na 100 cykli programu ECO.

Beko DIS48120

Kompaktowa zmywarka (45 cm) Beko DIS48120 do zabudowy to świetna propozycja w swoim przedziale cenowym. Na start otrzymujemy aż osiem programów mycia oraz dwa ramiona myjące pod środkowym koszem. Prezentowany sprzęt jest umiarkowanie głośny w trakcie pracy – generuje 46 dB. Innowacją są nowatorskie zawiasy SelfLift mogące utrzymać front meblowy o wadze do aż 6 kg! Zmywarka zużywa 8,7 litra wody na cykl i 81 kWh prądu na 100 cykli programu ECO. Czego chcieć więcej od sprzętu kosztującego 1599 złotych? W tej cenie to zmywarka kompletna!

Electrolux EEM69310

Electrolux EEM69310 to duża i cicha (44 dB) zmywarka do zabudowy. Nabywcom oferuje siedem programów zmywania oraz wspomnianą wcześniej funkcję Time Manager przydatną, gdy musimy szybko wyjść z domu. Podobnie, jak w przypadku innych zmywarek z naszego zestawienia, także prezentowana sama otwiera drzwi po zakończeniu procesu zmywania. Zużycie wody sięga 11 litrów na cykl programu ECO oraz 86 kWh prądu rocznie na 100 cykli. Warto wspomnieć także o tym, że zmywarka pomieści aż 15 kompletów naczyń. Jest więc idealnym wyborem dla licznych rodzin. Koszt zakupu nie jest niestety niski. Ceny startują bowiem od 2349 złotych.

Amica DIM66C7EBOiEU

Amica DIM66C7EBOiEU to duża zmywarka do zabudowy od polskiego producenta. Nabywcom oferuje aż siedem programów zmywania. Ponadto wyposażona została w funkcje parowe oraz dotykowy panel sterowania. Zmywarka od Amici została wyposażona w cichy silnik SilentDrive 3.0 generujący zaledwie 44 dB. Co ciekawe, urządzenie pomieści aż 14 kompletów naczyń. Zużycie wody to 9,8 litra na cykl programu ECO. Zużycie prądu natomiast to zaledwie 75 kWh na 100 cykli ECO. Do czynienia mamy więc z dobrą zmywarką w atrakcyjnej cenie – startującej od 1649 złotych.

A z jakiej zmywarki Wy korzystacie na co dzień?