Philips 8000 Aqua Plus – czyżby najlepszy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopa?

Dokładnie odkurza, mopuje na mokro, czyści meble, tapicerkę i listwy podłogowe, oświetla strefę odkurzania i ma pełen zestaw końcówek, dzięki którym dotrzemy do wszystkich zakamarków. Czyżby Philips zdetronizował Dysona?

Rynek odkurzaczy podzielony jest między zwolenników odkurzaczy autonomicznych, tak zwanych robotów i odkurzaczy pionowych, bezprzewodowych. Te pierwsze same sprzątają nasze domy, a ich właściciele nie muszą nawet ruszyć palcem, żeby było czysto. Jednak roboty odkurzają bardzo długo i mniej dokładnie. Sprzątanie przy pomocy tych drugich, bezprzewodowych wymaga od nas więcej wysiłku, ale za to odkurzanie jest dokładne i sprzątanie nawet 100 metrowego mieszkania, zajmuje zaledwie kilka minut.

Home sweet home

Wreszcie w domu! Taki napis umieszczony na pudełku wita nas po uchyleniu kartonu. Unboxing Philips 8000 Aqua Plus trochę zajmuje, bowiem w kartonie oprócz odkurzacza znajdziemy dużo dodatkowych końcówek i akcesoriów. W środku znajdują się: uchwyt do zamontowania na ścianie, dodatkowy filtr, zasilacz z magnetyczną końcówką, aluminiowa rura z odchylaną końcówką z włosiem, szczotka 360 stopni wyposażona w oświetlenie LED i elektro szczotką, końcówka do odkurzania tapicerki, końcówka szczelinowa, gięta rura, końcówka z regulowanym włosiem, końcówka mopująca i zapasowa ściereczka na rzepy. Tak więc jest tego bardzo dużo.

Dla domu i samochodu

Philips 8000 Aqua Plus to bezprzewodowy odkurzacz, który został wyposażony w funkcje mopowania na mokro oraz akcesoria, dedykowane właścicielom samochodów. Zestaw końcówek do sprzątania w domu jest naprawdę spory i imponujący, a samo urządzenie zostało wyposażone w wiele innowacji i technologicznych nowinek, które sprawiają, że konkurencja w tym segmencie pozostaje daleko w tyle.

Przeczytaj też: Odkurzacz bezprzewodowy HISENSE HVC6264BK – lekki i mobilny średniak (conowego.pl)

Ma moc

Sercem Philips 8000 Aqua Plus jest bardzo cichy i wydajny cyfrowy silnik PowerCyclone 10. Specjalna konstrukcja i opatentowana technologia sprawiają, że silnik ma dużą moc ssącą, co oczywiście przekłada się na dokładniejsze sprzątanie. Te moc się po prostu czuje, bowiem końcówka przylega do podłogi w trakcie sprzątania. Bateria pozwala na odkurzanie do 80 min. w trybie zwykłym i 28 w trybie Turbo. Ale szczerze mówiąc tryb Turbo przydaje się jedynie przy dywanach i wykładzinach. Na pozostałych powierzchniach nie ma potrzeby używania aż tak wielkiej mocy. Philips korzysta ze sprawdzonych rozwiązań. Bezworkowy pojemnik na śmieci, podobnie jak w poprzedniej wersji, odczepiany jest przy pomocy łatwego w obsłudze zawiasu. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk i pojemnik sam wysuwa się z uchwytu.

Sprząta

Odkurzanie i sprzątanie trudno dostępnych miejsc i powierzchni jest o wiele prostsze i wygodniejsze, ponieważ Philips 8000 Aqua Plus ma kilka asów w rękawie. Pierwszy to elektro szczotka 360 stopni. Jest do główna i szeroka końcówka wyposażona w elektryczną i obrotową szczotkę, która zagarnia z podłogi śmieci i wyrzuca wprost do aluminiowej dyszy. Spód tej końcówki został dodatkowo wyposażony w system silikonowych wypustek i włosia, które regulują przepływem powietrza w taki sposób, żeby wszystkie zasysane śmieci trafiły do zbiornika na odpady. Drugim asem jest genialne, a zarazem proste rozwiązanie, z którego inni producenci nie korzystają, a mianowicie podświetlenie LED. System kilku lampek LED jest bardzo praktyczny, bo oświetla strefę odkurzania i cały kurz na podłodze, a także mniejsze i większe śmieci, które widać jak na dłoni.

Mopuje

Absolutnym przebojem jest końcówka mopująca na mokro. Philips 8000 Aqua Plus otrzymał oddzielną końcówkę o specjalnej konstrukcji, na której montuje się zbiornik na wodę z płynem oraz szmatką doczepianą na rzepy. System odprowadzania powietrza został rozdzielony w taki sposób, że niezależnie od kierunku mopowania, końcówka sama, automatycznie dopasowuje się do kierunku odkurzania i uchyla w odpowiedni sposób. Taki zabieg jest konieczny, żeby nadmiar wody, nie dostał się przypadkiem do worka na śmieci. Przyznam, że w pierwszym modelu z funkcją mopowania, zdarzało się, że woda nadmiernie wyciekała, ale w Philips 8000 Aqua Plus zostało to udoskonalone. Funkcja mopa działa absolutnie genialnie i nie wyobrażam sobie już życia bez niej. Jest to po prostu wygodne i bardzo szybkie i łatwe w obsłudze.

Przeczytaj też: Odkurzacz pionowy, tradycyjny czy robot sprzątający – które rozwiązanie wybrać? | CoNowego.pl

Pielęgnuje

Doskonałym pomysłem jest specjalny zestaw dodatków, do sprzątania samochodu. Jako że odkurzacz jest bezprzewodowy, to wprost idealnie nadaje się do tego, żeby posprzątać np. w samochodzie. Philips poszedł jednak o krok dalej i dodał do zestawu szczotki oraz giętki i krótki wąż, który ułatwia dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i szczelin jak np. przestrzeń pod siedzeniami czy bagażnik ze wszystkimi, swoimi zakamarkami. Jest też mniejsza wersja elektro szczotki, która potrafi dokładnie oczyścić siedzenia wyciągając z nich nawet najmniejsze drobinki, kurz, sierść zwierzaków lub włosy.

Filtruje

W Philips 8000 Aqua Plus zastosowano system filtracji, który jest bezpieczny dla alergików. Pyłki i inne drobne zanieczyszczenia łatwo przedostają się do naszych domów i osiadają na meblach i podłodze. Antyalergiczny filtr wyłapuje i zatrzymuje wszelkie alergeny i bakterie. Przy odpowiedniej pielęgnacji i częstej wymianie filtra możemy być pewni, że odkurzacz zapewni nam właściwą ochronę.

Łatwo się prowadzi

Jest jeszcze jedna, ale to bardzo ważna kwestia, o której trzeba powiedzieć. Mianowicie o tak zwanym „user experience”, czyli o wrażeniach z użytkowania. Pierwsza sprawa, prowadzenie. Philips 8000 Aqua Plus prowadzi się sam. W porównaniu z konkurencją odkurzanie nim jest bardzo wygodne. Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, że końcówki mają cicho sunące kółeczka oraz skrętne przeguby. Dzięki temu, bez wysiłku można odkurzać jedną ręką. Druga sprawa, to moc ssania. Cały system został tak zaprojektowany, że Philips dosłownie przylega do płaskich powierzchni, ale nie na tyle mocno żeby utrudniać sprzątanie. Kolejna ważna sprawa to poziom hałasu.  Odkurzacz nawet w trybie Turbo jest na tyle cichy, że nie drażni uszu. Na koniec trzeba wspomnieć o samej baterii, która jest na tyle wydajna, że bez problemów wystarczy na wysprzątanie mieszkania o powierzchni do 120 metrów.

Podsumujmy

Philips 8000 Aqua Plus to kolejna już generacja odkurzacza bezprzewodowego z funkcją mopa, która detronizuje całą konkurencję. Philips ma po prostu wszystko to, czego takie urządzenie potrzebuje. Ma świetny design, całą masę dodatkowych akcesoriów, pracuje cicho, długo i wydajnie, a dodatkowo ma niespotykaną u konkurencji funkcje mopa i podświetlenie LED.

ZaletyWady
Nowoczesny design
Świetna jakość wykonania
Wysoki komfort pracy
Duża moc ssania
Dodatki do sprzątania samochodu
Cichy i wydajny silnik
Długa praca na baterii