Stworzono prawdziwą Sally Carrera z filmu Auta

Film Auta (Cars) z 2006 roku wywołał spore poruszenie w czasach jego największej popularności. W pamięć zapadli przede wszystkim jego główni bohaterowie, kochani przez wielu mieszkańcy Chłodnicy Górskiej.

Być może dlatego marka Porsche i studio Pixar postanowiły połączyć siły, aby stworzyć prawdziwą, uroczą Sally Carrera, czyli Porsche 911.

„Pojazdy potrzebują twarzy i historii. A animowany film Pixara „Auta” imponująco przeniósł właśnie to: ożywił samochody na dużym ekranie ” – powiedział w oświadczeniu dr Sebastian Rudolph, wiceprezes ds. Komunikacji, zrównoważonego rozwoju i polityki w Porsche AG.

Porsche brings to life Sally Carrera from the famous movie 'Cars'
Źródło: Porsche

„Historia przekazuje wartości takie jak przyjaźń, miłość i wzajemne wsparcie – a w środku tego wszystkiego jest Porsche: Sally Carrera. Razem z Pixarem ożywiliśmy ducha Sally w nowy sposób, nie na ekranie, ale poza nim. Dzięki temu jednorazowemu legalnemu 911, „Sally Special”, który licytujemy na cele charytatywne, chcemy pomóc ludziom, którzy pilnie potrzebują wsparcia, zgodnie z duchem postaci filmowej. „

Stworzenie prawdziwej wersji animowanego samochodu nie było łatwym zadaniem. Projekt rozpoczął się w listopadzie 2021 r. i został ukończony dopiero niedawno. Była to jednak przyjemna podróż dla obu zaangażowanych firm.

„Świetnie się bawiliśmy, tworząc 911 Sally. Po raz pierwszy pracowaliśmy nad tego rodzaju projektem” – powiedział Jay Ward, dyrektor kreatywny Pixar Animation Studios.

„Wcześnie zdecydowaliśmy, że chcemy stworzyć całkowicie nadające się do jazdy 911 – inspirowane Sally Carrera, ale niedokładną kopię. Sally uwielbia jeździć – to była nasza inspiracja. Zadaliśmy sobie pytanie: gdyby została zbudowana dzisiaj jako model zatwierdzony do użytku, jak by wyglądała?”

„911 Sally bazuje na najszybszym i najbardziej zwinnym wariancie linii modelowej 911 Carrera, 911 Carrera GTS. Samochód jest wyposażony w manualną skrzynię biegów, wykorzystującą pasję Sally Carrery do jazdy – wyjaśnia Boris Apenbrink, dyrektor Porsche Exclusive Manufaktur.

Czytaj także: Nowe auta w aktualizacji Gran Turismo 7