Odkurzacz bezprzewodowy Hisense HVC6264BK – lekki i mobilny średniak

Zajmują mało miejsca, są lekkie, nie hałasują, łatwo się nimi sprząta i są mobilne, bo dzięki baterii można odkurzyć w samochodzie. Testujemy bezprzewodowca.

Okazuje się, że zakup odkurzacza, to wcale nie taka łatwa sprawa. Obecnie mamy do wyboru odkurzacze tradycyjne, piorące, roboty samo sprzątające, bezprzewodowe zwykłe i te niezwykłe, czyli np. z funkcją mopa. Na szczęście przeszedłem wszystkie etapy po kolei i nie ukrywam, że polubiłem bezprzewodowe. Nikt specjalnie nie przepada za odkurzaniem i zasadniczo staramy się, aby ta czynność zajmowała nam jak najmniej czasu. Z odkurzaczem bezprzewodowym sprzątanie zajmuje dosłownie chwile. Firmę Hisense poznaliśmy jako producenta znakomitych telewizorów, ale w swoim portfolio ma o wiele więcej do zaoferowania. Oprócz odkurzaczy produkuje także pralki, kuchenki, lodówki, klimatyzatory oraz sprzęt audio.

Nowoczesny design

Odkurzacz HISENSE prezentuje się bardzo ładnie. Na pierwszy rzut oka wybija się futurystyczny design. Materiały z jakich został wykonany to głównie tworzywo sztuczne, matowe i błyszczące oraz aluminium. Dominujące kolory to czerń i srebrne akcenty. Część elementów, szczególnie z matowym plastikiem wygląda solidnie, natomiast błyszczące plastiki trochę psują ten efekt.

Przeczytaj też: Odkurzacz pionowy, tradycyjny czy robot sprzątający – które rozwiązanie wybrać? | CoNowego.pl

Zawartość

HISENSE jest gotowy do pracy praktycznie od razu po wyjęciu z pudełka. W opakowaniu znajdziemy jednostkę centralną ze zdejmowaną baterią, główną rurę, która w połowie jest łamana, turbo szczotkę z podświetleniem LED, dysze/szczotki, miękką szczotkę do zbierania kurzu i ssawkę szczelinową. Ładowarka jest zintegrowana z wieszakiem ściennym.

Mobilny

Odkurzacze bezprzewodowe muszą być lekkie, ponieważ najczęściej używa się do sprzątania tylko jednej ręki. HISENSE jest lekki jak piórko. To jego wielka zaleta, ponieważ sterowanie nim, skręcanie w trakcie odkurzania kompletnie nie wymaga siły. Sprzątanie mieszkania zajmuje dosłownie chwilę. Dzięki niedużym rozmiarom łatwo jest go spakować do torby, by posprzątać poza domem, np. w samochodzie, na łodzi lub na działce. System składania odkurzacza jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy lekko wcisnąć przycisk na kolejnym elemencie, żeby odczepić je od odkurzacza lub rury.  

Silnik

Jednostka centralna została wyposażona w silnik o mocy 150W i to jest trochę mało, ponieważ ta moc przekłada się bezpośrednio na mniejszą moc ssącą. Do odkurzania mieszkania z panelami lub inną gładką powierzchnią jest zupełnie wystarczająca, ale do dywanów i wykładzin już nie. W zestawie znajdziemy wiele końcówek, ale najważniejsza jest ta główna z wirującym wałkiem, który zbiera dodatkowo wszelkie okruchy do dyszy. Końcówka ma także diody LED, które podświetlają podłogę. Światło jest bardzo praktyczne, gdyż dzięki niemu świetnie widać drobne śmieci, które rzucają cień na podłogę.

Dwa biegi

Sterowanie odkurzaczem jest wygodne, ponieważ nie musimy trzymać przycisku zasilania, jak to jest w większości konkurencji. Jedno wciśnięcie uruchamia silnik, a kolejne wyłącza go. HISENSE został wyposażony w ekran, na którym widać stopień naładowania baterii oraz aktywny jeden z dwóch biegów sprzątania. Przyciskiem obok wyświetlacza zmieniamy moc ssania na silniejszą lub słabszą. Do głównego korpusu przymocowany jest zbiornik na śmieci, który zdejmuje się niedużym, plastikowym zamkiem.

Przeczytaj też: TOP 10 odkurzaczy pionowych – na które warto postawić? | CoNowego.pl

Filtry

Filtracja powietrza w odkurzaczu HISENSE została uproszczona do jednego filtra HEPA 10, który znajduje się w transparentnym pojemniku na odpady. Producent dopuszcza mycie zarówno pojemnika jak i filtra pod wodą, dzięki czemu łatwo jest zachować czystość zbiornika. Należy jednak pamiętać o dokładnym osuszeniu mokrych elementów, bo HISENSE jak większość odkurzaczy, nie lubi się z wodą.

Podsumujmy…

HISENSE HVC6264BK to lekki, mobilny odkurzacz bezprzewodowy z teleskopową, składaną w połowie rurą, podświetlaniem strefy odkurzania oraz baterią, która pozwala na solidne 35 minut sprzątania. Dzięki niedużym rozmiarom i wadze piórkowej łatwo jest go zabrać, żeby posprzątać min. w samochodzie. Odkurzacz spełnia swoją rolę na gładkich powierzchniach. Jego cena na poziomie 1299 zł plasuje go na średniej półce odkurzaczy bezprzewodowych i powiem szczerze, że za tę cenę dostajemy całkiem udany odkurzacz. Gdybym miał się czepiać, to pewnie tych błyszczących plastików, które potrafiły nie raz zatrzeszczeć.

Specyfikacja HISENSE HVC6264BK

 • Napięcie akumulatora [V]: 25.2
 • Maksymalny czas pracy [min]: 45
 • Pojemność pojemnika/worka [l]: 0.55
 • Poziom hałasu [dB]: 78
 • Waga [kg]: 3
 • Zasilanie: Akumulatorowe
 • Typ filtra: Zmywalny
 • Funkcje: Regulacja mocy ssania, odłączany odkurzacz ręczny, podświetlana szczotka, wyświetlacz, rura teleskopowa
 • Podświetlana szczotka: Tak
 • Rura teleskopowa: Tak
 • Stacja ładująca/dokująca: Tak
 • Wyświetlacz: Tak
 • Praca na mokro: Nie
 • Regulacja mocy ssania: Tak
 • Wyposażenie: Dysze/szczotki, miękka szczotka do zbierania kurzu, ssawka szczelinowa, turboszczotka mini
 • Cena: 1299 zł
ZaletyWady
Lekka i poręczna konstrukcjaMała moc ssania
Podświetlanie LED
Nowoczesny design