Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB – zachowaj walory żywności o każdej porze roku!

Lato to okres, w którym – ze względu na wysoką temperaturę – oraz naszą nierzadko bardzo intensywną aktywność fizyczną – konieczne jest dbanie o odpowiednio zbilansowaną dietę. Zdrowe jedzenie musimy natomiast odpowiednio przechowywać. Pomoże w tym lodówka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB z nowatorską funkcją Absolute Ice. Dziś wraz z Julią Bruderek, która jest naszą czytelniczką, a z wykształcenia dietetykiem klinicznym oraz sportowym – opowiemy Wam o tym, jak ważną kwestię stanowi przechowywanie latem żywności w taki sposób, by nie traciła swoich wartości odżywczych.

Odpowiednie przechowywanie pożywienia podczas upałów

Marcin: Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB to nowoczesna lodówka, która oferuje nam mnóstwo ciekawych rozwiązań pozytywnie wpływających na przechowywanie żywności. Znamy je pod nazwą Fresher Techs. Ich zadaniem jest dbanie o to, by żywność pozostała na dłużej świeża i zachowała swój oryginalny smak. Jednym z ciekawszych systemów zastosowanych w ramach Fresher Techs jest szuflada Humidity Zone. Jej zadaniem jest ochrona świeżości oraz wartości odżywczych zawartych w owocach i warzywach. W przypadku szuflady zastosowana została membrana z włókien roślinnych, która utrzymuje wilgotność na poziomie 90% i automatycznie nią zarządza. Dzięki temu woda nie kondensuje się w jej wnętrzu, a owoce i warzywa nie psują się tak szybko, jak w innych lodówkach. Julia, dlaczego odpowiednie przechowywanie żywności jest tak ważną kwestią?

Julia: Każdy z Nas doskonale wie, że warzywa i owoce powinny być podstawą naszego żywienia. Instytut Żywienia i Żywności zaleca spożywanie ich w minimalnej ilości 400 gramów każdego dnia by wykorzystać dobroczynne dla zdrowia składniki. Problem pojawia się, kiedy nie mamy czasu na codziennie zakupy spożywcze. Przynosimy ze sklepu dużą ilość różnych warzyw i owoców, a część z nich po prostu psuje się zanim je spożyjemy. Wspomniana szuflada wydaje się idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Warzywa i owoce psują się pod wpływem światła, nieodpowiedniej temperatury oraz wilgotności. Dzięki rozwiązaniu z automatycznym zarządzeniem wilgotnością pozbędziemy się tego problemu. Do przechowywania w lodówce nadają się takie owoce jak jagody, borówki czy maliny, które zawierają ogromną ilość składników mineralnych, witamin i antyoksydantów. Najlepsze rezultaty dla zdrowia ma codzienna porcja owoców jagodowych. Dodatkowo warto wzbogacić swoją dietę o zielone warzywa liściate, jak rukola czy szpinak. Są one źródłem kwasu foliowego, witamin z grupy B oraz potasu. One również powinny być przechowywane w lodówce. Najlepiej wyjąć je z plastikowego odpakowania i włożyć przykryte papierem kuchennym.

Marcin: Szuflada My Zone Plus pozwala na stworzenie indywidualnych warunków przechowywania dla niektórych produktów żywnościowych. Możemy regulować temperaturę panującą w jej wnętrzu w zakresie od -1°C do +3°C – w zależności od tego, czy przechowujemy w niej owoce, warzywa czy też mięso. W upalne dni zadbanie o dobre warunki do przechowywania pożywienia jest szczególnie ważne, prawda?

Julia: Źródła białka takie jak mięso czy ryby powinny być przechowywane z dala od warzyw i owoców. Dzięki funkcją szuflady z regulacją temperatury możemy zadbać o to, aby pozostały świeże i nie wpływały na inne produkty.  Najlepszą temperaturą dla mięsa są 2 *C, które możemy ustawić dzięki My Zone Plus.

Marcin: Funkcja Air Surround Cooling odpowiada za równomierne rozprowadzanie odpowiedniej temperatury w całej lodówce. Dzięki dbałości o dobrą cyrkulację powietrza, w lodówce nie mieszają się zapachy różnych potraw w niej przechowywanych. Mieszające się w lodówce zapachy mogą nas zniechęcić do zakupu wartościowych produktów, prawda?

Julia: Składnikiem naszej diety, na który powinniśmy zwracać ogromną uwagę są kwasy omega 3. Znajdziemy je głównie w tłustych rybach, wśród których warto wymienić takie, jak łosoś, makrela czy śledzie. Często wahamy się lub rezygnujemy z ich kupna ze względu na zapach, który rozchodzi się po naszej lodówce. Dzięki funkcji Air Surround Cooling pozbywamy się tego problemu i możemy bez obaw zadbać o nasze żywienie.

Marcin: Na uwagę zasługują także technologie Switch Zone oraz Fresher Shield. Pierwsza z nich pozwala na zmianę charakteru pracy dedykowanej strefy w lodówce – z chłodziarki na zamrażarkę i odwrotnie – gdy pojawia się takka konieczność. Zmiana temperatury możliwa jest w zakresie od -18°C do +5°C. Druga z technologii umożliwia zmniejszenie zużycia energii podczas automatycznego procesu rozmrażania. Dzięki niej ograniczane są niekorzystne wahania temperatury, a ciepło nie przedostaje się do zamrażarki z zewnątrz. Ma to dobroczynny wpływ na trwałość i smak mrożonej żywności – produkty zachowują swoje właściwości dwukrotnie dłużej niż w konwencjonalnej zamrażarce. Jak zachować jak najbogatsze walory żywności?

Julia: Aby zachować jak najwięcej składników mineralnych i witamin w warzywach i owocach powinniśmy zamrażać je w jak najniższej temperaturze.  Świetnie się sprawdzi wspominane wyżej -18*C. Owoce opłucz, wysusz, włóż do szczelnego opakowania, a następnie do zamrażarki. Gwarantuję, że dzięki temu zachowają do 90% zawartych w nich składników.

W upały uzupełniaj płyny!

Marcin: Nikogo nie trzeba przekonywać jak łatwo możemy się odwodnić, gdy na zewnątrz (i nierzadko w naszych mieszkaniach) panują wysokie temperatury. Uwielbiamy w takich sytuacjach chłodzić się zarówno czystą wodą, jak i napojami z lodem. Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB oferuje nam bardzo praktyczne rozwiązania w tym zakresie. Jak możemy skutecznie nawodnić się w upalne dni?

Julia: Świetnym pomysłem w gorące dni jest lemoniada. Przygotuj ją z wody, kostek lodu, wyciśniętej cytryny odrobiny miodu oraz szczypty soli. Podczas upałów tracimy sporą ilość elektrolitów z potem, dlatego warto zadbać o dodatkową podaż sodu przy nawadnianiu.

Marcin: Dzięki wygodnemu dozownikowi w każdej chwil możemy napić się wody. Umieszczony został na drzwiach lodówki. Płyn jest filtrowany i dodatkowo chroniony za pośrednictwem technologii ABT Pro. Usuwa ona 99,99% bakterii nie tylko w chłodziarce, ale także w zamrażarce, kostkarce i we wspomnianym dozowniku wody. Dlaczego woda jest w naszym życiu taka ważna?

Julia: Ciało człowieka składa się głównie z wody. Odpowiednie nawodnienie jest podstawą funkcjonowania naszego organizmu. Zgodnie z zaleceniami IŻŻ (Instytut Żywności i Żywienia) powinniśmy spożywać MINIMUM 1,5l wody dziennie. Jeśli uprawiamy sport, mamy aktywny tryb życia lub temperatura na dworze jest wyższa potrzebujemy nawet do 4 litrów! Odwodnienie wpływa negatywnie na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, krwionośnego oraz moczowego, a także zmniejsza wydolność. Przy braku wody w naszym organizmie możemy również miewać częste bóle głowy, może pojawić się trądzik oraz przedwczesne zmarszczki. Przekonałam Cię? Gwarantuję Ci, że już po 2 tygodniach odpowiedniego nawodnienia zauważysz sporą różnicę. Lodówka Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB zdecydowanie ułatwia to zadanie dzięki dostępowi do filtrowanej wody. Nie tylko dbamy o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również o środowisko ograniczając w dużej mierze zużycie plastiku.

Marcin: Kostkarka wbudowana w lodówkę Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB to rozwiązanie o nazwie Absolute Ice. Posiada ona własny system chłodzenia, całkowicie niezależny od chłodziarki i zamrażarki. Dzięki niemu zimne powietrze wewnątrz modułu jest wolne od zapachów mogących przenikać do niego z innych stref lodówki. Orzeźwiające napoje są więc na wyciągnięcie ręki! W dodatku będą zdrowe i pozbawione bakterii oraz zarazków.  A jak możemy wykorzystać kostkarkę do przygotowania zdrowych posiłków?

Julia: Zimne koktajle to orzeźwiający i pełen witamin posiłek w letnie dni. Przygotuj smoothie z mrożonych truskawek, kefiru, kostek lodu oraz siemię lnianego. Ten posiłek dostarczy Ci sporą ilość wapnia znajdującego się w produktach mlecznych, antyoksydantów z owoców oraz jedno i wielonienascyonych kwasów tłuszczowych z nasion.

Marcin: Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB to lodówka, która doskonale sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu i mieszkaniu. Zapewni nam niesamowitą świeżość przechowywanych w niej produktów i pomoże zachować ich wartości odżywcze. Gdy zapanują upały, dzięki niej schłodzimy się szybko i zdrowo pysznymi napojami. Czego chcieć więcej?

Czytaj też: Jak wybrać lodówkę turystyczną?

A czy Ty masz już lodówkę Haier Multidoor 7 HCR7918EIMB w swoim domu?