Samsung HW-S800B – ultrasmukły bezprzewodowy soundbar

Testowaliśmy już różne soundbary, ale tak cienkiego, o tak smukłej konstrukcji i bogatym dźwiękiem jeszcze nie było w redakcji

Dziś w większości domów, pewnym standardem jest podstawowy zestaw do kina domowego, który opiera się na samym soundbarze albo subwooferze w komplecie. Dobór wybranego modelu czy producenta często zależy od ceny sprzętu i naszego portfela, ale niekiedy istotną rolę odgrywają wymiary urządzenia. Wszyscy byśmy chcieli, że by wszelkie głośniki wkoło telewizora nie istniały, albo były przynajmniej niewidoczne. Samsung HW-S800B jest ciekawą propozycją, która łączy w sobie nieduże wymiary, zaawansowaną technologię i dobrej jakości dźwięk.

Mocne strony

Zestaw Samsung HW-S800B składa się z ultracienkiego soundbara i niedużego subwoofera. To zestaw bezprzewodowy o niesłychanie małych rozmiarach i dużych możliwościach. Jako jeden z niewielu obsługuje technologię Dolby Atmos bezprzewodowo i wielokanałowy dźwięk przestrzenny w systemie 3.1.2. W połączeniu z telewizorem Samsung może pracować wykorzystując funkcję Q-Symphony, która pozwala odtwarzać równocześnie dźwięk z TV i z zestawu kina domowego.

Przeczytaj też: Sharp HT-SBW460 Soundbar 3.1 Dolby Atmos TEST (conowego.pl)

Soundbar

Soundbar wykonany jest z czarnego, matowego tworzywa sztucznego, ma wymiary 1160 x 38 x 40 mm i waży 1.4 kg. Na przedniej ściance znajduje się grill na całej powierzchni, pod którym znajdują się głośniki skierowane w naszą stronę. Od góry na skrajnych końcach są głośniki skierowane w górę, które odbijają fale dźwiękowe od sufitu w naszym kierunku. Należy bowiem wspomnieć, że zaraz po uruchomieniu zestawu, włącza on automatyczną kalibrację i pomiar akustyczny wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje. Dzięki temu dopasowuje natężenie pracy poszczególnych głośników do naszych potrzeb i do dźwięku z filmu. Centralnie pośrodku są 4 dotykowe przyciski, których praktycznie się nie używa, bowiem mamy do dyspozycji pilota. Soundbar ma małe gumowe nóżki i może stać przed TV, ale ma też odpowiednie zawiasy, do powieszenia na ścianie.

Subwoofer

Drugi ważny element zestawu to subwoofer o wymiarach 238 x 240 x 238 mm i wadze 6.4 kg. Jego konstrukcja jest też nietypowa. Po pierwsze sam rozmiar jest o połowę mniejszy od urządzeń tej samej klasy, a po drugie zastosowano w nim dwie przeciwstawne membrany, które pozwalają wydobyć pełniejszy i głęboki bas, pozwalając mu pozostać przy tych niewielkich rozmiarach. Oba urządzenia łączą się automatycznie i bezprzewodowo między sobą oraz z telewizorem. Oba obsługujemy dedykowanym pilotem, ale jeżeli mamy w zestawie także TV od Samsunga, wtedy pilot od telewizora obsługuje całość.

Przeczytaj też: JBL Bar 5.0 MultiBeam  – 5 kanałowy soundbar z funkcją subwoofera | CoNowego.pl

Bogaty dźwięk

Zestaw Samsung HW-S800B mimo swoich smukłych rozmiarów gra całkiem głośno i przestrzennie. Wielokanałowy dźwięk przestrzenny 3.1.2, zapewniają trzy kanały równomiernie rozprowadzające dźwięk: jeden niskotonowy i dwa skierowane ku górze, które sprawią, że dźwięk będzie otaczał nas z każdej strony. Zestaw ma jeszcze jednego asa w rękawie, otóż obsługuje technologię Dolby Atmos oraz DTS Virtual X bezprzewodowo, co sprawia, że dźwięk, muzyka czy inne odgłosy dobiegające z TV wydają się nas otaczać. Równie praktycznym rozwiązaniem jest ekosystem Q-Symphony, pozwalający wykorzystać pełne możliwości głośników telewizora w połączeniu z Samsung HW-S800B. Jak wiemy w nowoczesnych telewizorach instalowane są bardzo zaawansowane technologię odsłuchu dźwięku w tym kierunkowy system emisji fal dźwiękowych wydobywający się z ekranu TV, w zależności od miejsca, z którego się wydobywa. Możliwe jest powiększenie zestawu o dwa głośniki satelitarne, które można postawić za oglądającymi film.

Przeczytaj też: Symfonia dźwięku – Test soundbara Samsung HW-Q900A 7.1.2ch | CoNowego.pl

Podsumujmy

Samsung HW-S800B to futurystyczny zestaw kina domowego o minimalistycznym designie. Jest on w pełni bezprzewodowy i może się łączyć z TV przy pomocy Wi-Fi, Bluetooth, ale także złącza mini HDMI, których ma dwa. Dzięki długiej i smukłej konstrukcji staje się ozdobą obok stojącego lub wiszącego TV. Bezprzewodowa łączność między dwoma modułami pozwala dowolnie ustawiać sprzęt w pokoju. Subwoofer może stać wszędzie w zasięgu Wi-Fi. Zestaw testowałem razem z TV Samsung The Frame, który, obsługiwałem jednym pilotem od telewizora. Samsung HW-S800B zawsze sam włączał się przy uruchomienia TV i nie wymagał dodatkowych działań. Ciekawym ficzerem jest integracja ze smartfonem. Wystarczy przyłożyć do soundbara telefon, aby automatycznie połączył się z nim i służył jako zewnętrzny system audio.

Specyfikacja Samsung HW-S800B

 • SOUNDBAR         
 • Liczba kanałów: 3.1.2
 • Dekodery dźwięku HD: Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby Digital Plus, DTS Virtual: X
 • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2
 • Standard HDMI: ARC
 • Aplikacja do sterowania: tak
 • Funkcje poprawy dźwięku: Active Voice Amplifier (AVA), Hi-Res Audio, Q-Symphony, SpaceFit Sound, Wireless Dolby Atmos
 • SUBWOOFER      
 • Subwoofer: w zestawie bezprzewodowy            
 • Odtwarzanie dźwięku: MP3, AAC, WAV, FLAC, OGG, AIFF, Apple Lossless (ALAC)
 • Złącza: 2x mini HDMI
 • Wejście optyczne: nie
 • Wejścia koaksjalne: nie
 • Wejścia audio: nie
 • Złącze słuchawkowe: nie
 • Złącze USB: nie
 • Wymiary soundbara: 1160 x 38 x 40 mm
 • Waga soundbara: 1,4 kg
 • Wymiary subwoofera: 238 x 240 x 238 mm
 • Waga subwoofera: 6,4 kg
 • Cena: 2499 zł
ZaletyWady
Kompaktowe wymiaryZestaw idealny jest do mniejszych przestrzeni, przy większych warto rozbudować go o dwa głośniki satelitarne.
Oryginalny design
Dobre brzmienie
Bezprzewodowa obsługa Dolby Atmos