Oczyszczacz Samsung Cube – czyste powietrze do kwadratu

Lato powoli się kończy, za oknem robi się chłodniej, a to oznacza, że coraz więcej czasu będziemy spędzać w domach. Krążące w powietrzu pyłki traw, pokrzyw i grzybów, które są zabójczo niebezpieczne dla alergików, powodują podrażnienie oczu, katar i kaszel, niestety, przenikają do naszych domów. Czyste powietrze, to nie tylko brak alergenów, ale też kurzu, sierści zwierząt, nieprzyjemnych zapachów, bakterii i ultra małych cząsteczek pyłów PM 1.0, PM 2.5 i PM 10. Na szczęście znamy sposób, który pozwoli nam odetchnąć pełną piersią!

Samsung Cube

Cichy zabójca

Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularne i nie trzeba specjalnie tłumaczyć dlaczego. Wystarczy powiedzieć, że powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone, a my coraz gorzej znosimy, jego pogarszającą się z roku na rok, jakość. Szczególnie zimą, gdy zaczyna się okres grzewczy, a kominy zaczynają pompować dym w atmosferę, powietrze staje się cichym zabójcą.

… kominy zaczynają pompować dym w atmosferę, a powietrze staje się cichym zabójcą.

Samsung Cube

Jak to działa

Niezliczeni producenci oczyszczaczy powietrza dwoją się i troją, żeby zainteresować nas swoją ofertą. Zachęcają nas wymyślnym kształtem, kolorami, patentami. Ale zdradzimy wam tajemnice. Wszystkie urządzenia do oczyszczania powietrza działają w podobny sposób. W pierwszej kolejności następuje wstępna filtracja, która usuwa kurz, sierść, włosy, pyłki drzew i traw. Drugi filtr węglowy, eliminuje szkodliwe gazy, lotne związki organiczne, w tym formaldehyd, oraz nieprzyjemne zapachy, takie jak dym tytoniowy. Ostatni filtr HEPA, pozbywa się pyłów PM 1.0, PM 2.5, PM 10, alergenów, roztoczy, zarodników pleśni, grzybów i bakterii. Oczywiście na końcu pozostaje jeszcze design, materiały wykończeniowe i te małe rzeczy, które mają na końcu duże znaczenie. Detale.

Ale zdradzimy wam tajemnice. Wszystkie urządzenia do oczyszczania powietrza działają w podobny sposób.

Filtracja w Samsung Cube

Powietrze zamknięte w sześcianie

Samsung osiągnął swoim projektem niesamowity efekt. Cube jest zdecydowanie obiektem pożądania. W moim przypadku była to miłość od pierwszego wejrzenia. Wystarczy na niego spojrzeć i już chce się go posiadać. Z pozoru, prosty i banalny sześcian, ale zaprojektowany na szóstkę z plusem. Cube został zamknięty w stalowej, grafitowej obudowie. Od przodu zdobi go aluminiowa, perforowana maskownica, z której jest pompowane czyste powietrze. Wlot powietrza znajduje się na tylnej ściance i to tam jest dostęp do wszystkich trzech filtrów. Po prawej stronie na ściance oczyszczacza umieszczono czujniki powietrza, w tym jeden laserowy, który monitoruje wielkość cząstek powietrza i pokazuje te informacje, na wyświetlaczu ukrytym pod maskownicą. Przedni panel jest ruchomy – ale o tym za chwilę – i to na nim umieszczono dotykowe przyciski sterujące.

Samsung osiągnął swoim projektem niesamowity efekt. Cube jest zdecydowanie obiektem pożądania.

Detali sześć

Ustaliliśmy już, że Samsunga od konkurencji odróżnia jego niesamowity design, ale to nie wszystko. Po pierwsze, w Cube zaimplementowano technologię oczyszczania powietrza Wind Free. Oznacza to tyle, że strumień czystego powietrza jest rozproszony wewnątrz urządzenia i nie wylatuje z niego jak z wiatraka czy klimatyzacji. System ten jest cichy i uwalnia czyste powietrze bez szumu i świstu. Po drugie, Cube ma konstrukcje modułową, co pozwala połączyć dwa oczyszczacze, instalując jeden na drugim, aby zwiększyć jego wydajność. Po trzecie, Cuba oferuje łączność Wi-Fi i sterowanie głosem ze smartfonów, przy pomocy Bixby, Amazon Alexa lub Google Assistant lub aplikacji mobilnej SmartThings. Po czwarte, przedni panel, ten z maskownicą jest ruchomy. Gdy jest zamknięty, wtedy działa technologia Wind Free, ale gdy jest uchylony, wtedy ze zdwojoną mocą, głośno pompuje silny strumień czystego powietrza w stronę sufitu, przyspieszając filtracje. Po piąte, oczyszczacz ma zaprogramowane cztery tryby: bezwietrzny, automatyczny, kontrolę przepływu powietrza oraz sen, który jest niesłyszalny. A po ostatnie, Cube doskonale pełni funkcję stolika i można na nim położyć pilota, telefon, gazetę, okulary, najlepiej nic płynnego. 😊

Cube doskonale pełni funkcję stolika i można na nim położyć pilota, telefon, gazetę, okulary, …

Aplikacja mobilna SmartThings

Na koniec prezentujemy dokładną specyfikację oczyszczacza.

Specyfikacja Samsung Cube

 • Oczyszczanie powietrza Wind-Free™
 • System filtracji HEPA
 • Filtracja bez ozonu
 • Konstrukcja modułowa
 • Sterowanie dotykowe
 • 4 tryby: bezwietrzny, automatyczny, kontrola przepływu powietrza, sen
 • 4 cyfrowe czujniki wyświetlacza: PM1.0, PM2.5, PM10, gaz
 • Zintegrowany wyświetlacz czystości (Pył + Gaz)
 • Certyfikaty: ENERGY STAR®, AAFA, AHAM i CARB
 • Alarm wymiany filtra
 • Zabezpieczenie przed dziećmi
 • Łączność Wi-Fi
 • Obsługa głosowa
 • Pokrycie pokoju: 47m2
 • Pobór mocy: 35W
 • Trzy filtry: Filtr wstępny, dezodoryzacja z węglem aktywnym, Filtracja HEPA zbieranie kurzu (H13)
 • Poziomy hałasu: 50 dBA w trybie wysokim, 24 dBA w trybie bezwietrznym, 18 dBA w trybie uśpienia
 • Cena: 2299 zł