Peryskopowy zoom w iPhone? Być może już wkrótce!

Apple rokrocznie stara się nam przedstawiać kolejne modele iPhone jako urządzenia przełomowe i wizjonerskie – nawet jeśli na ich pokładzie brakuje rozwiązań znanych nam z dużo tańszych smartfonów. Powoli kształtuje się nam obraz tegorocznych smartfonów koncernu z Cupertino. Nie będą one rewolucyjne. Apple postawi na drobne udoskonalenia względem ubiegłorocznych modeli. Duże zmiany w specyfikacji iPhone mogą się pojawić natomiast w 2023 roku!

fot. Jeremy Bezanger / Unsplash

Peryskopowy zoom w iPhone 15 Pro!

Według doniesień analityków Apple prowadzi właśnie rozmowy z Lante Optics – firmą, która ma być głównym dostawcą soczewek peryskopowych do iPhone’ów w 2023 roku. Podobno koncern z Cupertino otrzymał już próbki komponentów od firmy, a ostateczna decyzja w sprawie ewentualnej umowy handlowej powinna zapaść do maja 2022 roku. Gdyby firmy sfinalizowały umowę na dostawy soczewek peryskopowych, Lante Optics dostarczyłoby ponad 100 milionów takich komponentów

Obiektyw peryskopowy, który ma rzekomo trafić na pokład iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max ma zaoferować nam rzekomo 5-krotny zoom optyczny. Będzie to bardzo przydatne rozwiązanie chociażby podczas fotografowania oddalonych obiektów. Oczywiście Apple będzie chciało nam z pewnością przedstawić tą nowość jako coś niesamowitego – choć takie obiektywy znamy chociażby z wielu smartfonów produkcji Samsunga czy też Huawei.

Czytaj też: Windows 11 coraz ładniejszy! Oto nowy Menedżer zadań!

Być może iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max zostaną wyposażone w jakieś ciekawe funkcje związane z obecnością peryskopowego teleobiektywu na pokładzie. Koncern z Cupertino jest znany z tego, że potrafi sporo zyskać wobec konkurencji na ciekawych rozwiązaniach ze strony oprogramowania. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Grafika tytułowa: Phúc Khang Mobile / Unsplash