LG Soundbar SC9S – dźwiękowa rewolucja w domowym zaciszu

W poszukiwaniu dźwięku idealnego, LG SC9S wyznacza nowe standardy w domowej rozrywce audio. Zaskakująco kompaktowy, a jednocześnie potężny w swoich możliwościach, ten soundbar z subwooferem obiecuje przekształcić każdy dom w prywatne kino.

W erze kin domowych i zaawansowanych technologii audio, LG SC9S staje się nie tylko gadżetem, ale wręcz niezbędnym elementem każdego salonu. Zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, łączy w sobie elegancję formy z potęgą dźwięku. Zestaw składa się z listwy dźwiękowej, subwoofera, pilota i zestawu montażowego na do telewizorów LG. Oba urządzenia wystarczy podłączyć do zasilania oraz źródła dźwięku, a komunikacja między nimi odbywa się już bezprzewodowo. Naturalnie zestaw działa z każdym innym telewizorem, jednak producent zaleca używanie go ze swoimi modelami OLED. Dlatego też w opakowaniu znajdziemy specjalne uchwyty montażowe pod TV, a dodatkowo system ina domowego jest najbardziej kompatybilny pracując w swoim rodzimym ekosystemie.

Soundbar

LG SC9S to urządzenie o klasycznym designie, które świetnie komponuje się z nowoczesnymi telewizorami, szczególnie z modelami OLED od LG. Jest to dwuelementowy zestaw składający się z głównej listwy z wbudowanymi głośnikami oraz elektroniką i bezprzewodowego subwoofera. Przednia ścianka głównej listwy wykonana jest z metalu, natomiast górna część z tworzywa sztucznego dobrej jakości. Belka ma długość 975 mm, głębokość 125 mm i wysokość 63 mm. Urządzenie utrzymane jest w eleganckiej, ciemnej kolorystyce, co pozwala na łatwe wkomponowanie go w różne aranżacje wnętrz. Soundbar LG SC9S został zaprojektowany z myślą o synergii z telewizorami LG, oferując nie tylko wysoką jakość dźwięku, ale również spójny i estetyczny wygląd, który dopełnia całość doświadczenia audiowizualnego.

Możliwości podłączania

Listwa dźwiękowa LG SC9S jest wyposażona w wejście HDMI, które umożliwia podłączenie do telewizora lub innego urządzenia z tym wyjściem. Posiada również wyjście HDMI z funkcją eARC, co wspiera przesyłanie dźwięku z telewizora do soundbara. Dla urządzeń bez wyjścia HDMI, soundbar oferuje wejście optyczne, które zapewnia przesyłanie sygnału audio w wysokiej jakości. Dodatkowo, LG SC9S wyposażony jest w możliwość komunikacji bezprzewodowej, w tym Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2 oraz Chromecast, co pozwala na łatwe strumieniowanie muzyki z różnych urządzeń. Dzięki tym funkcjom, LG SC9S jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, które można zintegrować z domowym systemem rozrywki, zapewniając wysoką jakość dźwięku.

Przeczytaj też: Soundbar Sonos Beam (Gen 2) i subwoofer Sub Mini- kompaktowa para z potężnym dźwiękiem (conowego.pl)

System głośników

Soundbar LG SC9S jest wyposażony w zaawansowany system głośników, który składa się z różnych modułów zapewniających bogate i przestrzenne brzmienie. Mimo swojego dyskretnego wyglądu, soundbar LG SC9S zaskakuje swoją budową, która przyczynia się do niezwykłego efektu akustycznego. Konstrukcja ta, kierując dźwięk trzech kanałów w górę i wykorzystując nowoczesne technologie audio, rozszerza i wzbogaca scenę dźwiękową. Dzięki temu możemy doświadczyć głębi i jakości brzmienia, które naprawdę imponuje. Wszystkie elementy razem tworzą harmonijny i wciągający system dźwiękowy, który przenosi doświadczenie słuchania muzyki i oglądania filmów na wyższy poziom.

Subwoofer

Subwoofer dołączony do LG SC9S ma elegancki i nowoczesny wygląd, który pasuje do różnych wnętrz. Jest on bezprzewodowy, co oznacza, że można go umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu bez konieczności ciągnięcia kabli. Subwoofer ma stożkową membranę o średnicy około 180 mm, która jest wspomagana przez układ rezonansowy w postaci tunelu basrefleksu, mającego ujście na dole tylnej ścianki. Dzięki temu subwoofer zapewnia silny i głęboki bas, co jest szczególnie ważne przy wyższym poziomie głośności i podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów. Wymiary subwoofera to 221 x 390 x 313 mm, a jego waga wynosi 7,8 kg.

Bezprzewodowa łączność

Subwoofer LG SC9S jest urządzeniem bezprzewodowym, co oznacza, że nie posiada tradycyjnych wejść i wyjść audio, takich jak HDMI czy optyczne. Komunikuje się on z główną listwą dźwiękową za pomocą połączenia bezprzewodowego, eliminując potrzebę stosowania kabli do przesyłania sygnału audio. Dzięki temu subwoofer można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, co ułatwia optymalne rozmieszczenie go w celu uzyskania najlepszego efektu akustycznego. Wszelkie konfiguracje i ustawienia subwoofera są zarządzane przez główną jednostkę soundbara, co zapewnia wygodę i prostotę użytkowania.

Przeczytaj też: Soundbar i subwoofer Samsung HW-Q700B – kinowe brzmienie bez przewodów | CoNowego.pl

Zastosowane technologie

Zestaw LG SC9S wykorzystuje zaawansowane technologie, aby zapewnić nam wyjątkowe doświadczenie dźwiękowe. Posiada ona technologię 3.1.3, która obejmuje trzy kanały frontowe, subwoofer oraz trzy kanały efektowe, z których dwa rozpraszają dźwięk w górę i na boki, a jeden gra w górę, wspierając technologie Dolby Atmos i DTS:X. Te ostatnie pozwalają na stworzenie przestrzennego dźwięku, który otacza słuchacza ze wszystkich stron, oferując kinowe wrażenia. Dodatkowo, soundbar jest wyposażony w IMAX Enhanced, co gwarantuje dźwięk porównywalny z kinowym doświadczeniem dźwiękowym. Łączność bezprzewodowa, w tym Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2 oraz Chromecast, umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku z różnych urządzeń, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Dzięki tym technologiom, LG SC9S dostarcza jakość dźwięku na poziomie prawdziwego kina.

Kalibracja pokoju

Warto też wspomnieć o personalizacji dźwięku. Funkcja AI Room Calibration Pro w soundbarze LG SC9S to zaawansowana technologia kalibracji dźwięku, która automatycznie dostosowuje ustawienia audio do unikalnych właściwości akustycznych pomieszczenia, w którym się znajduje. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, system analizuje różne aspekty akustyczne pokoju, takie jak rozmiar, kształt oraz obecność przedmiotów, które mogą wpływać na rozprzestrzenianie się dźwięku. Proces kalibracji rozpoczyna się od odtworzenia przez soundbar serii specjalnych tonów testowych. Mikrofony wbudowane w soundbar lub wykorzystywane przez smartfon z odpowiednią aplikacją LG, rejestrują sposób, w jaki dźwięk rozchodzi się w pomieszczeniu. Następnie, na podstawie zebranych danych, AI Room Calibration Pro dokonuje precyzyjnych regulacji ustawień equalizera, tak aby zoptymalizować brzmienie dla konkretnego otoczenia. Efektem jest dźwięk idealnie dopasowany do pomieszczenia, co pozwala na osiągnięcie najlepszej możliwej jakości audio, niezależnie od miejsca, w którym znajduje się soundbar.

Podsumowanie

LG SC9S to urządzenie, które z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających audiofilów. Oferując nie tylko doskonałą jakość dźwięku, ale i szerokie spektrum możliwości połączeń, stanowi idealne uzupełnienie każdego nowoczesnego domu. Jego zdolność do kreowania głębokiego, przestrzennego basu, w połączeniu z obsługą najnowszych technologii audio, sprawia, że LG SC9S jest nie tylko soundbarem, ale prawdziwym centrum domowej rozrywki audio. Warto zaznaczyć, że jego inteligentne funkcje, takie jak AI Room Calibration Pro, podnoszą poprzeczkę w dziedzinie personalizacji dźwięku.

Cena: 2899 zł