Oczyszczacz powietrza Hoover H-Purifier 700 – oddech pełną piersią

Jeżeli właśnie teraz zadajesz sobie pytanie czy potrzebny Ci jest w domu oczyszczacz powietrza, to odpowiedź jest bardzo prosta. Wejdź na stronę airly.org i sprawdź jakość powietrza w twojej okolicy i porównaj ją do innych miast i państw Europy.

Niestety, na tle innych krajów Polska wypada blado, a w zasadzie czerwono. Jakość powietrza, którym oddychamy jest dramatycznie zła. Aż trudno w to uwierzyć, że cała Europa ma dużo lepsze powietrze od nas. Zamiast tracić czas i zdrowie trzeba działać. Pierwsza linia obrony przed smogiem i brudnym powietrzem to domowy oczyszczacz powietrza. Urządzenia, które w kilkadziesiąt minut potrafią oczyścić powietrze w Twoim domu z 99% wirusów, bakterii, smogu i alergenów.

Pełen pakiet

H-Purifier 700 to flagowiec Hoovera, to nie tylko oczyszczacz z 3 stopniową filtracją, ale i nawilżacz, odświeżacz powietrza, czujnik czadu i temperatury. Wielofunkcyjne urządzenie, które sprawi, że będziemy oddychali czystym powietrzem, pachnącym, wolnym od bakterii i o odpowiedniej wilgotności. Przez naszą redakcję przewinęło się już wiele oczyszczaczy, ale żaden z nich nie miał aż tylu funkcji. Większość oczyszczaczy ma jedynie podstawową filtrację, ale nawilżanie, czujnik czadu, dyfuzor zapachów czy czujnik temperatury to rzadkość.

Przeczytaj też: Oczyszczacz Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite – zdrowe powietrze w Twoim domu | CoNowego.pl

Budowa

Oczyszczacz H-Purifier 700 został zamknięty w cylindrycznej obudowie wykonanej z matowego tworzywa sztucznego, która składa się z trzech części. Na dole znajduje się 3 stopniowy filtr 360 stopni, powyżej zbiornik na wodę, a w górnej części dzieje się najwięcej. Tu jest cała elektronika oraz specjalny dyfuzor z płynem zapachowym lub antybakteryjnym. Na górze jest dotykowy i podświetlany panel dotykowy, na którym znajdziemy takie przyciski jak stopniowanie mocy nawiewu, nawilżenia powietrza, dyfuzora, tryb nocny, wskaźnik temperatury, wyłącznik oświetlenia i oddzielna ikonka czujnika czadu.

Filtracja

Zaczynając od podstaw, czyli od dolnej części filtracyjnej, znajdziemy tam filtr w kształcie walca, który składa się z trzech warstw. Pierwsza zatrzymuje wszelkiego rodzaju kurz, pył, włosy, sierść. Kolejny to filtr węglowy pochłaniający zapachy, a ostatni to filtr HEPA, który zatrzymuje alergeny, bakterie, smog i inne bardzo drobne zanieczyszczenia. Powietrze jest zasysane do urządzenia ze wszystkich stron do środka i wypuszczane górą. Czujniki H-Purifier 700 są bardzo czułe i reagują na najmniejszą zmianę dość agresywnie. Inne oczyszczacze zwykle potrzebowały więcej czasu, by wejść na szybsze obroty, tymczasem Hoover, zaczyna działać natychmiast.

Przeczytaj też: samsung cube czyste powietrze do kwadratu oczyszczacz powietrza (conowego.pl)

Nawilżanie

Szczególnie zimą jesteśmy narażeni na wysuszone powietrze. Ponieważ jesteśmy skazani na…  ogrzewanie, to utrzymanie zdrowej dla nas wilgotności wymaga pewnej podstawowej wiedzy. Większość z nas niestety ignoruje ten temat. Niektórzy korzystają z nawilżaczy, inni z pojemników na wodę zawieszanych na grzejnikach. H-Purifier 700 ma funkcję nawilżacza, którą możemy ustawić, aby utrzymywał wilgotność na poziomie 40, 55 lub 70 procent. Gdy zaplanowany program zostanie osiągnięty wilgotna mgiełka przestanie wydobywać się z urządzenia.

Aromaterapia

W górnej części obudowy H-Purifier 700 znajduje się nieduży schowek na dedykowane butelki z dwoma rodzajami płynów. Pierwszy z nich to zapach, który jest dystrybuowany razem z wydostającym się oczyszczonym powietrzem w trzystopniowym trybie. Wbudowany dyfuzor uwalnia kojące zapachy olejków eterycznych (H-ESSENCE), które ułatwiają relaks i odprężenie. Drugi to specjalny płyn dedykowany olejek probiotyczny H-BIOTICS. Rozpylone za pośrednictwem oczyszczacza probiotyki hamują namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów, takich jak bakterie i drobnoustroje, przywracając równowagę ekologiczną w pomieszczeniu.

Funkcje dodatkowe

Na szczególną uwagę zasługują dwie funkcje, które rzadko albo nawet wcale nie pojawiają się w oczyszczaczach konkurencji. Pierwsza z nich to czujnik czadu. Czad to cichy zabójca, jeżeli mamy w domu kominek, kozę lub inny piecyk, to taki czujnik jest na wagę złota. Można go kupić jako urządzenie samodzielne, ale skoro już jest w zestawie… Druga funkcja to termometr. Co prawda mało kto przywiązuje uwagę do utrzymania odpowiedniej temperatury, ale tę funkcję docenią rodzice małych dzieci, osób z alergią i problemami z oddychaniem. Hoover H-Purifier 700 zadba o wszystkie najważniejsze parametry: czystość powietrza, nawilżenie, aromaterapię i sprawdzi temperaturę.

Sterowanie

Hoover H-Purifier 700 można obsługiwać za pomocą panelu sterowania albo z poziomu aplikacji mobilnej. Na dotykowym panelu są wszystkie najważniejsze funkcje i prawdę mówiąc to zamyka temat. Korzystałem z oczyszczacza przez miesiąc i nie widziałem potrzeby sterowania zdalnego. Ale… gdyby wydarzyła się taka sytuacja, że nie możemy obsłużyć oczyszczacza manualnie, to wystarczy zainstalować aplikacje mobilną hOn.

W sumie…

Muszę przyznać, że Hoover H-Purifier 700 to jeden z najlepszych oczyszczaczy, jakie miałem okazję testować. Jest to urządzenie, które nie tylko zadba o czyste powietrze w domu, ale dodatkowo zniweluje nieprzyjemne zapachy i rozproszy kojące olejki eteryczne. Zlikwiduje grzyby, bakterie i alergeny i inne nieprzyjemne substancje. Jest też chyba jedynym oczyszczaczem z czujnikiem czadu. Jego funkcja nawilżacza przyczyni się do naszego lepszego samopoczucia i jakości snu.

ZaletyWady
Błyskawiczna funkcja na zmiany zanieczyszczenia powietrzaTryb nocny potrafi zadziałać głośniej w imię naszego zdrowego oddechu.
Czujnik czadu
Funkcja nawilżacza
Wskaźnik temperatury