Snapdragon 7+ Gen 2 oficjalnie!

Snapdragon 7+ Gen 2 to nowy procesor od Qualcomm, dedykowany smartfonom ze średniej półki cenowej. Producent zapewnia, że zaserwuje nam on wydajność niespotykaną do tej pory w segmencie. Co jeszcze wiadomo na temat tego układu? Kiedy debiut?

fot. Qualcomm

Bezkompromisowa wydajność na średniej półce?

Do czynienia mamy z następcą zeszłorocznego procesora Snapdragon 7 Gen 1, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony fanów Androida, jednak trafił na pokład nielicznych smartfonów. Nowy układ ma zapewnić niesamowitą wydajność dzięki 50% szybszemu procesorowi i 200% szybszemu procesorowi graficznemu. Producent postawił tu na 4 nm proces technologiczny.

Procesor wyposażono w 8 rdzeni Kryo: 1 rdzeń z taktowaniem do 2,91 GHz, 3 rdzenie z taktowaniem do 2,49 GHz i 4 rdzenie z taktowaniem do 1,8 GHz. Na papierze brzmi to całkiem obiecująco. Jestem ciekaw jak układ sprawdzi się w praktyce. Qualcomm zapowiada wsparcie dla 5G, dla Wi-Fi 6E. Wiemy też, że układ ma obsługiwać aparaty o maksymalnej rozdzielczości 200 MP.

Czytaj też: Huawei Watch Ultimate – potężny zegarek nadchodzi!

Pierwszych smartfonów wyposażonych w nowy procesor mamy spodziewać się jeszcze w tym miesiącu. Prawdopodobnie wydadzą je koncerny realme oraz Xiaomi (pod marką Redmi). Wtedy też będziemy mieli okazję sprawdzić wydajność układu w praktyce.

Grafika tytułowa: Qualcomm