PlayStation Showcase lada moment!

PlayStation Showcase to jedne z najważniejszych wydarzeń dla fanów Sony. Kolejna wielka impreza z tego cyklu została zapowiedziana właśnie przez japońskiego giganta. Oznacza to, że ma nam coś ciekawego do ogłoszenia. Czy już wkrótce właściciele PlayStation 5 będą mieli naprawdę poważne powody do zadowolenia?

fot. JESHOOTS.COM / Unsplash

Ważne nowości dla PlayStation?

Podczas omawianego wydarzenia Sony ma zapowiedzieć wiele ciekawych tytułów dla konsol PlayStation. Mówi się o tym, że będą to – między innymi – remake Metal Gear Solid 3 oraz nowe odsłony takich hitowych serii, jak Silent Hil czy Castlevania. Na mocy współpracy Sony z Konami na popularnego „pleja” trafić mają także klasyczne franczyzy znanego studia deweloperskiego. Niewykluczone też, że japoński gigant będzie miał dla fanów jakiegoś asa w rękawie. Chyba wszyscy chcielibyśmy, by była nim jakaś zapowiedź GTA VI – nawet w postaci teasera.

PlayStation 5 notuje w ostatnich miesiącach bardzo dobry czas. Mimo, że po rynkowym debiucie Sony miało duże problemy z zapewnieniem dostępności swojego rozwiązania, problemy udało się zażegnać. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że PS5 sprzedaje się lepiej niż konkurencyjne Xboxy. Sony jednak ciągle nie przygotowało ciekawej alternatywy dla Xbox Game Pass. I może to nawet dobra wiadomość, bo w przeciwnym przypadku produkty od Microsoftu nie miałyby argumentów w rywalizacji z konsolą z Japonii.

Wydarzenie PlayStation Showcase odbędzie się w środę 24 maja o 22:00. Oczywiście podsumujemy je na conowego.pl!

Czytaj też: Ciekawa nowość w Mapach Apple!

Dajcie koniecznie znać, czy jesteście fanami konsol PlayStation. A może od lat konsekwentnie stawiacie na Xboxa? Ja jestem zdecydowanie pecetowcem, ale decydują tu względy praktyczne. Lubię grać i pracować na jednym urządzeniu, a sterowanie w grach za pośrednictwem pada nigdy do mnie nie przemawiało chociażby ze względu na to, jakie gatunki gier preferuję.

Grafika tytułowa: Florian Gagnepain / Unsplash