Wybieramy dobrą suszarkę do prania – listopad 2021

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym przestajemy suszyć pranie na balkonach i podwórkach. Być może więc warto zainteresować się rynkiem suszarek do prania? Dzięki nim sprawnie pozbędziemy się wilgoci z naszych ubrań bez konieczności zastawiania naszego domu lub mieszkania nieporęcznymi, metalowymi stojakami na pranie. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie dziesięciu naszym zdaniem najciekawszych suszarek do prania wiodących producentów.

Cechy dobrej suszarki do prania

Dobra suszarka do prania, czyli jaka? Przede wszystkim oferująca użytkownikowi mnogość programów suszenia – tak by mógł on wybrać dostosowany do swoich potrzeb. Ponadto dobrze byłoby, żeby owo urządzenie pracowało dość cicho – by nie zakłócało nam spokoju podczas naszego pobytu w mieszkaniu. Warto również zwrócić uwagę na długość okresu gwarancji na najważniejsze elementy suszarki. Najlepiej, gdyby był on jak najdłuższy. Przejdźmy jednak do samych propozycji – mamy ich bowiem dla Was aż 10!

Bosch WTH850E7PL

Bosch WTH850E7PL to prosta suszarka dedykowana podstawowym zastosowaniom. Wyposażona została w silnik szczotkowy. Załadujemy do niej maksymalnie 7 kg mokrego prania, które wysuszymy w 204 minuty. Produkt Boscha oferuje nam klasę energetyczną A+, klasę kondensacji B i głośność na poziomie 65 dB. Urządzenie wyposażone zostało w galwanizowany bęben oraz czyszczony ręcznie kondensator. Producent postawił na aż 11 programów suszenia, dzięki którym dostosujemy proces do tego, jakiego typu tkaniny trafią do bębna suszarki. Prezentowany sprzęt kosztuje 1900 złotych.

Beko MDH8634RXS

Kolejna suszarka w naszym zestawieniu to Beko MDH8634RXS. Jest to urządzenie o fantastycznych parametrach. Oferuje nam bowiem klasę energetyczną A+++, klasę kondensacji A, maksymalnie 8kg wsadu oraz 64 dB głośności. Warto wspomnieć również o tym, że prezentowany sprzęt wyposażony został w silnik szczotkowy, bęben ze stali nierdzewnej oraz ręcznie czyszczony kondensator. Program suszenia doskonale dopasujemy do potrzeb umieszczonych w suszarce tkanin dzięki dostępnym aż 16 trybom suszenia do wyboru. Prezentowana suszarka Beko kosztuje 2600 złotych.

Gorenje MAD830

Gorenje MAD830 to bardzo ciekawa suszarka do ubrań. Koszt jej zakupu to 2700 złotych. Za te pieniądze otrzymujemy naprawdę wiele – warto wspomnieć chociażby o klasie energetycznej A+++, klasie kondensacji czy możliwości pomieszczenia aż 8 kg wsadu. Bęben urządzenia wykonany ze stali szlachetnej napędzony jest przez silnik inwerterowy. Warto wiedzieć o tym, że wysuszenie pełnego załadunku suszarki zajmie 175 minut. Maksymalna głośność pracy suszarki to natomiast 65 dB. Aby odpowiednio dobrać sposób suszenia do umieszczonych w suszarce ubrań, do dyspozycji użytkownika oddane zostało aż 14 programów.

Electrolux EW8H458BP PerfectCare

Electrolux EW8H458BP PerfectCare to świetnie zaprojektowana suszarka do ubrań, która w cenie około 2000 złotych oferuje klasę energetyczną A++, klasę kondensacji B, czy maksymalny załadunek 8 kg. Czas pracy suszarki przy maksymalnym załadunku to 154 minuty. Maksymalny hałas przez nią generowany to natomiast 66 dB. Bęben urządzenia wykonany został ze stali szlachetnej, a napędza go silnik inwerterowy z 10-letnią gwarancją. Do dyspozycji użytkownika zostało oddanych dwanaście programów pracy oraz specjalny tryb nocny, dzięki któremu możemy zdecydować się na dosuszanie ubrań, gdy śpimy.

Whirlpool EFTD9X3BPL

Whirlpool EFTD9X3BPL to nowoczesna suszarka do ubrań, która kosztuje około 2500 złotych. Nie są to małe pieniądze, jednak w zamian otrzymujemy urządzenie reprezentujące klasę energetyczną A+++, klasę kondensacji A, a jej głośność pracy tylko 64 dB (silnik to konstrukcja bezszczotkowa). Warto wspomnieć o tym, że konstrukcja Whirlpoola wyposażona została w czujnik wilgotności, dzięki któremu możemy zdecydować, do jakiego poziomu chcemy wysuszyć nasze pranie. Ponadto możemy liczyć na mnogość programów do wyboru – dedykowanych m.in. takim tkaninom, jak syntetyki czy wełna.

Samsung DV90T8240SH

Samsung DV90T8240SH to nieźle wyglądająca suszarka do ubrań. Prezentowane urządzenie cechuje klasa energetyczna A+++. Umieścić w nim możemy maksymalnie 9 kg wsadu, który następnie wysuszymy dzięki inteligentnym rozwiązaniom takim, jak AirWash czy Optimal Dry. Suszarka Samsunga została ponadto wyposażona w liczne czujniki – wilgotności, temperatury i zabrudzenia wymiennika ciepła. Sterujemy nią za pośrednictwem intuicyjnego panelu AI Control lub przez aplikację SmartThings. Samsung DV90T8240SH generuje tylko 62 dB głośności podczas pracy. Wadą jest cena – niemal 4000 złotych.

LG RC90V9AV4Q

Czas na propozycję od LG. Prezentowana suszarka odznacza się pojemnością 9 kg. Ponadto jest bardzo energooszczędna dzięki klasie energetycznej A+++ i klasie kondensacji A. Warto wspomnieć o tym, że prezentowane urządzenie nie jest głośne – generuje hałas na poziomie 62 dB. Suszarka LG automatycznie czyści kondensator. Wyposażona została w silnik inwerterowy i sprężarkę inwerterową – obie części obejmuje 10 lat gwarancji. Urządzeniem możemy sterować za pomocą aplikacji. Bęben wykonany został ze stali szlachetnej. Tak zaprojektowana suszarka kosztuje 3200 złotych.

Whirlpool W7 D94WB PL

Jedno z najciekawszych urządzeń w ofercie znanego koncernu. Whirlpool W7 D94WB PL oferuje nam najwyższą klasę energetyczną A. Klasa kondensacji to też najwyższe A. Suszarka wyposażona została w aż trzy filtry. Możemy do niej załadować maksymalnie 9 kg prania. Whirlpool W7 D94WB PL wykorzystuje w pracy szereg ciekawych rozwiązań takich, jak FreshCare+, czyli system, który utrzymuje świeżość prania nawet do 6 h. Suszarka jest bardzo cicha. Ponadto oferuje użytkownikom aż 21 programów suszenia. Za taki sprzęt trzeba zapłacić około 3200 złotych.

Haier I-Pro 7 HD90-A2979

Kolejna bardzo ciekawa suszarka w naszym zestawieniu to Haier I-Pro 7 HD90-A2979. Jest to urządzenie o niezłych parametrach. Oferuje klasę energetyczną A++, co przełoży się na wyjątkową oszczędność. W procesie konstruowania tego urządzenia producent postawił na nowoczesną pompę ciepła oraz pojemny bęben, do którego załadujemy maksymalnie 10 kg prania. Ów bęben oferuje ponadto dostęp do technologii Pillow Drum dla pielęgnacji delikatnych tkanin. Suszarka Haier jest stosunkowo cicha – poziom hałasu to w jej przypadku 67 dB. O wizytach w pralni zapomnisz dzięki technologii I-Refresh pomagającej w pielęgnacji eleganckich ubrań. Wygodne suszenie wszystkich rodzajów tkanin zapewni natomiast dostęp do aż 14 programów. Za tak zaprojektowany sprzęt trzeba zapłacić 3399 złotych.

Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S

Ostatnia propozycja to Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S. Ta nowoczesna suszarka wyposażona została w wydajną pompę ciepła. Producent pokusił się też o zastosowanie czytelnego wyświetlacza, którego obsługa nie sprawi problemów nawet laikom. Certyfikat Woolmark gwarantuje bezpieczne postępowanie w przypadku wyjątkowo delikatnych ubrań poprzez dobór odpowiedniej temperatury. Jeśli natomiast lubicie być eko-, to ucieszy Was zbiornik na wodę Easy Case. Umieszczony został na drzwiach, a wodą w nim zebraną można na przykład podlać kwiaty. Poziom hałasu emitowanego przez prezentowaną suszarkę to 67 dB. Ze względu na kompaktowe rozmiary, maksymalna ilość prania jaką możemy załadować do Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S to 7 kg. Taka suszarka kosztuje 2499 złotych.

A w jaki sposób Wy suszycie pranie w chłodniejsze dni?