Najnowsza gra sportowa za 6 centów! Fani szczęśliwi

FIFA 23 jest w tej chwili dostępna w przedsprzedaży na całym świecie. Ultimate Team, jest wyceniony w polskich cyfrowych sklepach na 399 zł.

Tymczasem na skutek zwykłego błędu w Epic Games Store w Indiach, podczas gdy standardowa edycja gry kosztowała 3499 rupii (44 USD), wersja Ultimate – która powinna kosztować 4799 rupii (60 USD) była do kupienia za 4,80 rupii – czyli równowartość niecałych 30 groszy polskich.

Gdy rozeszła się wieść o tak korzystnej cenie, użytkownicy z całego świata odwiedzali sklep i kupowali grę. Fani dzielili się sposobami w mediach społecznościowych, aby gracze spoza regionu mogli ustawić swoje konta w indyjskim sklepie Epic Games Store, po to by nabyć okazjonalnie grę.

Takie rzeczy zdarzają się czasem w przypadku zakupów online, ale sklepy najczęściej anulują zamówienia, gdy rozbieżność jest tak duża. Mało kto mógł spodziewać się, że faktycznie zdobędzie droższą wersję FIFA 23 za sześć centów.

I tu miła niespodzianka!  Za pośrednictwem PC Gamer firma EA Sports wydała w tym tygodniu oświadczenie o treści:

„Kilka tygodni temu strzeliliśmy całkiem spektakularnego gola samobójczego, gdy nieumyślnie zaoferowaliśmy grę FIFA 23 w przedsprzedaży w sklepie Epic Games Store w nieprawidłowej cenie. To był nasz błąd i chcieliśmy Cię poinformować, że honorujemy wszystkie przedsprzedaże dokonane w tej cenie”.

Gracze zadowoleni, wydawca gry Electronic Arts na ustach wszystkich fanów FIFA z pozytywną kampanią, której wymyślenie i przeprowadzenie na tę skalę na pewno kosztowałoby o wiele więcej niż pokrycie „manka” wynikającego ze sklepowego błędu.

Czytaj także: W FIFA 22 na świecie lepsza tylko Brazylia