A jednak! Zapowiedź The Sims 5 lada dzień?

The Sims to jedna z najpopularniejszych serii gier komputerowych w historii. Zaledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że The Sims 4 zostanie w październiku udostępnione za darmo na Steam i na Origin. Dziś natomiast docierają do nas wieści, że w drodze ma już być następca!

Zapowiedź The Sims 5 w październiku?

Najnowsze doniesienia przekazane m.in. przez Jeffa Grubba wskazują na to, że EA może zapowiedzieć kolejną część już w październiku i że właśnie z tego powodu podstawka do The Sims 4 przejdzie na model F2P. Pamiętajmy jednak, że chodzi wyłącznie o przekazanie informacji nad startem prac nad piątą odsłoną „Simsów”. Dlatego też „czwórka” miałaby być jeszcze wspierana płatnymi aktualizacjami nawet przez kilka lat.

Wokół The Sims narosła ogromna społeczność fanów, którzy na pewno ucieszyliby się z wieści na temat kolejnej odsłony cyklu. The Sims 4 jest już z nami bardzo długo, więc wielki czas, by twórcy zabrali się za prace nad następcą – jeśli chcą nadal podtrzymywać popularność serii symulatorów codziennego życia. Jestem ciekaw na jakie rozwiązania może postawić EA w przypadku piątych The Sims.

Czytaj też: Overwatch przechodzi do historii!

Obecnie czekamy na kilka naprawdę dużych tytułów w branży gier komputerowych. Na ukończeniu jest Diablo IV, a prace dopiero startują w przypadku potencjalnych hitów takich, jak nowa Mafia, GTA VI czy reboot serii Assassin’s Creed. Najbliższe lata będą więc dla graczy bardzo tłuste!

Grafika tytułowa: EA