Uprawnienia do prowadzenia drużyny LoL niezbędne

Różnice w codziennym życiu w Polsce i Chinach są powszechnie znane. Jedni wolą żyć nad Wisłą , inni wybierają dorzecze Jangcy.

Dla niezdecydowanych mamy wiadomość, która może przechylić szalę z napisem „gdzie jest lepiej”.

Otóż lepiej jest w Polsce, choćby z tego powodu, że tutaj każdy chętny (a któż by nie chciał?) może zostać trenerem esportowej drużyny League of Legends. W Chinach jest to już niemożliwe!

League of Legends Pro League, najwyższy poziom profesjonalnej ligi League of Legends w Chinach wprowadza właśnie specjalne certyfikaty dla trenerów. Bez specjalnych uprawnień nie będzie można prowadzić zespołu ani być oficjalnym członkiem sztabu szkoleniowego.

Certyfikaty trenerskie są czymś powszechnym w sporcie rozumianym tradycyjnie. Aby objąć posadę trenera w klubie piłkarskim, nawet w najniższej klasie rozgrywek trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje poparte zdanym egzaminem. W przypadku trenowania najlepszych trzeba odbyć specjalny kurs UEFA Pro, po ukończeniu którego (i zdaniu egzaminu),  federacja przyznaje licencję, ważną przez dwa lata.

Czytaj też:  https://conowego.pl/gaming/riot-games-kluczowa-rola-esportu-109338

Teraz dokładnie taką samą formułę wprowadza liga LPL. Bez stosownych uprawnień od przyszłego roku nie będzie można zacząć pracy w chińskiej lidze League of Legends.

Obowiązkowy kurs trenerski musieli odbyć nie tylko trenerzy, ale i cały sztab szkoleniowy wszystkich organizacji zrzeszonych w LPL. Po serii wykładów, uczestnicy przystąpili do specjalnego testu. Aby ukończyć go z sukcesem, trzeba było zdobyć 90%.  Po zaliczeniu egzaminu otrzymujemy specjalny certyfikat, uprawniający do pracy w lidze chińskiej.

Nie wszyscy biorący udział w kursie trenerskim LPL zdołali go ukończyć z sukcesem. Będą oni mogli pracować w lidze, jednak są zobowiązani zdobyć specjalne uprawnienia w przeciągu następnych sześciu miesięcy.