Hue Play HDMI Sync Box – zsynchronizuj swoje światła!

Rozmaite rozwiązania z rodziny Philips Hue mieliśmy już okazję testować dla Was kilkukrotnie. To naprawdę świetne oświetlenie, które może stanowić wartościowe uzupełnienie systemu Smart Home. Dziś powiemy sobie o Hue Play HDMI Sync Box. To niewielkie urządzenie pozwala na wygodne zarządzanie naszym oświetleniem i synchronizowanie go z treściami wyświetlanymi na ekranie telewizora.

Co to takiego?

Hue Play HDMI Sync Box to niewielkie urządzenie rozmiarami przypominające dekoder kablówki. Łączymy je z naszymi urządzeniami (dekoder, konsola do gry, sprzęt wykorzystywany do streamingu) poprzez złącze HDMI. Box od Hue umożliwia wygodną, zautomatyzowaną synchronizację wykorzystywanego przez nas oświetlenia z treściami multimedialnymi, z których korzystamy na co dzień.

Musimy jednak pamiętać, że do prawidłowego działania, Hue Play HDMI Sync Box wymaga połączenia z mostkiem Hue Bridge, w celu uzyskania dostępu do wykorzystywanych przez nas na co dzień źródeł światła. Myślę jednak, że każda osoba decydująca się na zakup boxa Hue jest na tyle świadomym użytkownikiem ekosystemu Philipsa, że ma już mostek zamontowany u siebie w domu.

Jakie możliwości daje?

Główne zadanie Hue Play HDMI Sync Box to synchronizacja światła z obrazem wyświetlanym na ekranie telewizora lub rytmem słuchanej przez nas w danym momencie muzyki. Światło będzie w sposób dynamiczny i zautomatyzowany reagować na zmieniający się obraz – dostosowywać kolory, rozjaśniać się i przyciemniać czy migać. W ten sposób można – na przykład – w salonie budować niesamowity nastrój podczas seansu filmowego.

Możemy również dostosować oświetlenie na przykład pod kątem zabawy przy ulubionych grach komputerowych. Będzie ono dawać poczucie dynamizmu podczas zabawy przy popularnych strzelankach, bądź też budować niesamowity, mroczny klimat, gdy uruchomimy – na przykład – gry z serii Diablo. Wszystko zależy od tego, jak skonfigurujemy nasz zestaw!

Dlaczego warto?

Przede wszystkim – konfiguracja urządzenia jest bajecznie prosta i poradzą sobie z nią nawet laicy. Podstawa to połączenie się z mostkiem Hue Bridge oraz skonfigurowanie boxa za pośrednictwem dedykowanej aplikacji dla iOS lub Androida. Możemy podpiąć do niego aż cztery urządzenia multimedialne, z którymi zsynchronizujemy maksymalnie dziesięć punktów światła.

Ponadto rozwiązaniem możemy sterować z poziomu smartfona, pilota telewizora (po sparowaniu) lub głosowo. Wspiera ono standardy HDMI 2.0 do 4K w 60 Hz i 1440 p w 120 Hz, Dolby Vision oraz HDR10+. Oznacza to szeroką kompatybilność z wieloma sprzętami multimedialnymi dostępnymi na rynku.

Dzięki Hue Play HDMI Sync Box korzystanie z multimediów przeniesie się na zupełnie nowy, nieosiągalny do tej pory poziom immersji. Warto wspomnieć również, że fizycznego boxa może zastąpić nam aplikacja dla Smart TV – Hue Sync TV – którą możemy pobrać dla najpopularniejszych platform takich, jak chociażby niezwykle ceniony TIZEN od koncernu Samsung.

Czytaj też: Wybieramy high-endowy telewizor do 10 000 złotych – marzec 2023

Grafika tytułowa: Philips