GTA VI z poważnym opóźnieniem?

GTA VI to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier komputerowych, które zostaną wydane w najbliższych latach. Oczekiwania wobec tej produkcji są naprawdę ogromne chociażby ze względu na to, że jej twórcy dysponują niemal nieograniczonym budżetem. Jak się okazuje, wcześniejsze informacje ze strony Rockstar Games, wskazujące na premierę w 2025 roku, mogą okazać się niemiarodajne.

Programiści nie wyrobią się na czas?

GTA to seria-fenomen, która od lat przyciąga do uniwersów wykreowanych przez Rockstar Games miliony fanów z całego świata. O popularności serii niech świadczy to, ile pieniędzy po latach od premiery wciąż zarabia GTA V. Następca tej gry – GTA VI – już w momencie wydania pierwszego zwiastuna wzbudził potężne zainteresowanie. Teraz dowiadujemy się, że plany wydawnicze giganta najprawdopodobniej doczekają się poważnej weryfikacji.

Poszlaką jest decyzja Rockstar Games o ściągnięciu pracowników z pracy zdalnej do biur od kwietnia tego roku. Doniesienia te, według leaksterów wskazują na to, że gigant ma problem z dotrzymywaniem kluczowych terminów w procesie produkcyjnym topowej gry i będzie dążył także do tego, by pracownicy efektywnie wykonywali swoje obowiązki w ramach nadgodzin. Czy to przełoży się na wypalenie wśród pracowników i masowe rezygnacje z pracy dla Rockstar Games?

Gigant nie może pozwolić sobie na problemy zarówno jeśli chodzi o dotrzymywanie terminów, jak i na utratę kluczowych pracowników. Konieczne więc będzie utrzymanie tu konsensusu. A czy premiera GTA VI zostanie przesunięta na 2026 rok? Tego dowiemy się zapewne w nadchodzących tygodniach. Podobno do sieci już wkrótce ma trafić kolejny zwiastun gry. To może być dobra okazja do podzielenia się ważnymi wieściami z fanami.

Czytaj też: Kolejne wieści na temat GTA VI coraz bliżej?

Grafika tytułowa: Rockstar Games