HUAWEI Sound Joy – 24 godziny muzyki non-stop

Coraz więcej firm korzysta ze sprawdzonych i cenionych rozwiązań marek specjalizujących się w konkretnej dziedzinie, aby ich produkty bardziej wyróżniały się na tle konkurencji, ale także po to, żeby dostarczyć bardziej kompletny i innowacyjny produkt. Dlatego smartfony Huawei mają obiektywy Leica, telefony VIVO pracują z ZEISS, OnePlus z Hasselblad, a głośniki Huawei z Devialet.

Trochę historii…

Devialet to francuski producent hi-endowych, designerskich głośników, których ceny sięgają nawet trzynastu tysięcy złotych za sztukę. To Rolls-Royce wśród samochodów, bażant w poziomkach wśród wykwintnych dań, Secret Circus Jeans wśród producentów spodni, Zippo wśród zapalniczek lub Dyson w świecie odkurzaczy. Devialet zasłynął nie tylko z powodu absolutnie unikalnego wzornictwa swojego głośnika, ale także dzięki autorskiej hybrydowej technologii dźwięku Analog Digital Hybrid (ADH), którą sam opracował. Cała technologia jest dość skomplikowana, ale sprowadza się do połączenia nowoczesnych rozwiązań audio z unikalną barwą i brzmieniem systemów analogowych.

Głośniki Devialet Phantom

Niewykorzystana okazja

Sound Joy to już trzeci głośnik, który powstał we współpracy z Devialet. Wcześniej Huawei wprowadził do sprzedaży Huawei Sound X, a następnie mniejszy model Huawei Sound. Od razu zacznę od tego, czego w najnowszym Sound Joy zabrakło! Wystarczy tylko rzucić okiem na poprzednie modele, by zauważyć jak pięknie zostały zaprojektowane te głośniki. Wyglądają jak małe dzieła sztuki, które nawet nie muszą grać, aby dostarczyć nam radości. Po prostu wystarczy, że są. Niestety Sound Joy ma kształt walca. Nie tego spodziewałem się po kooperacji z francuską, topową marką audio. Głośników w tej formie znajdziemy nie setki, ale tysiące i bardzo szkoda, że Huawei poszło na skróty i nie wykorzystało kolejnej, trzeciej okazji do stworzenia pięknego obiektu pożądania.

Przeczytaj też: LG UltraGear GP9 — przenośny głośnik gamingowy | CoNowego.pl

Na zewnątrz…

Sound Joy ma formę walca, w której zastosowano czteroelementową konstrukcję akustyczną. Na górze i dole zastosowano dwie pasywne membrany basowe ustawione przeciwstawnie, natomiast w środku jeden głośnik pełnozakresowy 20W i jeden głośnik wysokotonowy 10W. Głośnik może grać leżąc w poziomie lub stać na jednej stronie w pionie. Specjalnie zaprojektowana stopka z prześwitem pozwala oddychać i prawidłowo pracować głośnikowi. Na gumowym pasku znajdziemy podświetlane przyciski zasilania, Play/Stop, włącznika mikrofonu, parowania Bluetooth i port ładowania USB-C.  Po drugiej stronie na obudowie znajdują się duże znaki plus/minus do sterowania głośnością. Punkt NFC zaakcentowano na obudowie małym znaczkiem, co znacznie ułatwia parowanie głośnika. Obudowę Sound Joy wykończono plecioną tkaniną w dwóch kolorach: Obsidian Black i Spruce Green.

W środku…

Sound Joy jest pełen niespodzianek i innowacyjnych technologii. Cztery głośniki generują bardzo czysty, wyraźny i przestrzenny dźwięk o głośności 79dBA.  Muzyka jest zaskakująco dobra jak na tak niewielki rozmiar głośnika, do tego stopnia, że jestem gotów porównać wrażenia odsłuchowe do mniejszych zestawów soundbara z subwooferem. Basy są nieprawdopodobnie dobre, bogate i głośne. Szczególnie wtedy, gdy głośnik ustawimy na drewnianej podłodze między dwoma drewnianymi meblami. Dźwięk rezonuje i rozchodzi się po całym pokoju wykorzystując architekturę wnętrza i właściwości akustyczne drewna. Gdy zamknąłem oczy słyszałem dźwięk dochodzący z każdej strony, a delikatne wibracje basowe dosłownie czułem na ciele. Nie sposób było określić kierunek, z którego dochodziła muzyka. W głośniku zastosowano najnowszą technologię Bluetooth 5.2, która jest bardziej energooszczędna, a także charakteryzuje się mniejszymi opóźnieniami. Wbudowane trzy mikrofony umożliwiają rozmowy telefoniczne i telekonferencje.

Wydajny i odporny

Wbudowany akumulator o pojemości 8800 mAh pozwala na 26 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu. To chyba rekordowy czas pracy głośnika, przynajmniej ja nie znam innego, który pracuje dłużej. Szybkie, 40 Watowe ładowanie może w 10 minut naładować głośnik na kolejną godzinę pracy.  Głośnik jest dodatkowo odporny na zachlapania, kurz a także wstrząsy i upadki. Dzięki ochronie na poziomie IP67 można zanurzyć go w wodzie na głębokość jednego metra.

Przeczytaj też: Mobilny głośnik Hama oferuje przestrzenny dźwięk na każdą imprezę | CoNowego.pl

Podsumowując…

HUAWEI Sound Joy to wszystko odporny, mobilny głośnik, który jak na swój nieduży rozmiar gra absolutnie fantastycznie. Głośników w podobnym rozmiarze miałem okazję testować do tej pory dziesiątki i ten z całą pewnością gra najlepiej. Współpraca z Devialet to był strzał w dziesiątkę. Sama forma głośnika może nie jest zbyt oryginalna i nie zachwyca, ale jest to urządzenia o innym przeznaczeniu niż Sound i Sound X. Parowanie zbliżeniowe działa szybko i niezawodnie, bateria na 26 h pracy… czego chcieć więcej? Cena: 549 zł.

ZaletyWady
Fantastyczne brzmieniePospolity design
Super wydajność