Samsung wprowadza nowość dla smart home opartą na SmartThings i sztucznej inteligencji!

Samsung wprowadza nową funkcję Widoku Mapy 3D, która została po raz pierwszy zaprezentowana na targach CES 2024. Ta innowacyjna funkcja umożliwia użytkownikom łatwe monitorowanie i kontrolowanie inteligentnych urządzeń w ich domach. Teraz jest ona dostępna dla telewizorów i urządzeń AGD we wszystkich krajach, w których działa aplikacja SmartThings.

fot. Samsung

Obsługa inteligentnego domu jeszcze wygodniejsza!

Widok Mapy 3D przekształca rzeczywiste plany pięter domu w wirtualne obrazy w aplikacji SmartThings. Użytkownicy mogą teraz wyraźnie zobaczyć swoje urządzenia, sprawdzić ich stan i zarządzać nimi, regulując oświetlenie, temperaturę, jakość powietrza i zużycie energii w dowolnym miejscu i czasie. Z uwagi na rosnącą liczbę inteligentnych urządzeń w domach i mieszkaniach, funkcja Widoku Mapy 3D ułatwia zarządzanie nimi poprzez eliminację konieczności znajdowania każdego urządzenia indywidualnie. Dzięki aktualizacji w czasie rzeczywistym, użytkownicy mogą również natychmiast zobaczyć nowe urządzenia po ich podłączeniu.

Nowa wersja Widoku Mapy wykorzystuje przestrzenną sztuczną inteligencję urządzeń Samsung, co umożliwia dokładniejsze mapowanie pomieszczeń w domu. Dodatkowo, funkcja została udoskonalona poprzez wprowadzenie opcji filtrowania, co pozwala jeszcze bardziej efektywnie monitorować i kontrolować urządzenia. Widok Mapy jest już dostępny w aplikacji SmartThings na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS, a także na wybranych modelach telewizorów Samsung Smart TV. W pierwszej połowie roku planowane jest również wprowadzenie obsługi tej funkcji na dodatkowych urządzeniach, takich jak lodówki Family Hub™.

„Samsung nieustannie pracuje nad tym, aby umożliwić klientom zarządzanie ich urządzeniami domowymi niezależnie od miejsca i czasu. A Widok Mapy stanowi właśnie efekt tych starań. Będziemy nadal systematycznie wprowadzać szereg odpowiednich usług i funkcji. A wszystko to po to, abyśmy mogli cieszyć się najlepszymi doświadczeniami wynikającymi z posiadania inteligentnego domu, i po prostu wygodniejszym życiem.” – powiedział Seungbeom Choi, Head of Device Platform Center w Samsung Electronics

Początkowo funkcja Widoku Mapy była dostępna jedynie w Korei i Stanach Zjednoczonych, jednak teraz jest dostępna dla użytkowników we wszystkich krajach, w których działa aplikacja SmartThings. Samsung planuje również rozszerzyć funkcjonalność Widoku Mapy na mieszkania i przestrzenie biurowe poprzez współpracę z wybranymi firmami budowlanymi. Ich celem jest ułatwienie użytkownikom z całego świata tworzenie inteligentnych środowisk poprzez rozszerzanie funkcjonalności ich urządzeń.

Czytaj też: Odkurzacze Samsung Bespoke Jet™ i Jet™ z korzystną promocją cashback!

Grafika tytułowa: Samsung