Jak wybrać lodówkę turystyczną?

Lato to czas, w którym często decydujemy się na różne – nawet jednodniowe – wypady. Często doskwierają nam wtedy wysokie temperatury. A przecież na wycieczkę trzeba zabrać jakiś prowiant oraz napoje, prawda? Co zrobić, jeśli nie dysponujemy w samochodzie klimatyzowanym schowkiem? Warto postawić na lodówkę turystyczną! Jak ją wybrać? Czym się kierować? Doradzamy!

Czym kierować się przy wyborze lodówki turystycznej?

Wybór dobrej lodówki turystycznej wbrew pozorom nie jest łatwy. Na rynku mamy dostępne multum modeli urządzeń z różnych półek cenowych. Niektóre z nich chłodzone są za pomocą dedykowanych wkładów chłodzących, inne natomiast podłączane są do gniazda 12V. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę poszukując takiego sprzętu? Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć w jakie trasy będziemy zabierać ze sobą lodówkę.

W krótkich trasach (nie dłuższych, niż 4-5-godzinnych) doskonale sprawdzi się lodówka na wkłady żelowe. Taki sprzęt jest tani i doskonale wywiąże się ze stawianych przed nim zadań, gdy wybieramy się na przykład nad wodę lub na piknik za miasto. Wystarczy zaopatrzyć się w dedykowane wkłady, zamrozić je w domowej zamrażarce i umieścić w lodówce razem z produktami, które chcemy schłodzić.

Jeśli natomiast wybieramy się w dłuższą podróż, w której odpowiednie chłodzenie prowiantu będzie bardzo istotną kwestią, to w takiej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zakup lodówki z zasilaniem elektrycznym. Bardzo często zdarza się, że takie lodówki oferują nam nie tylko funkcję schładzania zawartości do jakiegoś konkretnego poziomu względem temperatury, ale również i podgrzewania posiłków. Poza tym dobrej klasy urządzenia oferują możliwość zasilania zarówno z gniazda zapalniczki samochodowej, jak i poprzez domową sieć elektryczną 230V. Niska temperatura zachowywana będzie przez cały czas, w którym lodówka będzie podłączona do źródła zasilania.

Przejdźmy teraz do najciekawszych propozycji lodówek elektrycznych – z różnych przedziałów cenowych.

Czytaj też: Uff jak gorąco! Jak wybrać dobry przenośny klimatyzator?

Teesa TSA5002

Teesa TSA5002 to pierwsza lodówka w naszym zestawieniu. Nie oszukujmy się – jest to sprzęt diabelnie drogi. Kosztuje bowiem 1999 złotych. W tej cenie jednak oferuje nam naprawdę sporo. Mamy tu sporą pojemność – wynoszącą aż 40l. Wewnątrz mamy dwie wygodne komory służące do przechowywania żywności. Po bokach natomiast umieszczono dwa solidne uchwyty do przenoszenia urządzenia (waga lodówki to aż 15 kg!). Temperaturę chłodzenia regulujemy elektronicznie – może ona zostać obniżona maksymalnie do -18 stopni (możliwa jest więc praca w charakterze zamrażarki). Moc Teesa TSA5002 to 1400W. Lodówkę zasilamy z gniazda zapalniczki lub z gniazdka sieciowego.

Yeticool BX50

Kolejna lodówka w naszym zestawieniu to dość mocny model Yeticool. BX50 to sprzęt o mocy 60W i pojemności 50l. Umożliwia efektywne chłodzenie i mrożenie produktów w temperaturze nawet -20 stopni. Lodówka jest łatwa w transporcie – wyposażono ją w dedykowane kółka oraz wysuwany uchwyt. To przydatne rozwiązanie, ponieważ sama lodówka nie jest lekka – waży aż 13,4 kg. Co ciekawe, producent postawił także na Bluetooth oraz dedykowaną aplikację dla iOS oraz Androida. Umożliwia ona zdalne sterowanie lodówką. Prezentowany sprzęt zasilamy z gniazda zapalniczki lub z gniazdka sieciowego. Jego cena to 1499 złotych.

Campingaz Powerbox Plus

Campingaz Powerbox Plus to urządzenie dla użytkowników o nieco mniej zasobnych portfelach. Jest to jednak nadal lodówka elektryczna. Niższa cena oznacza w jej przypadku o wiele skromniejsze parametry niż w przypadku sprzętu z najwyższej półki. Mamy tu moc 48W oraz pojemność na poziomie 24l. Na uwagę zasługuje fakt, że sprzęt wyposażony został w specjalny wkład, który hamuje rozwój bakterii, pleśni oraz ogranicza nieprzyjemne zapachy. Jeśli chodzi o możliwości w zakresie chłodzenia, to Powerbox Plus oferuje nam możliwość chłodzenia produktów do temperatury 19 stopni poniżej temperatury otoczenia. Zasilanie następuje z zapalniczki samochodowej bądź z sieci elektrycznej. Cena to 680 złotych.

GÖTZE & JENSEN TC700K

GÖTZE & JENSEN TC700K to niedroga, elektryczna lodówka samochodowa. Oferuje nam ona niezłą jakość wykonania oraz ciekawe funkcje. Producent postawił w jej przypadku na moc 50W i pojemność 24l. Sprzęt oferuje nam bardzo ciekawe i estetyczne podświetlenie LED. Lodówka może chłodzić produkty do temperatury 15 stopni poniżej temperatury otoczenia. Ponadto może nam podgrzewać posiłki do maksymalnej temperatury równej 65 stopni. Zasilanie następuje z gniazda zapalniczki samochodowej, bądź też z gniazda sieciowego. Cena, jak już wspomniałem, jest dość atrakcyjna. Prezentowaną lodówkę bowiem kupimy już za 429 złotych.

Milla Home MTC600G

Milla Home MTC600G to jedna z tańszych lodówek w naszym zestawieniu. Producent stawia w jej przypadku na moc 48W oraz pojemność 24l. Lodówka może chłodzić produkty do temperatury 15 stopni poniżej temperatury otoczenia. Ponadto może nam podgrzewać posiłki do maksymalnej temperatury równej 65 stopni. Charakteryzuje ją niezła jakość wykonania. Wewnątrz zamontowano diody LED odpowiedzialne za podświetlenie. Zasilanie następuje z gniazda zapalniczki samochodowej, bądź też z gniazda sieciowego. Cena to 280 złotych.

Polarbox Verde Agua Rosa Baby Classic 1830

Polarboxa Verde Agua Rosa Baby Classic 1830 to pierwsza w naszym zestawieniu lodówka prawdziwie mobilna – nie wymagająca od nas dostępu do źródła energii. Efekt chłodzenia otrzymuje się tutaj za pośrednictwem żelowych wkładów chłodzących uprzednio zmrożonych w domowej zamrażalce. Jak łatwo zauważyć, omawianą lodówkę charakteryzuje całkiem przyjemne wzornictwo. Wewnątrz lodówki przygotowano dedykowane miejsca przeznaczone na puszki z napojami. Jej pojemność to 20 litrów, więc możemy zabrać ze sobą dość sporo prowiantu. Cena to 199 złotych.

Curver 159569

Curver 159569 to chyba najbardziej podstawowa lodówka przenośna, na jakiej zakup możemy się zdecydować. Cechują ją dość pokaźne gabaryty, ale dzięki temu można zabrać do niej sporą ilość wałówki. Pojemność to tutaj aż 32l. Lodówka bazuje na żelowych wkładach mrożących, które uprzednio należy przygotować do pracy w naszej domowej zamrażarce. Utrzymują one korzystną dla żywności temperaturę wewnątrz lodówki przez kilka godzin. Podobnie więc, jak w przypadku sprzętu od Polarbox, jest to chłodziarka na zdecydowanie krótsze wypady (po pewnym czasie wkłady chłodzące po prostu ulegną rozmrożeniu). Cena to około 90 złotych.

Czytaj też: Inteligentna kuchnia – co warto wiedzieć? O czym pamiętać?

A z jakich lodówek turystycznych Wy korzystacie podczas wyjazdów? Może macie swoje zaufane od lat modele? Dajcie znać w komentarzach!