Wybieramy high-endowy telewizor do 10 000 złotych – marzec 2023

Decydując się na zakup telewizora z wysokiej półki praktycznie zawsze stoimy przed dylematem – który model wybrać? Producenci bowiem w tym segmencie kuszą nas pięknymi sloganami reklamowymi oraz nakręcają nas na niesamowite funkcje swoich topowych Smart TV. Czy warto im ulegać? Z pewnością warto wybierać świadomie. Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was mini poradnik i przedstawić po krótce modele telewizorów, na które warto zwrócić uwagę w tym przedziale cenowym!

fot. Eye Speak / Unsplash

Telewizor do 10 000 złotych – wybór nie jest łatwy!

Telewizory smart w cenie około 10 000 złotych to już świetnie wyposażony sprzęt oferujący wysoką jakość wykonania oraz świetne spasowanie. W przypadku takich urządzeń możemy liczyć na sporą przekątną ekranu, wysoką częstotliwość odświeżania czy też liczne funkcje odpowiadające za niesamowite doznania wzrokowe i słuchowe podczas oglądania ulubionych programów, filmów i seriali. Nie zabraknie nam złącz, do których bez problemu podepniemy komputer, konsolę, tuner kablówki czy też dysk zewnętrzny. Funkcje smart pozwolą nam natomiast na uruchamianie ulubionych serwisów streamingowych czy też przesyłanie materiałów audiowizualnych z urządzeń mobilnych.

Tak naprawdę wiele telewizorów w cenie około 10 000 złotych nie różni się zbytnio od siebie pod względem oferowanych możliwości. Praktyczni często stawiają na modele od LG czy Samsunga. Mogą one w wygodny sposób przekazywać nam informacje związane z urządzeniami smart home firmowanymi przez któregoś z koreańskich producentów (na przykład ze sprzętem AGD). Koneserzy z pewnością postawią na telewizory Sony, które oferują niesamowitą jakość dźwięku oraz obrazu. Pamiętajmy jednak też o Panasonicu – trochę już w Polsce zapomnianym. Jego telewizory – mimo obecności autorskiej platformy – to nadal mocne propozycje na każdej praktycznie półce cenowej.

Przejdźmy jednak do omówienia samych propozycji od topowych producentów.

Czytaj też: Samsung podpowiada – który telewizor z serii Lifestyle wybrać?

fot. Panasonic

Panasonic OLED TX-65LZ980E

Panasonic OLED TX-65LZ980E to pierwszy w naszym zestawieniu telewizor. Przygotowany został znanego japońskiego producenta. Pracuje pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego. Charakteryzuje go przekątna 65″ i obecność matrycy OLED. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T2 (HEVC), DVB-T (MPEG-4), DVB-S2, DVB-C oraz analogowy. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz czterech USB.

Propozycja od Panasonica oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth. Telewizor zapewnia także dwa głośniki o mocy 30W. Mamy tu dostęp do takich funkcji smart, jak: Swipe & Share, Easy Mirroring, IP Home Control, Panasonic TV Remote (aplikacja), my Scenery. Ponadto możemy liczyć na wsparcie dla popularnych aplikacji – YouTube, Netflix, Prime Video, Disney+, Rakuten TV. Funkcje dodatkowe serwowane nam przez Panasonic w przypadku tego telewizora to wsparcie dla Asystenta Google oraz Amazon Alexa.

Tak zaprojektowany Smart TV kosztuje 9999 złotych.

fot. Samsung

Samsung OLED QE65S95BAT

Samsung OLED QE65S95BAT to niezła propozycja od koncernu z Korei. Ten ciekawy pod względem designu, telewizor pracuje oczywiście pod kontrolą systemu TIZEN. Charakteryzuje go przekątna 65″ i obecność matrycy OLED. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T2 (HEVC), DVB-S2, DVB-C, analogowy. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz dwóch USB.

Propozycja od Samsunga oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth. Mamy tu także głośniki o mocy 60W. Telewizor oferuje nam dostęp do takich funkcji smart, jak: SmartThings, Multi-View, Galeria, Dotknij i wyświetl, Mobile to TV – Mirroring, Muzyczna Ściana, Google Duo. Ponadto możemy liczyć na wsparcie dla popularnych aplikacji – YouTube, Netflix, Prime Video, Disney+, Rakuten TV, HBO Max czy SkyShowtime.

Prezentowany Smart TV kosztuje 9799 złotych.

fot. Sony

Sony OLED XR-65A80K

Sony OLED XR-65A80K to świetna propozycja od specjalistów w zakresie projektowania inteligentnych telewizorów. Ów sprzęt pracuje pod kontrolą systemu Google TV. Charakteryzuje go przekątna 65″ i obecność matrycy OLED. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T2 (HEVC), DVB-T (MPEG-4), DVB-S2, DVB-S, DVB-C, analogowy. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz dwóch USB.

Propozycja od Sony oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth. Mamy tu także głośniki o mocy 50W. Telewizor oferuje nam dostęp do takich funkcji smart, jak: Google Play Store, Apple HomeKit, BRAVIA CAM (opcjonalna kamera dla telewizora). Ponadto możemy liczyć na wsparcie dla popularnych aplikacji – YouTube, Netflix, Prime Video, Disney+, Rakuten TV, HBO Max czy SkyShowtime. System Google TV pozwala na korzystanie z licznych dodatkowych rozwiązań – jak na przykład chmury gamingowe.

Prezentowany Smart TV kosztuje 9299 złotych.

fot. Philips

Philips OLED+ 55OLED907/12

Philips OLED+ 55OLED907/12 to sprzęt od producenta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten telewizor pracuje pod kontrolą systemu Google TV. Charakteryzuje go przekątna 55″ i obecność matrycy OLED. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T2 (HEVC), DVB-T (MPEG-4), DVB-S2, DVB-S, DVB-C, analogowy. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz trzech USB.

Propozycja od Philipsa oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth. Mamy tu także mocne głośniki o mocy 80W. Telewizor oferuje nam dostęp do takich funkcji smart, jak: Google Play Store oraz Google Cast. Wsparcie dla sklepu od koncernu z Mountain View zapewnia dostęp do popularnych aplikacji VOD – YouTube, Netflix, Prime Video, Disney+, Rakuten TV, HBO Max czy SkyShowtime. Poza tym możemy instalować komunikatory czy aplikacje gamingowe.

Propozycja od Philipsa kosztuje 9949 złotych.

fot. LG

LG OLED65C22LB

LG OLED65C22LB to ostatnia propozycja w naszym zestawieniu. Koreański koncern stawia w przypadku swojego telewizora na autorski system webOS. Mamy tu ekran OLED o przekątnej 65″. Rozdzielczość jego pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T2 (HEVC), DVB-S2, DVB-C, analogowy. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz trzech USB.

Telewizor LG oferuje nam oczywiście dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth. Poza tym mamy tu głośniki o mocy 40W. Imponuje ilość funkcji smart. Możemy bowiem liczyć na liczne dobrodziejstwa Inteligentnej platformy LG ThinQ AI: Panel Domowy, aplikację Galeria, Apple HomeKit, Alerty Sportowe, Inteligentne Rekomendacje, AI Home, Łączenie z telefonem, Udostępnianie ekranu telefonu czy inteligentne rozpoznawanie naturalnej polskiej mowy. Ponadto możemy liczyć na wsparcie dla popularnych aplikacji VOD – YouTube, Netflix, Prime Video, Apple TV, Disney+, HBO Go / Max, Rakuten TV, Canal Plus Online, Viaplay, SkyShowtime.

Nowoczesny telewizor smart od LG kosztuje 9949 złotych.

Grafika tytułowa: Jens Kreuter / Unsplash