Windows 11 coraz ładniejszy! Oto nowy Menedżer zadań!

Windows 11 jest z nami już od kilku miesięcy. Nie oznacza to jednak, że system jest już skończony. Przed Microsoftem jeszcze mnóstwo pracy związanej z jego udoskonalaniem. Obecnie trwają prace nad dostosowaniem niektórych przestarzałych elementów systemu do nowych standardów wizualnych. Wśród nich warto wyróżnić Menedżer zadań, który, póki co zaszyty jest głęboko w plikach systemowych.

fot. Microsoft

Menedżer zadań w Windows 11 w nowych szatach!

Zmiany jakie widzimy na zrzucie ekranu, który wyciekł do sieci są nie tylko wizualne (ikony i zaokrąglone rogi), ale i funkcjonalne. W Menedżerze zadań pojawił się między innymi uniwersalny przycisk menu oraz lista kategorii na lewym panelu. Nie sposób nie zauważyć także nowego panelu informacyjnego na górnej części okna. Całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Jest ładnie i estetycznie. No i mamy tryb ciemny!

Co ciekawe, nowy Menedżer zadań nie został jeszcze udostępniony testerom w ramach programu Windows Insider. Tak jak wspomniałem, jest, póki co głęboko zaszyty w plikach systemowych, co oznacza, że trwają jeszcze intensywne prace nad jego rozwojem i nie wszystko w jego przypadku działa, jak trzeba. Z pewnością minie jeszcze kilka tygodni zanim testerzy Windowsa 11 sprawdzą, jak rozwiązanie sprawuje się w codziennym użytkowaniu.

Czytaj też: W gry z Androida wkrótce zagrasz na Windowsie!

Obecny Menedżer zadań ma już kilka ładnych lat na karku i pamięta czasy starszych odsłon Windowsa. Liczę na to, że Microsoft dopracuje swoje nowe rozwiązanie i że zostanie ono udostępnione wraz z tegoroczną, rozwojową aktualizacją „okienek”. Na tą chwilę zapowiada się ona naprawdę na bogato!

A jak Wam podoba się odmieniony Menedżer zadań?

Grafika tytułowa: Windows / Unsplash