Koniec smutnej historii? Windows 8.1 traci wsparcie!

Windows 8.1 to bez dwóch zdań jeden z najgorszych systemów od Microsoftu w historii. Bardziej krytykowana i nieprzemyślana była chyba tylko niesławna Vista. Po wielu latach wsparcia omawiany system w końcu będzie wygaszany przez koncern z Redmond. Co warto wiedzieć o tym procesie? Kiedy zakończy się wsparcie dla „ósemki”?

Windows 8.1 bez wsparcia w przyszłym roku!

Windows 8.1 miał być rewolucją – zarówno, jeśli chodzi o interfejs, jak i wygodę obsługi. Koncern z Redmon w jego przypadku po raz pierwszy postawił na kafelki. Miały one usprawnić obsługę urządzeń z ekranami dotykowymi. Jak się okazało – nie został ciepło przyjęty przez użytkowników komputerów i tabletów. W 2022 roku korzysta z niego zaledwie 3% spośród wszystkich użytkowników „okienek”. Microsoft natomiast nie ma zamiaru dalej podtrzymywać przy życiu tego trupa.

Wsparcie dla Windowsa 8.1 wygaśnie w przyszłym roku. Oznacza to, że koncern z Redmond przestanie wydawać dla tego oprogramowania kolejne łatki oraz poprawki bezpieczeństwa. Korzystanie z systemu będzie więc obarczone ryzykiem ataków ze strony cyberprzestępców chcących uzyskać dostęp do prywatnych danych użytkowników. Warto już teraz zacząć myśleć o przesiadce na nowszą wersję oprogramowania.

Czytaj też: TOP 5 – ciekawe komputery AiO do 3500 złotych

No cóż – każda historia ma swój koniec. Windows 8.1 nie był udanym systemem, więc raczej nikt nie będzie po nim płakał. Następny w kolejności do „ubicia” będzie Windows 10, jednak to nastąpi dopiero za kilka lat. Być może do tego czasu koncern z Redmond zachęci użytkowników „okienek” do przesiadki na Windowsa 11.

Grafika tytułowa: Turag Photography / Unsplash