Creative Sound Blaster KATANA V2X – soundbar w wersji kompaktowej!

Creative Technology wypuszcza na rynek kompaktową wersję Creative Sound Blaster KATANA V2X. Nowy zestaw oferuje wszystkie najlepsze funkcje swoich poprzedników, ale z bardziej kompaktowym subwooferem, który jest o 40% mniejszy niż w modelu Katana V2. Co warto wiedzieć na temat tej elektryzującej nowości?

fot. Creative

Sprzęt dla nieuznających kompromisów!

Nowość od Creative to sprzęt z wyższej półki, który zadowoli najbardziej wybredne osoby. W Sound Blaster Katana V2X przetwarzaniem dźwięku zajmują się dwa procesory dźwięku Sound Blaster z technologią Acoustic Engine i Super X-Fi UltraDSP z technologią SXFI. Za odtwarzanie dźwięku odpowiadają podwójne głośniki wysokotonowe z kopułką tekstylną o przekątnej 0,75 cala, podwójne głośniki średniotonowe 2,5 cala skierowane w górę i subwoofer 5,25 cala o dużym skoku membrany.

Funkcjonalność omawianego sprzętu możemy łatwo rozbudowywać. Na przednim panelu listwy producent umieścił 4-polowe złącze słuchawkowe obsługujące wirtualny dźwięk przestrzenny dla słuchawek i komunikacji. Mamy tu również – co ciekawe – wbudowany mikrofon. Może on posłużyć na przykład podczas prowadzenia rozgrywki wieloosobowej w ulubionych grach.

W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, który posiada w pełni programowalne przyciski, pod którymi możemy ustawić np. profile dźwiękowe lub oświetlenie RGB. Na tylnym Panelu listwy dźwiękowej znajdziemy liczne, dodatkowe złącza, które można wykorzystać do połączenia z takimi urządzeniami jak: PC, Mac, PS5, PS4, Xbox Series X, S, Xbox One, Nintendo Switch i z urządzeniami przenośnymi.

Nowość od Creative oferuje wsparcie dla dedykowanej aplikacji Creative przeznaczonej dla użytkowników systemów Windows, macOS oraz Android i iOS. Dzięki niej możemy zarządzać ustawieniami Sound Blaster Acoustic Engine, Sound Blaster Surround, Dolby Audio, Dolby Digital Decoding, Crystal Voice, Crystalizer, Smart Volume Dialog+ i innymi autorskimi rozwiązaniami producenta. Brzmi niesamowicie, prawda?

Czytaj też: Słuchawki Jabra Connect 5t oficjalnie!

Creative Sound Blaster KATANA V2X będzie można zakupić w cenie 1449 zł. Dajcie koniecznie znać, czy taki sprzęt trafi w Wasze gusta!

Grafika tytułowa: Creative