Hisense A9G 65 OLED – telewizor i soundbar w jednym

Przepiękne, głębokie czernie, wielki, kinowy ekran, niewidzialne ramki i bogaty głośno brzmiący dźwięk. Czy A9G to telewizor idealny?

Producenci telewizorów nie przestają nas zaskakiwać coraz to bardziej innowacyjnymi pomysłami. Widzieliśmy już telewizory 3D, zakrzywione, zwijane, transparentne, z oddzielnym modułem TV, a teraz przyszedł czas na jeszcze lepsze brzmienie. W najnowszym Hisense A9G mamy bowiem wbudowany w podstawę na stałe soundbar. Długi, poziomy głośnik jest jednocześnie podstawą telewizora. Przekonajmy się co skrywa flagowy model chińskiego producenta.

Zacznijmy od początku

Gdy A9G pojawił się w moich progach, to nogi się pode mną ugięły. Karton skrywający 65 calowy telewizor wyglądał na taki, który mieści 120 calowy. Okazało się jednak, że w tym gigantycznym pudle faktycznie znajduje się 65tka. Do wniesienia i rozpakowania TV potrzebne są dwie osoby, jedna tu nic nie zdziała, albo zdziała tylko uszkodzi ekran. Rozmiar to jedno, ale waga to drugie. Telewizor razem z podstawą, wyposażoną w odważniki ważą bagatela ok. 42 kg. Same odważniki to ponad 20 kilo, a reszta to waga telewizora.

Przeczytaj też: Samsung The Frame – telewizor niczym dzieło sztuki (conowego.pl)

Innowacyjna konstrukcja

Standardowe 65tki tyle nie ważą, zatem skąd wzięły się te wszystkie kilogramy? Odpowiada za to dość wyjątkowa konstrukcja. Hisense A9G 65 ma bowiem zintegrowany na stałe soundbar w swoją podstawę, który waży dodatkowe kilogramy. Sam ekran tej wielkości oraz elektronika to kolejne. A wisienką na torcie, a raczej kotwicą jest podstawa wyposażona w odważniki, stanowiące przeciwwagę dla wielkiej tafli ekranu. Ale to tylko w wypadku, gdy telewizor ma stać, bo gdy postanowimy go zawiesić na ścianie, wówczas odważniki nie będą potrzebne.

Nieprzyzwoicie bezramkowy

Po ustawieniu A9G na szafce, można zacząć go podziwiać, a jest na co popatrzeć. Pierwsze co się rzuca w oczy to wielka, czarna tafla ekranu OLED w nieprawdopodobnie cienkiej ramce, której prawdę mówiąc nie widać z odległości 3-4 metrów. Patrząc na wyświetlacz odnosimy wrażenie, że jest sam ekran, pozbawiony jakichkolwiek obramowań. To bardzo przyjemne uczucie. Patrząc na TV z boku, widzimy, że do połowy wysokości ekranu, zabudowana jest elektroniką. Cały dolny pas zajmuje srebrny soundbar. Dodatkowe głośniki wysokotonowe tzw. Tweetery, zostały umieszczone na plecach telewizora w części z elektroniką i skierowane ku górze.

Trochę techniki

HISENSE 65A9G to duży telewizor o wielkich możliwościach. Został wyposażony w piękny ekran OLED o przekątnej obrazu 164 cm, o proporcjach 16:9, rozdzielczości Ultra HD 3840×2160 i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Jego czerń jest czarna jak smoła, a kolorami możemy zarządzać w zależności od tego, w jakiej technologii i jakości został przygotowany dany film. TV obsługuje bowiem niemal wszystkie najnowsze technologie, w tym: HDR10, HDR 10+, HLG, Dolby Vision, Upscaling Ultra HD, Technologia MEMC, Filtr digital 3D, Redukcja szumów MPEG, Redukcja szumów, Dolby Atmos i wiele innych.

Przeczytaj też: Telewizor LG OLED 65 B1 4K – ale kino! | CoNowego.pl

Interface

Systemem operacyjnym jest autorski system Hisense o nazwie VIDAA U5, który jest cały czas rozwijany i udoskonalany. Jest on dość przejrzysty i intuicyjny. Z głównego menu w postaci kafelków mamy dostęp do wielu aplikacji internetowych, YouTube, Deezer, AccuWeather, VOD i wielu innych. VIDAA oferuje także dostęp do App store, w którym znajdziemy dużo aplikacji, widżetów i programów. Wybrane i zalogowane serwisy VOD, wyświetlają dodatkowo najnowsze treści w dodatkowych kafelkach. To także tu w ustawieniach znajdziemy wszelkie opcje dotyczące właściwości ekranu i dźwięku. Możliwości konfiguracji jest dużo, ale to dla bardziej wnikliwych.

Tryby obrazu

Należy poświęcić kilka zdań na temat obrazu, bowiem Hisense A9G oferuje siedem podstawowych trybów oglądania: standardowy, kino dzienne, kino nocne, dynamiczny, sport, filmmaker i do gier. Ale to nie wszystko. Jeżeli wykryje, że film wykorzystuje inne nowe technologie, wówczas wyświetla do wyboru trzy dodatkowe tryby, które są najbardziej zbliżone kolorystycznie do tego, co reżyser miał na myśli. Faktem jest, że obrazy wyglądają w tych dedykowanych trybach obłędnie dobrze i w kinowej jakości.

Zintegrowany soundbar

Równie ważny jak obraz jest dźwięk i tu Hisense nie poszedł na skróty i stworzył konstrukcję niespotykaną. Cały dolny pas telewizora to jeden wielki, srebrny poziomy głośnik, który wspierany jest dodatkowymi głośnikami w tylnej obudowie A9G. Soundbar generuje dźwięk przestrzenny w formacie 3.1.2 i gra bardzo dobrze, głośno i czysto. Co prawda nie jest to identyczny dźwięk, jaki otrzymamy z oddzielnego głośnika, który jest zwykle dwa razy większy, ale jakość dźwięku opisałbym na bardzo dobrą, taką pomiędzy zestawem do kina domowego, a tradycyjnym telewizorem.

Sterowanie TV

Pilot do Hisense A9G jest częściowo wykonany z plastiku i aluminium. Jest smukły i dzięki temu dobrze leży w dłoni i łatwo się nim operuje. Ponieważ osobiście preferuje minimalizm w pilotach, to uważam, że klawiatura numeryczna jest zbędna. Zdecydowanie na plus są dedykowane przyciski do VOD takich jak: Netflix, YouTube, Prime Video, zupełnie zbędne natomiast Rakuten TV, którego prawie nikt nie ogląda i Facebook Watch. Pilot posiada funkcję asystenta głosowego.

Podsumujmy

Hisense A9G to 65 calowy OLED z wbudowanym głośnikiem typu soundbar, który jest flagowym produktem chińskiego producenta i został wyposażony we wszystkie najnowsze technologie przetwarzania obrazu i dźwięku. Nietypowe połączenie TV z głośnikiem zdecydowanie wyróżnia go wśród konkurencji. Wrażenia wizualne są doskonałe i nie ma się do czego przyczepiać. Dźwięk jest lepszy od każdego innego telewizora jaki testowaliśmy w redakcji. Można by powiedzieć, że ideał.

Specyfikacja HISENSE 65A9G

  • Typ telewizora: OLED TV 16:9 65 cale, Ultra HD 3840×2160, 120 Hz
  • Kąt widoczności (H): 178 °
  • Kontrast: 12000:1
  • Technologia Backlight: OLED
  • Cyfrowy i analogowy tuner: DVB-T2/T/C/S2/S
  • Złącze HDMI1: HDMI2.1/ALLM, VRR
  • Złącze HDMI2: HDMI2.1/eARC, ALLM, VRR
  • Złącze HDMI3: HDMI2.1/ALLM, VRR
  • Liczba złącz USB (2.0): 1
  • Liczba złącz USB (3.0): 1
  • Liczba wyjść S/PDIF: 1
  • Liczba wejść audio (L/P): 1
  • Liczba wyjść słuchawkowych: 1
  • Liczba tunerów RF: 2
  • Liczba wejść (AV): 1
  • Liczba portów Eternet RJ45: 1
  • Technologia WiFi: 802.11ac, dual band/2.4G,5G
  • Bluetooth
  • Kompatybilny z uchwytem ściennymu VESA: 300×200
  • Waga netto telewizora z podstawą: 42 kg
  • Wymiary w opakowaniu (sz x w x g): 181.6 × 101 × 27.1 cm
  • Wymiary urządzenia (sz x w x g): 145.7 × 86.4 × 10.9 cm
  • Cena: 6999 zł
ZaletyWady
Piękny duży ekran OLEDJest bardzo ciężki z podstawą stojącą
Bardzo dobry dźwięk przestrzenny
Liczne technologie optymalizacji obrazu
Intuicyjny interface