Eufy Home Vac S11 Reach – bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Co zrobić, żeby sprzątanie stało się łatwiejsze?

Odkurzanie do niedawna uchodziło za najmniej męskie zajęcie domowe i kojarzyło się z wielkim, głośnym klocem wielkości silnika odrzutowego, który wydawał podobną dawkę dzwoniących w uszach decybeli i którego ciągnęliśmy za sobą po całym domu, szukając gniazdek sieciowych po drodze. Te maszyny odeszły już do lamusa i teraz mamy erę nowoczesnych odkurzaczy robotów i bezprzewodowych pionowych. Te pierwsze są bardzo dla nas wygodne, bo zasadniczo same sprzątają. To jest ich wielką zaletą, ale wadą jest długi czas sprzątania. Do odkurzenia pokoju 10x5m robot potrzebuje ok. 30 min. Natomiast odkurzacze pionowe musimy już sami prowadzić, na szczęście nie wymaga to ani dużego wysiłku, ani długiego czasu, bo odkurzenie takiego pokoju zajmie nam maksymalnie 2 min, a jak się postaramy to nawet krócej.

Unboxing

Eufy Home Vac S11 Reach to bezprzewodowy odkurzacz pionowy, zasilany baterią. Składa się on z trzech elementów głównych: pierwszy to część centralna z silnikiem, pojemnikiem na odpady, baterią i uchwytem. To jest ta najważniejsza część, potem mamy aluminiową rurę z plastikowymi zatrzaskami po obu końcach i ostatnia dolna część to końcówki sprzątające. W wersji Reach znajdziemy największą, elektryczną szczotkę rolkową z reflektorem LED, szczelinówkę 2 w 1 i długą ssawkę szczelinową. W innych wersjach dostępne są inne końcówki i druga bateria. Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy ładowarkę oraz podstawę do montażu na ścianie. Została ona tak sprytnie przemyślana, że można w niej przechowywać wszystkie końcówki.

Inspiracje

Jeżeli chodzi o wygląd Eufy Home Vac S11, to muszę powiedzieć, że urządzenie wygląda dobrze. Co prawda nie sposób dostrzec w jego designie inspiracji innymi producentami, ale trzeba też przyznać, że finalny projekt jest świetny. Konstrukcja jest przemyślana i dobrze zaprojektowana, dobór materiałów, w tym przypadku plastiku i aluminium, dobrze do siebie pasuje, a kolorystyka idealnie domyka kompozycje. Zdecydowanie jest to urządzenie, które można zamontować na ścianie w widocznym miejscu w mieszkaniu.

Przeczytaj też: Philips 8000 Aqua Plus  – czyżby najlepszy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopa (conowego.pl)

Prowadzenie

Eufy Home Vac S11 jest bardzo lekki i dzięki temu łatwo się go prowadzi i manewruje. Poszczególne końcówki mają plastikowe zatrzaski i ich wymiana zajmuje dosłownie chwilę. Kierowanie na boki i wjeżdżanie pod meble nie sprawia problemów. Nawet dłuższe odkurzanie nie powoduje bólu ręki, sprzęt ma dosłownie wagę piórkową.

Sprzątanie

Odkurzacz ma trzy tryby ssania: pierwszy eko, którego nie zalecam, gdyż zasadniczo jest mało skuteczny. Drugi to standard i ten jest wyraźnie lepszy, ale osobiście działałem większość czasu na trybie turbo. Na standardzie zdarzało mi się przesuwać okruchy a nie wciągać do środka. Natomiast Turbo radzi sobie ze sprzątaniem najlepiej. Ale coś za coś. W trybie eko możecie spacerować po domu ok. 40 min, w standardowym baterii powinno wystarczyć na 25 min., ale po co się tyle męczyć, kiedy wszystko możecie posprzątać w trybie turbo w 8 minut! Może wydawać się to zbyt mało czasu, ale ja tyle właśnie potrzebowałem, żeby odkurzyć niecałe 70 m2.

Przeczytaj też: Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Handheld Vacuum Cleaner G11 – dobry, innowacyjny, ale czy najlepszy? | CoNowego.pl

Te dobre i te złe

Wśród wielu końcówek Eufy Home Vac S11 dostał też szczotkę elektryczną, która ma na końcu silniczek obracający wałkiem. Działa to całkiem sprawnie, ale zabrakło mi tu prostego rozwiązania, które ma Xiaomi, czyli ostrych nożyków, które tną długie włosy, obracające się na wałku. Z drugiej strony odkurzacz ma reflektory LED, które podświetlają podłogę. Dzięki temu nawet drobne okruchy są bardziej widoczne, bo rzucają cień na podłogę. Największa końcówka posiada dwa plastikowe koła z gumowymi oponkami, ale przy dynamicznym i szybkim odkurzaniu paneli, łożyska potrafią mocno hałasować. Silnik Eufy Home Vac S11 działa najlepiej w trybie Turbo, ale jest wtedy bardzo głośny i działa jedynie osiem minut. Jeżeli chodzi o pojemnik na śmieci to nie należy on do największych i trzeba go regularnie czyścić, choć z drugiej strony dzięki temu zawsze mamy mocniejszy ciąg.

Podsumowując…

Eufy Home Vac S11 to odkurzacz w rozsądnej cenie. Za ok. 990 zł mamy ładnie zaprojektowany, ale średnio wydajny odkurzacz. Doskonale sprawdzi się do mniejszych mieszkań i na pewno do tych bez wykładzin i dywanów. Pojemność baterii 2500 mAh 63 Wh wystarczy od 8 do 25 minut, gdyż w trybie eko, moc ssania jest niewielka. Odkurzacz ponadto dobrze sprawdza się do sprzątania samochodu. W innej wersji ten model jest sprzedawany z drugą baterią, a to rozwiązuje wiele problemów.

Specyfikacja Eufy by Anker Home Vac S11 Reach

 • Rodzaj produktu: Bezprzewodowy odkurzacz pionowy
 • Moc ssania: 120AW / 20kpa 33AW / 12kpa 15AW / 7kpa
 • Czas pracy (tryb Max): 8 min
 • Czas pracy (standardowy): 25 minut;
 • Czas pracy (Tryb ECO): 40 minut
 • Ustawienia prędkości: 3.0 
 • Pojemność pojemnika na kurz: 0,65l
 • Pojemność baterii: 2500 mAh 63 Wh
 • Ładowanie baterii: TAK
 • Końcówka czyszcząca: Szczotka rolkowa z reflektorem LED
 • Akcesoria: Szczelinówka 2 w 1; długa ssawka szczelinowa; podstawa do montażu na ścianie
 • Cena: 990 zł