TOP 10 odkurzaczy pionowych – na które warto postawić?

Wybór odpowiedniego odkurzacza, który będzie odpowiadał za porządek w naszym mieszkaniu to wbrew pozorom trudna i bardzo ważna decyzja. Sprzęt ten powinien być funkcjonalny i jednocześnie wygodny w obsłudze. Dlatego też chętnie stawiamy na bezprzewodowe odkurzacze pionowe. Na które z urządzeń z tej kategorii zdecydowanie warto postawić? Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym zestawieniem!

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza pionowego?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na konstrukcję odkurzacza – wyróżniamy bowiem zarówno modele ze zbiornikiem u dołu, jak i u góry. Te drugie lepiej wprowadzimy w trudno dostępne miejsca – na przykład pod szafkę czy pod kanapę. Ważnymi kwestiami powinny być także pojemność zbiornika oraz czas pracy na baterii między ładowaniami. Opcjonalnie możemy zdecydować się również na model oferujący nam funkcję mopowania – dzięki temu oszczędzimy czas, który musielibyśmy poświęcić na mycie podłogi. Powinniśmy także wyjść z założenia, że im droższy odkurzacz wybierzemy, tym większa będzie jego moc ssania.

Czytaj też: Wybieramy dobrą pralkę – nasze TOP 10!

Dyson V11 Absolute Extra

Dyson V11 Absolute Extra to jeden z najlepszych i najciekawszych odkurzaczy pionowych dostępnych na rynku. Wyposażony został w pojemnik 760 ml. Bateria urządzenia jest wymienna. Jej ładowanie trwa 4,5h, co pozwala na 60 minut nieprzerwanej pracy. Odkurzacz ma wbudowany wyświetlacz LCD i oferuje trzy tryby odkurzania – Eco, Auto i Boost. Jego moc ssania to imponujące 220 W. Oznacza to, że odkurzacz bez problemów poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi w usunięciu zanieczyszczeniami.

Zestaw akcesoriów jest bardzo bogaty. To: elektroszczotka High Torque, elektroszczotka Soft Roller do podłóg twardych, końcówki combi i szczelinowa, szczotka do uporczywego brudu, mini elektroszczotka oraz miękka szczotka do zbierania kurzu. Z odkurzaczem otrzymujemy także stację dokującą. Niestety za taki zestaw trzeba sporo zapłacić. Dyson V11 Absolute Extra kosztuje 2899 złotych.

Samsung Jet 90 Complete

Propozycja od Samsunga – model Jet 90 Complete – to również odkurzacz klasy Premium, będący jednocześnie jednym z najciekawszych urządzeń na rynku. Producent postawił w jego przypadku na 800-mililitrowy pojemnik na kurz. Baterię wbudowaną w urządzenie możemy wymieniać. Ładuje się ona do pełna w 3,5 godziny, co pozwala na 60 minut nieprzerwanej pracy.

W zestawie otrzymujemy główną elektroszczotkę z wałkiem do podłóg, elektroszczotkę do dywanów, szczotkę do kurzu, szczelinówkę, mini turboszczotkę i elastyczną szczotkę, Na bogato prawda? Odkurzacz Samsunga zadowoli nas pod względem mocy ssania – wynosi ona 200 W. Wielocyklonowa filtracja pomoże skutecznie zatrzymać nawet drobne cząsteczki kurzu. Za taki sprzęt trzeba zapłacić 2699 złotych.

Miele Triflex HX1 Pro

Miele Triflex HX1 Pro to odkurzacz klasy Premium. Wyposażony został w akumulatory Varta o pojemności 2500 mAh, ładujące się w 4h. Jeden pozwala na 34 minuty pracy w trybie standardowym. Ponadto w zestawie otrzymujemy dwa akumulatory, podstawkę do ładowania, uchwyt ścienny, elektroszczotkę, szczotkę do tapicerki, pędzel z włosia sztucznego i ssawkę szczelinową.

Miele Triflex HX1 Pro może pełnić funkcję odkurzacza ręcznego. Jego moc ssania to bardzo przyzwoite na tle innych odkurzaczy 185 W. Warto wspomnieć również o tym, że prezentowany odkurzacz przyczynia się do zachowania w naszym mieszkaniu wysokiego poziomu higieny powietrza dzięki filtrowi HEPA Lifetime. Pojemność zbiornika to standardowe 500 ml. Za tak zaprojektowany sprzęt trzeba zapłacić 2800 zł.

Philips Aqua Plus 8000 XC8347/01

Philips Aqua Plus 8000 XC8347/01 to kolejny odkurzacz klasy Premium. Wyposażony został w akumulator ładujący się w 5h. Pozwala on na 80 minut pracy w trybie standardowym. Producent nie podaje na swojej stronie informację o mocy ssącej urządzenia. Możemy jednak się spodziewać, że urządzenie kosztujące niemałe pieniądze będzie pod tym względem bardzo wydajne.

Produkt Philipsa może pełnić funkcję odkurzacza ręcznego oraz mopować nasze podłogi. Pojemność zbiornika to 600 ml. Pojemność zbiornika na wodę to natomiast 280 ml. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że topowy odkurzacz Philipsa oferuje nam potrójny system filtracji w trosce o jakość powietrza w naszym mieszkaniu. Za tak zaprojektowany sprzęt trzeba zapłacić 2800 zł. Będzie to doskonały wybór dla alergików oraz dla tych osób, które posiadają w domu zwierzęta.

Tefal TY9890 X-Force Flex 11.60 Animal Care Aqua

Tefal TY9890 X-Force Flex 11.60 Animal Care Aqua to odkurzacz do zadań specjalnych, którym dotrzemy w trudno dostępne miejsca. Wyposażony został w akumulator ładujący się w 3h. Pozwala on na 45 minut nieprzerwanej pracy. Moc ssąca 130 W jest wystarczająca do skutecznego posprzątania mieszkania. Na plus można ocenić także czytelny panel dotykowy służący do kontroli pracy urządzenia.

Do niewątpliwych zalet odkurzacza należy zaliczyć także wymienną baterię oraz naprawdę potężne możliwości sprzątania dzięki autorskiej technologii Flex (ramię urządzenia można odchylać, by dotrzeć na przykład pod kanapę bądź szafki). Produkt Tefala może pełnić funkcję odkurzacza ręcznego i zastąpić w naszym domu mopa. Pojemność zbiornika to 900 ml. Za tak zaprojektowany sprzęt trzeba zapłacić 2099 zł.

Bosch Unlimited 8 BCS82KA14

Bosch Unlimited 8 BCS82KA14 to bardzo uniwersalny odkurzacz, który sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Wyposażony został w akumulator ładujący się w 4,5h. Pozwala on na 65 minut pracy w trybie standardowym. Produkt Boscha może pełnić funkcję odkurzacza ręcznego. Pojemność zbiornika to 400 ml. Producent nie podaje na swojej stronie mocy ssącej odkurzacza, ale zapewnia, że jest on równie skuteczny, jak tradycyjne urządzenia tego typu.

Do zestawu dołączono rozmaite ciekawe końcówki, dzięki którym odkurzacz znajdzie zastosowanie w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Na uwagę zasługuje także fakt, że producent udziela 10 lat gwarancji na silnik odkurzacza, dzięki czemu możemy być pewni jego wieloletniej, skutecznej pracy. Akumulator natomiast łatwo dokupimy, gdyż to standardowe rozwiązanie stosowane m.in. we wkrętarkach czy innych narzędziach producenta. Za zaprojektowany w taki sposób sprzęt renomowanej marki trzeba zapłacić 1999 złotych.

Hoover H-FREE 500 HYDRO PLUS

Hoover H-FREE 500 HYDRO PLUS to doskonały odkurzacz w bardzo korzystnej cenie. Wyposażony został w akumulator ładujący się w zaledwie 2,5h. Pozwala on na 45 minut pracy w trybie standardowym. Produkt Hoovera może pełnić funkcję odkurzacza ręcznego oraz mopować nasze podłogi dzięki wbudowanej weń specjalnej rolce dedykowanej tej czynności. Wystarczy ją zmoczyć i wypełnić wodą z detergentem.

Pojemność zbiornika na kurz to 450 ml. Siła ssąca prezentowanego odkurzacza to natomiast 75 W. Taka wartość zagwarantuje nam komfortowe sprzątanie w domowych warunkach. W zestawie z urządzeniem znajdziecie mnóstwo przydatnych końcówek, które pomogą utrzymać porządek w naszym gospodarstwie domowym (m.in. końcówkę do czyszczenia tapicerki samochodowej i kanap). Za prezentowany sprzęt trzeba zapłacić 1299 złotych.

Dreame T20

Xiaomi zrzesza kilka marek powiązanych z rynkiem AGD. Jedną z nich jest Dreame. Odkurzacz Dreame T20 wyposażony został w zbiornik o pojemności 600 ml i jest odkurzaczem 2 w 1. Ładowanie urządzenia trwa 4 godziny i przekłada się to na maksymalnie 70 minut odkurzania na najniższym poziomie mocy. Moc ssąca urządzenia to maksymalnie 150 W, co wystarcza w zupełności podczas sprzątania domu lub mieszkania.

Bateria jest wymienna, więc nie mamy do czynienia z jednorazówką. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy dodatkowe końcówki, takie jak szczotka 2w1 (idealna do czyszczenia niewielkich, nierównych powierzchni), szczotka do usuwania roztoczy i szczotka szczelinowa. Warto wspomnieć, że sprzęt został wyposażony w wyświetlacz OLED pokazujący wskaźniki dotyczące pracy urządzenia. Dreame T20 kosztuje 1165 złotych.

Electrolux Ergorapido EER7ALLERGY

Electrolux Ergorapido EER7ALLERGY to jeden z najprostszych, bezprzewodowych odkurzaczy pionowych. Pojemność jego zbiornika to 500 ml, natomiast waga urządzenia to 3,5 kg. Czas ładowania prezentowanego odkurzacza to 4h – po jego zakończeniu energii wystarczy na 45-minutowe odkurzanie mieszkania. Najważniejszą częścią urządzenia jest turboszczotka BedPro ze światłem UV, która dokładnie usuwa kurz i bakterie (posiada certyfikat BAF – Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej).

Ergonomia odkurzacza pozwala na odkurzanie auta, ale tu także konieczne jest korzystanie z elektroszczotki. Bez niej moc ssania prezentowanego sprzętu jest zbyt niska, by skutecznie wyczyścić tapicerkę. Producent nie podaje jednak szczegółowych informacji w tej kwestii na swojej stronie internetowej. Zapłacić za niego trzeba natomiast 1200 złotych.

Beko VRT61818VW

Beko VRT61818VW to jeden z tańszych odkurzaczy w zestawieniu, więc nie powinniście spodziewać się po nim zbyt wiele. Jest to sprzęt 2 w 1 co oznacza, że możemy odpiąć zbiornik i korzystać z niego jak z odkurzacza ręcznego. Niezbyt silną moc ssania urządzenia rekompensuje nam sprawna elektroszczotka. Pojemność zbiornika odkurzacza to 500 ml. Ładowanie wymiennej baterii trwa 6 godzin. Następnie energii wystarcza nam na 60 minut sprzątania.

W zestawie otrzymujemy bardzo skromny zestaw akcesoriów obejmujący w zasadzie dwie końcówki. Na plus wymienna bateria oraz składana rączka, która umożliwia nam wygodne przechowywanie urządzenia. Filtr HEPA ochroni silnik urządzenia przed kurzem i innymi cząsteczkami, które mogłyby źle wpłynąć na jego pracę. Niskobudżetowy odkurzacz Beko kosztuje 499 złotych.

A z jakiego odkurzacza Wy korzystacie na co dzień?